YAK 55 DEPRON 6 MM

Ozan Somuncu

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Öncelikle merhabalar yaklaşık 2 ay önce başladığım ilk modelim olan yak 55'i bitirdim tamamiyle gövde olarak hazır durumda. İlk olarak tranier modeli yapmak istemiştim ama bu kısmet oldu. Ağırlık 380-390 gr. Civarı geldi.Önce ipli bant sonra folyo ile kaplamamdan dolayı bu kadar ağır olduğunu düşünüyorum. İlk modelim olduğu için yurt dışından isteyeceğim malzeme listesini sizle paylaşmak istiyorum. Bazılarını fazla isteyeceğim diğer modellerimde de kullanmak için,
Sizden ricam bana eksik olanları veya bunların yerine tavsiye edebileceğiniz ekipmanları söylemeniz. Yurtdışından isteyeceğim için daha fazla zaman kaybetmek istemiyorum, teşekkür ederim yorumlarınız benim için çok değerli :)
-A 2212 1400 kv motor (2 tane)
-30 a esc
-Flysky i6x kumanda
-itme çubuğu 1.7 mm. 5 adet plastik ve metal kilit ile (5 tane)
-21 mm. Kanat için servo kilit ve boynuzlar (10 tane)
-itmeli connectörler 1.8 ve 2.1 mm.
-Sg 90 9g servolar(5 tane)
- PERVANE BELİRLEYEMEDİM SİZLERİN ÖNERİSİNİ DİKKATE ALICAM
-Lipo pil de aynı şekilde

Yukardakiler dışında unuttuğum varsa veya bunların yerine önerebilecekleriniz olursa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elinize emeğinize sağlık.Şevkinizi kırmak istemem fakat eğer ilk modeliniz ise bence doğru bir tercih değil model olarak.Motor ise 1000KV olsaydı daha iyi olurdu çünkü bu modelde Tork'a ihtiyacınız olacak.1400KV takatsız kalacak bu modelde.Tabi motor gücü de önemli.

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Elinize sağlık. Emek verilmiş şık bir model olmuş. Kuyruk muhteşem. :saygilar:
Tamer bey'e katılıyorum.
Bu modelden uçurmadım.
Fakat hep gözlemlerim 9-10 inç pervane ve 1000-1100 kv motor kullanıldığı yönünde.
Ne var ki, illa bu motor derseniz 1400 kv olunca olumlu yönleri de var.
İlk test ve uçuşlar için hafif pil olsun diye 800-1000 mAh pil seçerseniz iyi olur.
Bu motor için 7 veya en fazla 8 inç pervane kullanırsınız. Bunun avantajları; pervanenin büyük ebatlı olmasından kaynaklanan olumsuzlukları
azaltacağına inanıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Motor gücü yeterli olursa uçar uçmaz diye birşey yok.Fakat motorun Tork'u yetersiz geldiği için bazı manevralarda model takatsız kalacaktır.Ne kadar verimli olur orası ayrı bir tartışma konusu.Tabi karar yine Ozan hocamızın.

Tam da bu aralar hiç denemediğim 3D bir model yapmak gibi bir istek oluştu durduk yerde...
Heves bu ya! Belki yaparız da uçururuz diye. Ama bu konunun sonu ne? Model ne durumda? Beklemedeyiz... :)