WLtoys V922 Uçuş Testi (Soft 3D ve Alan Turu)

arda

Kıdemli Uye
Merhaba , arkadaşlar.

Özelikle bu sitedeki yararlı paylaşımlar sayesinde almış olduğum minik modelim için bende bir video paylaşımı ile beraber birkaç birşeyler yazmak istedim.

Bugün 5 dk aralıklarla 2 ayrı hava koşulunda heliyi deneme fırsatım oldu. (Çok az rüzgarlı ve Rüzgarlı hava şeklinde )

İlk 2 dk içinde invert pozisyonlara geçişleri oldukça başarılı buldum. %p 3D hareketlerin bu ilk 2 dk içinde denenmesinde fayda var :)

2 dk sonrasında ise pil voltajı düştükçe , 3d performansında belirgin bir azalma yaşanıyor. Ben bu aşamadan sonra idle up açık şekilde düz alan turları yapmayı tercih ettim. ( Düz uçuşda hissedilmeyecek kadar az bir performans kaybı var ) 2 + 2 şeklinde 4-5 dk arası gibi yeterli ve verimli bir uçuş süresi elde etmiş oldum.

*Ayrıca belirtmek isterim ki sesten anlayabileceğiniz üzere 2.videoda oldukça rüzgarlı bir hava vardı. 450 sınıf bir heliyi dahi etkileyecek bir rüzgar olmasına rağmen ciddi bir etki hissetmedim.

* Videoları , heli oldukça küçük olduğu için 720 hd ve tam ekran izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim :)

V922 Test Uçuşu (Az Rüzgarlı Havada)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

V922 Test Uçuşu-2 (Rüzgarlı Havada)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhaba Arda Bey,

Öncelikle güzel paylaşım için teşekkür ederiz :bravo: "Kullanıcı Yorumları" konusuna bunu da ilave ettim ;)

Söylediklerinize aynen katılıyorum, sadece 1-2 ilavem olacak ;

1- Inver geçişler sırasında, Elevator yerine Aileron tercih ederseniz, heli daha rahat geçiş yapıyor

2- Daha dün "Uçuş Süresi" ile ilgili olarak Türker ile konuştuk :) Türker bulunan Blade mCPX pili de yaklaşık 6 dak uçuyor ama tavsiye edilen uçuş süresi 4 dak. Bunun en önemli sebebi pilin azalmasına bağlı olarak yaşanan performans kaybı olsa gerek diye düşündük.

Buna göre V922 ile de max 4 dak uçmalı ya da ilk 4 dak zor hareketler yapıldıktan sonra, geriye kalan sürede aynen sizin yaptığınız gibi alan turu atılarak, heli çok zorlanmamalı ;)

Valla ben kökune kadar invert felan kullanıyorum 2-3 kere invertte sarj bitip öyle indiğimi biliyorum :D

Çok güzel paylaşım Arda Bey, teşekkürler. :bravo:

Berkay35' Alıntı:
Valla ben kökune kadar invert felan kullanıyorum 2-3 kere invertte sarj bitip öyle indiğimi biliyorum :D
Birileri yana yakıla frame falan mı arıyordu sanki, niye kırılıyorki öyle. ;D
Ne çektin be 922, ne çektin Berkay'dan. :lollol: :lol:

Türker Akgün' Alıntı:
Birileri yana yakıla frame falan mı arıyordu sanki, niye kırılıyorki öyle. ;D
Ne çektin be 922, ne çektin Berkay'dan. :lollol: :lol:
Hahaha :lol: :lol:

:saygilar: Arda bey çok güzel uçuş olmuş,boyu küçük maharetleri büyük , pilotta usta olunca seyir zevki tavan yapmış durumda oluyor, teşekkürler ellerinize sağlık ,,, :agreed: