WLtoys V922 : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulgular

mehmet ozturk' Alıntı:
Mehmet abi ben cok fazla profesyonelce bisey pesinde degilim hevesimi alsam yeter :) benim merak ettigim v922 gopro yu tasiyabilir mi? Ayrica abi phantoma o kadar para verip 15 dakika gibi kisa bir sure ucus elde etmek bana yetersiz geldi. V922 bunun yarisi kadar ucuyor ama fiyati dortte biri kadar :) abi v922 goproyu tasiyabilir mi ? Ve bu helikopteri daha fazla sure nasil havada tutabiliriz ? Yani farkli buyuk bir pil takmak mumkun mu ? Saygilar...
Mehmet kardeşim sen V922'nin kendi ağırlığının kaç gram olduğuna baktın mı hiç. :laugh: İstersen önce bir bak derim. ;)

mehmet ozturk' Alıntı:
benim merak ettigim v922 gopro yu tasiyabilir mi?

Siz forumdaki V922 konularını incelediniz mi? Videolarını izlediniz mi. V922 nin boyutlarını biliyor musunuz?

Türker Bey benden önce yazmış :) ayın biri olsa arkadaş bizi kafaya alıyor diyeceğim ama :lollol:

Daha once rc heli kullanmadim kusura bakmayin ondan sordum.Kafamda canlandirabilecegim veya orneklendirebilecegim bisey yok.

mehmet ozturk' Alıntı:
Daha once rc heli kullanmadim kusura bakmayin ondan sordum.Kafamda canlandirabilecegim veya orneklendirebilecegim bisey yok.
O zaman Mehmet Bey, size tavsiyem öncelikle ilk etapta pilotaj konusunda kendinizi geliştirmeniz. Sonra bu tür işlere girmeniz. Zaten pilotaj çalışmaları sırasında bolca vaktiniz olacak bu tür şeyleri incelemek için ;) Gopro takabileceğiniz en küçük heli 450 sınıfıdır. Amacım havadan görüntüleme derseniz o zaman heli zaten çok doğru bir tercih değil ;)

mehmet ozturk' Alıntı:

Yok kusura bakacak bir durum yok. Tabi merak ettiklerinizi soracaksınız. Bir yıl kadar önce ben de hiç bir şey bilmiyordum bu hobi ile ilgili. Hala da öğreneceğim çok şey var. Ama daha önce V922 almak içiın konu açmışsınız. Ben de helikopteri incelemiş olduğunuzu düşündüm. Ki forumda da v922 ile ilgili fazlasıyla bilgi var. Gopro deyince de acaba şaka mı yapıyorsunuz diye düşünmeden edemedim doğrusu.

Benzer bir durum yanlış hatırlamıyorsam bir kere de benim başıma gelmişti V922'de. Ne yazık ki servo arızalanmış, yapacak bir şey yok :-\

Video yükleme ile ilgili nasıl bir hata aldınız :rolleyes: Video önce youtube yükleyip, sonrada aşağıda anlatıldığı şekilde linkini forumda paylaşıyoruz.

mehmet bey servoyu tek parça aşağıdaki resimdeki gibi türkiye de en uygun fiyata hangi sitede bulabiliriz acaba, birde servoyu sipariş ederken ön sağ veya sol, veya arka servo(elevator ya da aileron servosu) diye belirtmek şart mı yoksa bütün servolar bir biri ile uyumlu mu?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
mehmet bey servoyu tek parça aşağıdaki resimdeki gibi türkiye de en uygun fiyata hangi sitede bulabiliriz acaba, birde servoyu sipariş ederken ön sağ veya sol, veya arka servo(elevator ya da aileron servosu) diye belirtmek şart mı yoksa bütün servolar bir biri ile uyumlu mu?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Türkiye'de nerden bulabilirsiniz bilmiyorum, netten araştırmanız gerekecek ne yazık ki :embarras: Bütün servolar aynı, arada fark yok ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Türkiye'de nerden bulabilirsiniz bilmiyorum, netten araştırmanız gerekecek ne yazık ki :embarras: Bütün servolar aynı, arada fark yok ;)

Teşekkür ederim, mehmet bey yardımınız için. :)

Herkese Selamlar,

Sizlerle ilk uçuşumula ilgili deneyimimi ve birtakım tespitlerimi paylaşmak istiyorum.

Öncelikle belirtmek isterim uçuş öncesi tüm adımları tek tek uyguladım. Hazırlıklarından tutun, kontrollerine kadar.

Uçuş öncesi kontrollerimde ve sistemin nasıl çalıştığını anlamaya çalışırken fark ettiğim birşey oldu.

-İlk enerjiyi verip; kumandadan aileron,elevator gibi kontrolleri verdiğimde servolar takılarak çalıştı. Takılmaktan kastım sanki yağsızlarmış gibi. Tam olarak bu linkdeki gibi değil ama kısmende olsa böyle. Sonra 1-2 kere enerjiyi kesip tekrar bağladığımda düzgün olarak çalıştı.

-Sonrasında ise dışarıda ilk uçuş denememi ( adı üzerinde DENEME :laugh: ) gerçekleştirdim. Bir kaç kere çarpma yaşadım. Doğru düzgün uçamadım fakat bu seferki tespitimde (ki havada da bu başıma geldi) throttle stick'le verdiğim komutlarda aralıklarla bir iletişimsizlik oldu. Bundan emin olmamın sebebi ise, v922'i elimde tutup gaz verdiğimde aynı şeyin olması. Fakat sonraki seferler böyle birşeyle karşılaşmadım.

İşin özüde şu: ilk uçuşum tam bir felaketti :halay:

Akşam hava düzgün olursa kuyruk pal'ini değiştirip yeşillik ve daha geniş bir alanda tekrar deneme yapıcam.

*Bu arada ilk uçuşunu kazasız tamamlayan herkesi tebrik ediyorum. Simülatördeki gibi kolay değilmiş :laugh:

Öncelikle tebrikler Bulut Bey, ilk uçuş geldi ise artık gerisi de gelir :halay:

Bu servo takılması olayı benim yerde 2-3 defa başıma geldi. Hatta bir ara hiç düzelmedi, dedim ki kart arızalandı. Sonra yaklaşık 15 gün sonra bir daha denedim ve problem düzeldi ve epey süre bir daha yapmadı :rolleyes: Havada ise hiç başıma gelmedi.

Bu durum biraz haberleşme protokolu ile ilgili ya da anakartta yazılımın bir eksikliği. Yapacakta pek bir şey yok aslında. Bu şekilde kontrol ederek kullanmaya devam ;)

Simulatorden farklı olarak, 6 kanallın nasıl bir şey olduğunu hissettirmesi bile yeterli aslında bu ufaklık için. Parasının hakkını vermiş demektir :D

Parasının hakkını verdiği kesin Mehmet Bey :) Beklediğimden iyi çıktı ve sizlerle tanışmam gerçekten benim için çok iyi olmuş. Yoksa pata küte girişip, sonunda bu hobiyi yarım bırakabilirdim...

Tebrik ederim Bulut Bey. :bravo:

Sanki oradaymışız gibi gözümüzde canlandı ilk uçuş, bu güzel paylaşım içinde ayrıca teşekküler. :thumbup:

ilk uçuş gerçekten önemli. Mehmet Abi'nin de Dedigi gibi ilk ucuştan sonrasi geliyor. Bende baya bir yol katettim sayilir. Dar alanda donderebiliyorum . Kucuk capli alan turlari yapabiliyorum ama bi sorunum var Mehmet Abi. Acik alanda cok fazla aksiyonlu hareketler yapinca kendi kendine deli gibi dönüyor. Komutlari algilamiyor ve yere cakiliyor. Kuyruk motoru ömrünü tamamlamistir dedim değiştirdim yine ayni. Neden oldugunu cozumleyemedim. Sakin kullanimda bir sorun yok. Ama cok fazla kuyruktan donme ardarda spin seklinde donme atinca sapitiyo ve hic komut almiyo.