Wltoys v977 self leveler özelliği TRHG tarafından keşfedilmiştir. (kurtarma)

Muammer Akbulut

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar Şafak Bozdağ ın farkettiği ve benimde teknik anlamda yaptığım çalışmalar sonucu v977 helilerde 6 kanal uçuş anında herhangi bir kontrol kaybı anında pozisyon ne olusra olsun kumandaya eklediğimiz bir buton sayesinde bastığımız an v977 havada düz konuma gelerek kendini toparlıyor. videoda belki tam anlaşılmayabilir ama testlerden başarıyla geçti
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

kumandaya eklediğimiz self leveler butonuna videonun 17. saniyesinde bastım heli yeredik pozisyonda iken saniyede yere paralel konuma geldi . Şunuda acıklamayı unuttum gerçi videoda anlattım yeni eklediğimiz buton 6ch den 4ch geçiş butonu normal kendi butonundan basılması klay olsun diye paralel bağlantı ile oraya taşıdık

Öncelikle elinize saglik arkadaslar. Cepten seyrettiğim ıcın mı bilemiyorum ama ben de tam olarak göremedim kurtarma durumunu. Ben aslında invert pozisyonda mesela invert hoverda ne yaptığını nasıl bir reaksiyon verdigini merak ediyorum.

Netice ne olursa olsun Extra bir özellik, o yüzden guzel bir keşif.

Bu konuyu da indeks sayfamıza ve gerekli konulara link olarak verelim de, yeni başlayan arkadaşların gözlerinden kaçmasın :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Simdi bir de 4 kanal moddan cikmak icin yeniden mi rescue butonuna basiyoruz, yoksa modeli indirip, 6 kanal olarak yeniden mi kalkis yapmak gerekiyor ??

Kisa 977 deneyimime gore, havada 3d moduna gecilebiliyor. İnvertteyken 6g moduna gecilmesi durumunda ise, denemedim model elimdeyken, ancak tahminim modelin kendini duzeltmeyecegi ve neg aci ile yere dogru inecegidir. Modeli elimde ters tutarken 6g moduna aldigimda swash bir tarafa donmeye calismiyordu, buna dayanarak bu tahmini yuruttum. Deneyip gormek lazim :)

inmeye gerek yok mehmet bey yine ayni tuşa basarak 6ch moduna geciyoruz zaten modeli elimizle inis takimindan tutup 6ch moddayken yani 3d aileron yada elevatör ile bir tarafa yatiralim rescue bastikmi 6g moduna yani 4ch gectimi heli yere paralel hale geliyor tipki ikon fbl deki self leveler gibi ama ayar istemiyor titresimden etkilenmiyor ama hava ruzgarliysa videodaki gibi 4ch rüzgarda biraz zorlaniyor heli :)

Bu kısım da güzelmiş. Inşallah en kısa sure içerisinde invert hoverdaki test sonucunu da görürüz. Tekrar emeklerinize saglık.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Şimdi havada iken baktık kontrol gidiyor 3D de iken, yada yan mu düz mü algımız tamamen gitti(Ters demiyorum), o ara 3D/6G tuşuna basıp 6G moduna geçtiğimizde helikopter kendisini güvenli şekilde dengeye mi alıyor?

Yada ne kadar dengeliyor sınırı ve yaptığı ne kadar? Yere direk inmeye mi kalkıyor yoksa bulunduğu yükseklikte mi düzeliyor? Videoda baktım direk iniyor gibi geldi, ben bassam öyle yapsa düşüyor diye korkar müdahale etmeye kalkarım ortalık karışır :D

Açıklayabilir misiniz başıma gelirse belki kurtaracak yöntem olur :D

Düzeltme: Sorduktan sonra elimde denedim yan tutarken aleti 6G moduna geçiyorum 3D'den direk kendisini yatay konumda düzeltmeye çalışıyor :RCKolik:

Ama yine de irtifa konusunu merak ediyorum.

@Emra KAMAN bir de ters uçarken bu ne olur demişsiniz ona bir tahminim var. Alet dönmez iken, 6G modunda ise helikopter tam yan konumda iken ters ile düzün geçiş noktası yani pal açılarını ani şekilde değişitiriyor. Yani bu işlem ters uçarken de ters dengelemede iş görecektir diye düşünüyorum. Ama iş pratik ne olur bilemeyeceğim :D

invertte bende denemedim ama 4ch de invert gaz sticki yukarı basılinca yapılabiliyor . duzeltme gercekleştimi normalde oldugu yerde kalması lazim fakat o an elimiz sticke verdiği komutların farkında olamiyoruz bazen. yani duzeltmede inis kalkis yok tabi biz stickle oynamasak

Anlıyorum çok teşekkürler :saygilar:

Muammer Akbulut' Alıntı:
kumandaya eklediğimiz self leveler butonuna videonun 17. saniyesinde bastım heli yeredik pozisyonda iken saniyede yere paralel konuma geldi . Şunuda acıklamayı unuttum gerçi videoda anlattım yeni eklediğimiz buton 6ch den 4ch geçiş butonu normal kendi butonundan basılması klay olsun diye paralel bağlantı ile oraya taşıdık

Muammer bey paralel bağlantıyı nasıl yaptınız? Bende yan tarafa almak istiyorumda. Lehimli kabloların fotoğrafı varsa paylaşabilirmisiniz

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4 - 6 kanal butonunu altındaki 2 kutuya lehimlendi kablolar

Muammer Akbulut' Alıntı:
4 - 6 kanal butonunu altındaki 2 kutuya lehimlendi kablolar

bu iki kutu acaba resimde gösterilen hangi ikisine bir stick atayacağız A-B ile mi C-D ile mi?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

À B idi galiba pilleri takıp deneMen lazım

A-B yı yaptım ama boyle bi swich le degıldı thk sim kumandanın hold swich ını taktım olmamıştı. Acaba bu swich ın aynısını bulup 4 kabloylamı yapacağız diye düşündüm.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi