x4rsb sorunu

cahittt

Yeni Uye
merhaba yakın zamanda frsky x4rsb NON EU versiyonunlu alıcısını aldım kumandam eu uyumlu olmasına rağmen 2-3 metre öteden sinyal kapuyor alıcıya eu yazılımlarını yüklediğim zaman kumanda ile alıcı eşleşmiyor ne yaptıysam olmadı cevaplarınız için simdiden teşekkür ederim

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

merhaba. biraz kavram kargaşası olmuş sanki. Kumanda da non eu yazılımı yüklü ise alıcı da non eu versiyon yüklemelisin. aksi halde eşleşmiyor. frsky sitesinden doğru yazılımları indirdiğinden emin olup işlemleri tekrar dene.
Dip not: alıcın kumandadan en az 3 -4mt uzakta olsun bind işlemi yaparken. %p

x4rsb sorunu

kumanda da hangi yazılım yüklü bilmiyorum ama alıcıya eu yazılımı yüklediğimde eşleşmiyor non eu yüklediğimde ise 1-2 metrede sinyal kopuyor

Yazılımların doğru ve uyumlu olduğunu var sayıyorum.
Alıcının anten bağlantı yerlerine bakabildin mi? Kopukluk, gevşeklik gibi bir şey olmasın. Tarif ettiğin sorun sanki antenden kaynaklanıyormuş gibi geldi bana.
Başka bir alıcı ile aynı problemi yaşıyor musun?
Kullandığın kumanda/modül nedir?

x4rsb sorunu

Kumandayı yakın mesafeye aldığınızda olur. ilk zamanlarda bende bu durumdan rahatsızdım ama olay kumanda ve alıcının nedense cok yakın olmasından kaynaklanıyor. Endişeniz olmasın rahatlıkla uçabilirsiniz. ben mesela 30cm yaklaştırdığım anda rssi low telemetry lost diyor :D sorun değil yani. Aynı durumu bende yaşamıştım :D ilkte bende korkmuştum.

x4rsb sorunu

frsky taranis plus var daha önce x8r kullanıyordum sinyal kopması yaşanmıyordu sinyal kablosu bağlantı noktalarında bi sıkıntı yok gibi

x4rsb sorunu

bende 1-2 metrede sinyal gidiyor yakınlaşana kadar sinyal hiç olmuyor yakınlaştınmı geliyor

x4rsb sorunu

Çok enteresan bunu yaşamadım. Benimki 30 40 cm yakında kopma şeklindeydi..

x4rsb sorunu

Mücahit T.' Alıntı:
frsky taranis plus var daha önce x8r kullanıyordum sinyal kopması yaşanmıyordu sinyal kablosu bağlantı noktalarında bi sıkıntı yok gibi
Doğru mu anlıyorum:
* Başka alıcıda sorun yok.
* Yazılımı değiştirdin ve BİND oldu.
* Bu alıcıda uzaklaşınca sinyal kayboluyor ve daha da uzaklaşınca geri gelmiyor.
Bu durumda anten kablosunun kendisi içten kopuk veya lehim yerinde sıkıntı var. Banggood'tan orjinal antenini bulabilirsin. Sakın kafana göre başka bir kablo takmayı deneme o kablonun belirli kriterleri var.
Bir küçük ihtimal daha var ama çok uzak bir ihtimal: Hem kumanda, hem de alıcı Non-EU yazılım, ama alıcının yazılımı Non-EU olduğu halde kumandadaki ile uyumsuz. Bu durumda da kumandanın yazılımı ile uyumlu olan versiyonunu tekrar yüklemen gerekecek. Kumandada yüklü olan versiyonu öğrenmek için:
1) MENU'ye uzun bas
2) PAGE' ile ilerleyerek 5'inci sayfaya bak.
Çok eski bir sürüm değilse bu sayfada görebilmen gerekir.
Kumandadaki sürüm x9dp-v2.1.6 olmalı. Tek bir ".rar" dosya içerisinde bir kaç tane dosya gelir. Sen
"opentx_X9DP_mode2_nonEU.bin" ve
"opentx_X9DP_mode2_nonEU.dfu" olanları kullanacaksın.
Alıcının ise versiyonu "151118" olmalı.

Alıcı için link:

Kumanda için link:

Bu sayfadan ise Companion'un son sürümünü bulabilirsin, ki bu kumandanın güncellemesini otomatik buluyor:

x4rsb sorunu

kumandanın(x9dp-v2.1.9) ve alıcının yazılımınları güncel galiba antenlerde bi sıkıntı var alıcıyı yeni almıştım aliexpress ten dispute açarım artık yardımınız için teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
x4rsb sorunu

Doğru mu anlıyorum:
* Başka alıcıda sorun yok.
* Yazılımı değiştirdin ve BİND oldu.
* Bu alıcıda uzaklaşınca sinyal kayboluyor ve daha da uzaklaşınca geri gelmiyor.
Bu durumda anten kablosunun kendisi içten kopuk veya lehim yerinde sıkıntı var. Banggood'tan orjinal antenini bulabilirsin. Sakın kafana göre başka bir kablo takmayı deneme o kablonun belirli kriterleri var.
Bir küçük ihtimal daha var ama çok uzak bir ihtimal: Hem kumanda, hem de alıcı Non-EU yazılım, ama alıcının yazılımı Non-EU olduğu halde kumandadaki ile uyumsuz. Bu durumda da kumandanın yazılımı ile uyumlu olan versiyonunu tekrar yüklemen gerekecek. Kumandada yüklü olan versiyonu öğrenmek için:
1) MENU'ye uzun bas
2) PAGE' ile ilerleyerek 5'inci sayfaya bak.
Çok eski bir sürüm değilse bu sayfada görebilmen gerekir.
Kumandadaki sürüm x9dp-v2.1.6 olmalı. Tek bir ".rar" dosya içerisinde bir kaç tane dosya gelir. Sen
"opentx_X9DP_mode2_nonEU.bin" ve
"opentx_X9DP_mode2_nonEU.dfu" olanları kullanacaksın.
Alıcının ise versiyonu "151118" olmalı.

Alıcı için link:

Kumanda için link:

Bu sayfadan ise Companion'un son sürümünü bulabilirsin, ki bu kumandanın güncellemesini otomatik buluyor:
konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın aynı sorunu yaşıyorum sormak ıstedıgım kumanda ıcın ındırdıgımız drıverlardan bırı bin ile bitiyor onla kumanda updatelenıyor ama dfu ile biten nerde kullanılıyor acaba???

konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın aynı sorunu yaşıyorum sormak ıstedıgım kumanda ıcın ındırdıgımız drıverlardan bırı bin ile bitiyor onla kumanda updatelenıyor ama dfu ile biten nerde kullanılıyor acaba???

Kumandayı ve alıcıları aldığım zamandan beri herhangi bir işlem yapmadım, haliyle unutmuş olabilirim. Ama benim de öğrendiğim yer burasıydı:

x4rsb sorunu

bende 1-2 metrede sinyal gidiyor yakınlaşana kadar sinyal hiç olmuyor yakınlaştınmı geliyor
Benim şuan ucagimda başıma geliyor. Yeni aldım xlhm jas-39 gripen, 4 metre sonra bağlantı gidiyor sifir uçağı vurdum. Ben bunu nasıl cozucem