WLtoys V922 : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulgular

Ahmet IŞIK' Alıntı:
yani pili takar takmaz hemen kumandaya sarılmayalım uçurmak için.heyecandan ben denedim hemen çakıldı yere. ;D
sevgiler,,,saygılar,,,selamlar..........
FBL ünite olduğu için bu durum tüm heliler için geçerli bir durum Ahmet ;) Bu arada kalkış öncesi mutlaka servo hareketlerini kontrol etmek gerekiyor. Bazen servolar düzgün hareket etmeye biliyor, bu durumda kumandayı açıp / kapatarak yeniden bind yapmak gerekiyor :) Detaylar ekte :

teşekkürler mehmet abi.v922 1 haftadır bende daha öyle servo sorunu ve elektronik bir sorun tespit edemedim henüz.ama olursa mutlaka videodaki işlemi deneyeceğim.aklıma yazdım bunu.

merhaba arkadaşlar.
benim helinin,bataryanın ucuna giren bir ucu anakarta bağlı olan helinin üstündeki şarj kablosu ucundaki soket lehimden çıktı.temazsızlık yapıyor.heliye takınca elektrik aniden gidiyor.bazen o şekilde uçuruyorum ama temassızlık yapınca küt diye yere çakılıyor haliyle.lehim siparişi vermiştim banggood'dan,gelince lehim yapacağım.aklımda iki soru var cevap bulamadığım;

1. lehim yaptığım zaman anakart zarar görürmü.lehimdeki ısıyı tel anakarta aktararak yakarmı kartı?
2. makaron nedir,ne işe yarar,nasıl bişeydir? daha önce hiç duymadım.lehim yaparken kullanıldığını duydum sadece.ama ne olduğunu nasıl olduğunu hiç bilmiyorum.
sevgiler,,,saygılar,,,selamlar..............

Ahmet IŞIK' Alıntı:
merhaba arkadaşlar.
benim helinin,bataryanın ucuna giren bir ucu anakarta bağlı olan helinin üstündeki şarj kablosu ucundaki soket lehimden çıktı.temazsızlık yapıyor.heliye takınca elektrik aniden gidiyor.bazen o şekilde uçuruyorum ama temassızlık yapınca küt diye yere çakılıyor haliyle.lehim siparişi vermiştim banggood'dan,gelince lehim yapacağım.aklımda iki soru var cevap bulamadığım;

1. lehim yaptığım zaman anakart zarar görürmü.lehimdeki ısıyı tel anakarta aktararak yakarmı kartı?
2. makaron nedir,ne işe yarar,nasıl bişeydir? daha önce hiç duymadım.lehim yaparken kullanıldığını duydum sadece.ama ne olduğunu nasıl olduğunu hiç bilmiyorum.
sevgiler,,,saygılar,,,selamlar..............
Ahmet ne yazık ki bu durum yani bataryaya giren soketin lehimin zaman içinde kopması KLASIK bir problem :embarras: Ama çok rahatlıkla kendin lehim yapabilirsin problem değil, ana karta zarar vermezsin.

Makaron ise lehim öncesi kabloya çekirilen bir nevi büzüşen bant gibi bir şey. Lehim sonrası makaronu lehim yaptığımız bölge üzerine getirip ısıtıyoruz. Isıyı görünce makaron büzüşüyor ve lehim yaptığımız yerin ilerde metal bir şey ile temas ederek kısa devre yapmasını önlüyor. Bir nevi izalosyon banttı sarmak gibi bir şey.

Lehimi Banggood almana gerek yoktu ki. Standard bir elektronik tamircisi sana bu konuda yardımcı olabilirdi ;)

Şimdi baktımda 1.mesajda konu daha önce paylaşılmış :D

arkadaşlar benim v922 ye oluşabilecek hasar v.b den dolayı bazı önlemler aldım.

1. iniş takımı ön kısmını hafif bir tel ile ana gövedeye bağladım böylece düşüşlerde yerinden çıkıp canopy zı zedelemeyecek.
2. kuyruk motoruna giden kabloyu kuyruk bomundan çıkardım ve dışarıdan sardım ve bağlantı yerlerinden bantladım ki kuyruk yerinden çıkınca kısa devre yapıp ana kartı yakmasın ve bmasraf çıkarmasın %p
3. canopy ı şeffaf bant ile bantladım.

ayrıca bu olağan üstü bir heli, v922 den çok memnununum. birde motorları fırçasız olsaydı on numara olacaktı.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
arkadaşlar benim v922 ye oluşabilecek hasar v.b den dolayı bazı önlemler aldım.
..........
ayrıca bu olağan üstü bir heli, v922 den çok memnununum. birde motorları fırçasız olsaydı on numara olacaktı.
Özkan Bey inanın V922 fırçalı motoru ile güzel ;) Şayet fırçasız olsa, özellikle ilk başlayanlar için çok zorlayıcı olabilir ;)

Kuyruk motor ile ilgili revizyonunuz mantıklı %p Ama iniş takımı ile ilgili olan bana pek uygun gelmedi. Zira iniş takımı yerinden rahat çıkamazsa, bu durumda iniş takımı kendisine hasar verir gibime geliyor. Oysa şu hali ile sadece canopy sadece alt tarafına hasar veriyor ve onu da şeffaf band ile tamir edince, daha fazla da hasar meydana gelmiyor ;)

mehmet bey fırçasız motoru kullanmadığım için çok merak ediyorum.
ayrıca şu an evin salonun gayet iyiyim çok hızlı manevralar yapıyorum. invert hariç daha hiç kırım yaşamadım ve şiddetli bir çarpmam da olmadı. inşallah bir video çekersem yarın paylaşacağım bu gidişle büyük heliye çabuk geçeceğim herhalde... bu arda sizce trex 500 mü trex 550e mi. hanginin tavsiye edersiniz...

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
mehmet bey fırçasız motoru kullanmadığım için çok merak ediyorum.
ayrıca şu an evin salonun gayet iyiyim çok hızlı manevralar yapıyorum. invert hariç daha hiç kırım yaşamadım ve şiddetli bir çarpmam da olmadı. inşallah bir video çekersem yarın paylaşacağım bu gidişle büyük heliye çabuk geçeceğim herhalde... bu arda sizce trex 500 mü trex 550e mi. hanginin tavsiye edersiniz...
Fırçasız olanı oldukça güçlü ve biraz da tecrübe gerektiriyor uçuş için. Ama V922 ile iyice alıştıktan sonra kullanılmayacak bir şey de değil ;)

Ben de 450 ve 500 var. 550 Mordo abimizde. Büyük model daha iyi ama yeni başlayanlar için en ideali 500. 550'nin kırımları epey bir maliyetli oluyor. Kırım masrafı en az olan 450'de biraz pilotaj olarak zorluyor. Ama şahsen ben uçmayı 450 ile öğrendim ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Fırçasız olanı oldukça güçlü ve biraz da tecrübe gerektiriyor uçuş için. Ama V922 ile iyice alıştıktan sonra kullanılmayacak bir şey de değil ;)

Ben de 450 ve 500 var. 550 Mordo abimizde. Büyük model daha iyi ama yeni başlayanlar için en ideali 500. 550'nin kırımları epey bir maliyetli oluyor. Kırım masrafı en az olan 450'de biraz pilotaj olarak zorluyor. Ama şahsen ben uçmayı 450 ile öğrendim ;)

mehmet bey;

500 büyüklük olarak nasıl sizce 550 ile 500 arasında çok fiyat farkı var yedekleri de pahalı onun için 500 daha iyi gibi sanki birde. bu 500 lerde dfc combo, dfc pro super combo ibareleri var. bunlar ne anlama gelmekte. mesela en iyisi dfc pro super combo mu?

Merhabalar arkadaslar, 2 gundur v922 almayi dusunuyorum ve muhtemelen 1 hafta icinde alicam.Cok merak ettigin seyler var bu modelle ilgili.Anlayisiniza siginarak sormak istiyorum.1 Bu model nekadar yukseklige cikabiliyor ? 2 menzili ne kadar ? 3 Tek pille ne kadar ucabiliyor ? Ve son olarak bir kamerayi tasiyabilir mi kamera baglamayi dusunuyorumda agirligi asagi yukari 100 gram civari.

mehmet ozturk' Alıntı:
Merhabalar arkadaslar, 2 gundur v922 almayi dusunuyorum ve muhtemelen 1 hafta icinde alicam.Cok merak ettigin seyler var bu modelle ilgili.Anlayisiniza siginarak sormak istiyorum.1 Bu model nekadar yukseklige cikabiliyor ? 2 menzili ne kadar ? 3 Tek pille ne kadar ucabiliyor ? Ve son olarak bir kamerayi tasiyabilir mi kamera baglamayi dusunuyorumda agirligi asagi yukari 100 gram civari.
Gözünüzün görebildiğinden daha fazla yükseğe çıkar, gözünüzün görebileceğinden daha fazla menzili de var, bir pille 5-6 dk uçar, kamera için uygun değil.

Cevabiniz icin tesekkurler internette uzerine kamera takilmis bir v922 videosu izlemistim ve heves etmeme sebepte buydu.Acaba v4 lama mi dusunsem kamera takabilecegim elektrikli bir model istiyorum ancak olabildigince yuksege cikmasi gerek.

türker bey, mehmet bey merhaba;

yardımınıza ihtiyacım var. benim v922 ile az şiddetli sayılabilecek evin içerisinde duvara çarpma yaşadım. ve hemen yarım metre kadar yükseklikten yere düştü. daha sonra pili takınca servonun birisinin motoru son hızla kendiliğinden dönüyor ve elevatörü ve aileronu da çalıştırsan o sürekli motoru dönene servo swaç pleyti aşağı yukarı çalıştırmıyor, yani servo çalışmıyor. bu durumda darbeden dolayı servo da problem oluşur mu?

servo mu gitti yoksa :( video yu ekliyorum ama izin verilmiyor diyor... video ekleme konusunda da yardımınızı bekliyorum.

mehmet ozturk' Alıntı:
Cevabiniz icin tesekkurler internette uzerine kamera takilmis bir v922 videosu izlemistim ve heves etmeme sebepte buydu.Acaba v4 lama mi dusunsem kamera takabilecegim elektrikli bir model istiyorum ancak olabildigince yuksege cikmasi gerek.
Mehmet Bey havadan görüntüleme yapacağım diyorsanız microlar bu işe uygun değil. Bu tür görüntüleme ile ilgili sistemlerde eğer yapacaksınız paraya kıymanız gerekiyor ne yazık ki. Bu işin en pratik ve en kolay yolu Quadro. Yerinizde olsam para biriktirip D JI Phantom alırdım ;) Konusu forumda mevcut

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
servo mu gitti yoksa :( video yu ekliyorum ama izin verilmiyor diyor... video ekleme konusunda da yardımınızı bekliyorum.
Benzer bir durum yanlış hatırlamıyorsam bir kere de benim başıma gelmişti V922'de. Ne yazık ki servo arızalanmış, yapacak bir şey yok :-\

Video yükleme ile ilgili nasıl bir hata aldınız :rolleyes: Video önce youtube yükleyip, sonrada aşağıda anlatıldığı şekilde linkini forumda paylaşıyoruz.

Mehmet abi ben cok fazla profesyonelce bisey pesinde degilim hevesimi alsam yeter :) benim merak ettigim v922 gopro yu tasiyabilir mi? Ayrica abi phantoma o kadar para verip 15 dakika gibi kisa bir sure ucus elde etmek bana yetersiz geldi. V922 bunun yarisi kadar ucuyor ama fiyati dortte biri kadar :) abi v922 goproyu tasiyabilir mi ? Ve bu helikopteri daha fazla sure nasil havada tutabiliriz ? Yani farkli buyuk bir pil takmak mumkun mu ? Saygilar...