WLtoys V922 : Uçuş Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Düşüş Sonrası Kontroller

WLtoys V922 : Uçuş Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Düşüş Sonrası Kontroller

Sinan KILINÇ' Alıntı:
Birde bu hobbyking sitesine ne oldu yaa? Kargolar kol gibi pahalı bide herşeyi alamıyoruz artık (EU warehouse) yazan parçaları alamıyoruz. 500 e Lipo alacaktım alamadım.
Sinan Bey,

Aşağıdaki konuda paylaştığımız üzere LIPO taşımasında bazı sınırlamalar getirildi. Bu sadece Hobbyking için değil tüm dünya için geçerli ne yazık ki :(

En son 2 gün önce Hobbyking Çin stoklarından küçük 7 adet (200 gr altında) lipo pil sipariş ettim. Yeni kargo seçenekleri gelmiş. Eskiden $30 dan az kargo seçeneği yokken, şimdi $9 yeni kargo seçeneği ilave edilmiş. Eskiden yani bu olaya olmadan önce $6 idi.

Özetle gerek Çin gerekse EU stoklarını tekrar kontrol edin derim. Sadece şuna dikkat edelim. Sepete ilave edilen ürünlerden birisi Çin diğeri EU stoklarından olmamalı ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sinan Bey,

Aşağıdaki konuda paylaştığımız üzere LIPO taşımasında bazı sınırlamalar getirildi. Bu sadece Hobbyking için değil tüm dünya için geçerli ne yazık ki :(

En son 2 gün önce Hobbyking Çin stoklarından küçük 7 adet (200 gr altında) lipo pil sipariş ettim. Yeni kargo seçenekleri gelmiş. Eskiden $30 dan az kargo seçeneği yokken, şimdi $9 yeni kargo seçeneği ilave edilmiş. Eskiden yani bu olaya olmadan önce $6 idi.

Özetle gerek Çin gerekse EU stoklarını tekrar kontrol edin derim. Sadece şuna dikkat edelim. Sepete ilave edilen ürünlerden birisi Çin diğeri EU stoklarından olmamalı ;)

Bu kötü oldu yaa. Neyse bir hal çaresine bakacam artık. Teşekkürler Mehmet Bey bilgilendirme için.

Merhabalar v922 yi yere sert düşüş yaptıktan sonra ana kart da devrenin biri yandı. Yeni anakart aldım. Taktıktan sonra her fonksiyonu çalışmasına ragmen ana motorda haraket olmadı. motor yandı şüphesiyle motoruda değiştirmeme ragmen hala motor çalışmıyor. Başına gelen varsa sorun ne olabilir?

Murat Er' Alıntı:
Merhabalar v922 yi yere sert düşüş yaptıktan sonra ana kart da devrenin biri yandı. Yeni anakart aldım. Taktıktan sonra her fonksiyonu çalışmasına ragmen ana motorda haraket olmadı. motor yandı şüphesiyle motoruda değiştirmeme ragmen hala motor çalışmıyor. Başına gelen varsa sorun ne olabilir?
Yeni ana kart ve yeni motor taktınız ama motor hala çalışmıyor doğru mu anladım acaba :rolleyes: Çok basit olacak ama kumandanın sağ köşesindeki tuş OFF konumda değil mi ?
Bir de eski kart yandıktan sonra eski kart takılı iken kontrol ettiğiniz de eski motor çalışıyor muydu peki ?

Arkadaşlar;

uzun süredir v922 ev içerisinde kırımsız bir şeklide uçurur iken, bir dış uçuş denemek istedim. evin balkonundan(6.kat) kalkış yapıp ıdşarı doğru uçtum gayet iyi giderken ve dış ıçışun keyfini çıkarırken birden heli kendi etrefında dönerek yere doğru çakılmaya başladı. ve yerede çakıldı. ancak yerde yumuşak toprak olduğundan hiç bir problem olmadı. kuyruk gövdeye geçtiği yerden çıktığı için bu düşüş meydana geldi. şu an v922 im canavar gibi uçuşa devam... ancak beni üzen yeni başlayan biri olarak düşüşün pilotaj hatamdan değilde, teknik arızadan olması... :laugh:

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
.. ancak beni üzen yeni başlayan biri olarak düşüşün pilotaj hatamdan değilde, teknik arızadan olması... :laugh:
Merak etmeyin ve üzülmeyin Özkan Bey, yakında pilotaj hatalı düşüşler de olur :lol: :lol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Merak etmeyin ve üzülmeyin Özkan Bey, yakında pilotaj hatalı düşüşler de olur :lol: :lol:

Tabiki de olur mehmet bey,

yalnız bu v922 nin kuyruğunu gövdeye giriş kısmını sabitlemeyi düşünüyorum, aşındığı için ve ucu inceldiği için yerinden sürekli çıkıyor, yapıştırsam nasıl olur sizce...

birde v922 nin yedek parçasından 2 ayrı sipariş verdim. 2 sini ayrı takip numarası vermesi gerekirken 1 tanesine vermişler, ve oda yola çıkmış çinden. acaba diğer siparişle birleştirdiler mi diyorum. böyle bir şey olabilir mi?

Konun en basinda Pili taktiktan sonra 2 kere bip sesi gelmesi gerekiyor denilmis. Benim heliden simdiye kadar hic bir bip sesi duymadim. Yani bu beli pil takildiginda bip sesi veriyor muydu? Birde dususten sonra palim kirildi pali degistirdim ama bu seferde heli asiri titremeye basladi. Buyuk boy heli olsa featiring shaft diyecegim ama microlardada etkilenirmi acaba tiresimin nedeni bu olabilir mi?

Oğuz Gün' Alıntı:
Konun en basinda Pili taktiktan sonra 2 kere bip sesi gelmesi gerekiyor denilmis. Benim heliden simdiye kadar hic bir bip sesi duymadim. Yani bu beli pil takildiginda bip sesi veriyor muydu? Birde dususten sonra palim kirildi pali degistirdim ama bu seferde heli asiri titremeye basladi. Buyuk boy heli olsa featiring shaft diyecegim ama microlardada etkilenirmi acaba tiresimin nedeni bu olabilir mi?
Hatırladığım kadarıyla v922 de bip sesi yoktu. Ama servolar hareket ediyordu pili taktıktan sonra. O hareket bitene kadar düz bir zeminde kalmalı.

Titreşim konusuna gelince nasıl bir titreşim olduğuna bağlı. Ana şaft da titreşim yapabilir ama benim tahminim palleri gereğinden fazla sıkmış olmanızdır. Yine de video eklerseniz daha net anlaşılır.

Cahit Kaş' Alıntı:
Hatırladığım kadarıyla v922 de bip sesi yoktu. Ama servolar hareket ediyordu pili taktıktan sonra. O hareket bitene kadar düz bir zeminde kalmalı.

Titreşim konusuna gelince nasıl bir titreşim olduğuna bağlı. Ana şaft da titreşim yapabilir ama benim tahminim palleri gereğinden fazla sıkmış olmanızdır. Yine de video eklerseniz daha net anlaşılır.

Pallerin sıkılığında problem yok. Ama paller belli bir donuse geldiginde ana şaft pallerin oraya dogru genis daire ciziyor. Sebebi ne olabilir? Ana saft neden titresim yaparki?

Çatlamış olabilir. Söküp bakabilirsiniz.

Gerek kalmadı sorunu arastirirken tail motorun kablisu kokunden koptu ve yedek motorumda kalmadigindan 1 ay veda edecegiz. Yurtici satan yerde yok kuyruk motoru.