Yeni Kumanda SPECTRUM DX 20

kemalcan

Çalışkan Uye
Merhaba arkadaşlar spectrum yeni bir kumanda çıkartmış veya ben yeni görüyorum güzel bişeye benziyo.
Fiyatı için aynı şeyi söyleyemicem 1299 dolar fiyatı ar şu anda ilerleyen zamanlarda düşer diye tahmin ediyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

YENİ KUMANDA SPECTRUM DX 20

Hiç beğenmedim diyebilrim , hele o anten nedir? Çok basit durmamış mı? Kumanda sanki spectrum değilmiş gibi duruyor :)

Başka markaların görünüşlerine laf söylerken Spektrum düştüğü duruma bak :'(

Doğukana katılıyorum CATMA Spektrum gibi bir havası var :mad: Kemalcan üzerine alınma ama bence bu kumanda tek kelime ile rezalet....

-- Görüntü o kadar karışık ki, insan bakarken gözleri görülüyor
-- Anten desen bu sınıf kumandaya yakışmayacak kadar basit
-- Arka tutamak kısmını hiç değinmiyorum bile.
-- Karbon havası verilmeye çalışılan kasa hiç olmamış
-- Gimbal ve etiket kısımları metalik bir renk seçilmiş de ne alaka...

Valla 6 kanal DX6 ile aynı görünüş ve ekran kalitesinde ama onun sade güzelliği ve asaletinin yanından bile geçemez.

Bir de bu kadar fiyat verecek olsam 2 kanal az olsun :laugh: :lol: $900 dolara FUTABA 18 SZ alırım. Yani Spektrum zorla adamı FUTABACI yapacak :lollol: :lol:

Valla Mehmet Abiye katılıyorum. Cafcaflı yapacaklarına oyuncak kumandaya çevirmişler. Dx9 kumandanın yanında bile duramaz bence. ;D

20 kanalı kontrol etmeye insanın eli kolu yetişmez. Işıkları yaktım , iniş takımlarını kapadım , bomba attım , pilota selam verdirdim , renkli gaz çıkarttırdım , kapıları açtım kapadım vs vs vs derken bir bakarsın uçak ya çakılmış yada menzil dışına gitmiş :lol: Zaten helikopterde o kadar kanala gerek yok. Bunların hepsi benim kanalım senin kanalından fazla yarışı gibi duruyor.

Hem görüntüsü hem tasarımı , hem etiketlerindeki özensizlik , gerçekten bir kumanda ancak bu kadar berbat yapılabilir :( Sanki bana da çakma havası verdi..DX20 yazısı kenarlara taşmış , bir çocuk bile o yazıyı daha güzel tasarlayıp ortalar , arkadaki etiketlerin yazıları yan olarak basılmış , okumak için ya fotoğrafı çevirecez , ya boynumuz kırılacak....Ergonomi dökülüyor , deri gibi görünen tutamaç kaplamaları kumandaya toparlak , yuvarlak bir hat vermiş , içimde hiç ısınmadı..Arka tutamak , iskele babası , artık neyin ipini dolayıp bağlayacaksak , Spektrum en sevdiğim kumanda olmasına rağmen , bu tasarımı ile beni adeta yıktı... :(p

Allah aşkına Flysky şu 6 kanal yeni kumandasına bir bakar mısınız..

Flysky FS-i6S

Spektrum'un çinde üretilmiş çakma ürünlerden bir farkı kalmamış... Hatta onlardan bile kötü olmuş. Çin deyip geçmeyelim güzel ürünler de çıkıyor.

Kim hangi kafayla tasarlamış bilemiyorum. (Sağlıklı bir zihnin eseri olmadığı kesin)

Aşık olunacak kumanda arayanlar, buyrun... (beyaz giymiş toz olur ama şiir gibi görünüyor :D )

Spektrumun kendine ait has bir görüntü ve tasarımı var hiç değişmiyordu. Ta ki bu modeli çıkana kadar :(
Beğenilecek gibi durmuyorki.

-Flysky - Enteresan üzerindeki buton ve sviçlerin, sayılarının toplamı kadar, kanala sahip ilk ve tek kumandadır sanırım.

Rasim yapma bunu o beyaz v control rüyalarıma girecek neredeyse neoyu aldık elimize ulaşır yakında fakat kumanda da karar kılamadım henüz sen böyle yapmaya devam edersen bi tane white v control sahibi olabilirim ;D
Bu arada kumandada karar veremeyiş sebebim maddiyat sebepli sadece (birazda üşengeçlik spectrumu sat sipariş ver üzerine biraz takviye yap falan) :lollol: yoksa gözümü kırpmayıp alcam :saygilar:

Mehmet abi neden yanlış anlayım zevktir tercihtir bu kimine göre güzeldir kimine göre çirkin yanlış anlaşılacak bi durum yok herkesin hayatına kimse karışamaz ;D

Gece Horizon Hobby'den gelen announcement mail'ını gördüm ve şoka girdim. :eek:

İnşallah firma macera arayışlarına karşı kendini sigortalatmıştır, bana göre tam bir trafik kazası. Zahmet edipte yeni bir ekran falan koysalardı bari. :mad:

Jeti'ye gülüyordum onu başımın tacı yaparım bundan sonra. :lollol: :lol: :lol:

kemalcan' Alıntı:
Rasim yapma bunu o beyaz v control rüyalarıma girecek neredeyse neoyu aldık elimize ulaşır yakında fakat kumanda da karar kılamadım henüz sen böyle yapmaya devam edersen bi tane white v control sahibi olabilirim ;D
Bu arada kumandada karar veremeyiş sebebim maddiyat sebepli sadece (birazda üşengeçlik spectrumu sat sipariş ver üzerine biraz takviye yap falan) :lollol: yoksa gözümü kırpmayıp alcam :saygilar:

Üşenme yapıştır :) En detaylı paylaşımlar forumda var, büyük ayrıcalık :laugh: Daha da devamı gelecek...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Üşenme yapıştır :) En detaylı paylaşımlar forumda var, büyük ayrıcalık :laugh: Daha da devamı gelecek...

sahibinden satılık spectrum dx 9 temiz sıfır ayarında ;D