xk k110 gümrük olayı

@Taha Koçak Ürününüz gümrüğe gelmiş . Takılmamış . Takılırsa onunla ilgili bilgilendirme alırsınız .Muhtemelen 2 gün içinde gümrük bedeli belirlenir ve posta dağıtım merkezine yönlendirilir .

Teşekkür ederim.
Muhtamelen kutu boyundan gümrük bedeli kesilecek. Açıkcası pek umrumda değil zaten gümrük koruma paketim var. Banggood Gümrük sunucum ücreti hariç ödüyecekyir zaten ;)

Bu arada bir bilgi paylaşayım . Banggood'dan aldığım pillerimi Almanya adresime oradanda Türkiye'ye kargolatıyorum . Bu hep şikayetçi olduğumuz , uzun süren kargolar , uzun süren gümrük işlemleri ve hatta yüz görümlük bedeli gibi sorunlar aynen Almanya içinde geçerli . Ürün Çin'den US'e ordan Almaya'ya ve Frankfurt üzerinden Berline (29 Kasım 2019 kargolanma günü , 24 Ocak 2020 teslim günü ) , yasal satın alma bedeli üzerinden gümrüklendirilmiş ve toplam gümrük ile dağıtım süresi Berlin'e geldikten sonra 9 gün .

Hayırlı olsun, şu damga vergisi garibime gidiyor damgada kullanılan mürekkebin parası oluyor galiba ?

Taha kardeşim oyuncağına (!) :) kavuşunca kendini uçuşa verdi anlaşılan. Foruma yazmayı unuttu. Ürün eline ulaştı mı, herhangi bir sorun var mı, uçurdun mu? bekliyoruz kardeşim.
Hayırlı olsun bu arada, kırımsız uçuşlar dilerim. :)

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
Taha kardeşim oyuncağına (!) :) kavuşunca kendini uçuşa verdi anlaşılan. Foruma yazmayı unuttu. Ürün eline ulaştı mı, herhangi bir sorun var mı, uçurdun mu? bekliyoruz kardeşim.
Hayırlı olsun bu arada, kırımsız uçuşlar dilerim. :)

Önercim, Tahanın açtığı konulara bir bak istersen.;)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Abilerim model gümrüğü geçmiştir.

You must be registered for see images attach

12 TL ile yırttık, ürün elime ulaşında kutu açılımı ve kargo süreci ile ilgili bir video paylaşıcağım.

Ben anlamıyorum dandik dandik şeyler getirttim 15-16 lira vergi aldılar ki vergisi ürün fiyatını aşıyordu, küçücük paketli şeyler.
Kocaman kutuya 12tl şaka gibi.:mad:

Aynı ürünü ben alsam kesin 100-150tl vergi çıkartırlar.

(Sinirimin sizinle alakası yok adınıza sevindim, kırımsız keyifli uçuşlar.)

Ben anlamıyorum dandik dandik şeyler getirttim 15-16 lira vergi aldılar ki vergisi ürün fiyatını aşıyordu, küçücük paketli şeyler.
Kocaman kutuya 12tl şaka gibi.:mad:

Aynı ürünü ben alsam kesin 100-150tl vergi çıkartırlar.

(Sinirimin sizinle alakası yok adınıza sevindim, kırımsız keyifli uçuşlar.)

Teşekkür ederim, koruma paketi aldım almasam kesin banada aynı fiyatlar çıkar çok şanslıyımdır o konuda :)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa YILDIRIM33