Yeni modelim ALZRC Devil 420

Acemice bir kutu açılımı ile başlayalım :DYaklaşık 1 senedir almak istediğim modelime sonunda kavuştum. Ne zaman alacak olsam bi aksilik çıkıyordu. Bu modeli aktif olarak kullanan kişi yok gibi birşey. Bildiğim kadarıyla 1 kişide daha var. Bende bu modelle alakalı sorularımı uçuşlarımı vs. bu konuda paylaşacağım. Hem merak edenler için hemde ve asıl amacım 3-5 sene sonra geriye dönüp baktığımda bu modelimle alakalı toplu bir konu olsun istiyorum.
Modelimiz Devil 420. 42 cm Pal çeviriyor. Bangooddan Süper kombo olarak aldım. Eylülün 7sinde kargoya verildi. 23ünde uçak Türkiye'ye indi. Gümrük falan filan bugün almış oldum. 1 ay gibi bir sürede geldi. Vergi ve kargo dahil seçeneği ile 2300 liraya almıştım. Herhangi bir gümrük vergisi falan çıkmadı.
Elektronik olarak
ALZRC 3120-1000kv motor
Hobbywing platinum 60a v4 ESC
3x Dm1232s ALZRC cyclik servo
Dm1531t rudder servo
2x İnfinity 2200 mah 70c lipo. 3 aydır anca gümrüğe gelebildi kendileri bi 15 dolar indirim yaptılar sağolsunlar :)

Helikopteri toplamak için şuan gümrükte olan kargomu bekliyorum. At10ii kumanda, Alyan takımı ve şu vida yıkayıcı denilen şeylerden almıştım 2 poşet. Onlar da geldikden sonra herşeyim hazır bir şekilde modeli toparlamak kalıyor.
Vida yıkayıcı

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ünite olarak ikon/brain 2 yada spirit ünite bulamadım. Eğer herşey hazır olduğunda hala bulamazsam ikon/brain1 almayı düşünüyorum. Sırf rescue için alacağım. İkon/brain 2 için ısrar etmeli miyim yoksa 1. versiyonları da rescue için yeterli gelir mi? Cevaplarsanız çok sevinirim. Ayrıca her konuda verilen tavsiyelere açığım.
Buyrun buda videomuz :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Hayırlı olsun kırımsız ucuşursunuz inşallah. Ürünü hangi siteden aldınız ?

Bu hafta sonu da 2 pil uçtum. Merkezde olduğum için uçuş yerim yoktu. Sonrasında bir yer buldum. Yarım saat yürüme mesafesinde ve mükemmel bir yer. Fakat üzerinden teller geçiyordu. Bu yüzden hiç gitmemiştim.
Sol

Orta

Sağ

Ama yakınına gidip kontrol edince bana yetecek kadar bir alan olduğunu gördüm. Tel var ama sahaya baya uzak.

Telin hemen altı

Yakın çekim

Saha(daha yakın çekim)

Saha

Uçtum ama bildiğimi de unutmuşum gibi birşey. Havada rüzgarlıydı. Onun da etkisi olabilir. Dolarında etkisi olabilir. Belki 2 aydır toplasan 10 uçuş anca yapmış olmamında etkisi olabilir. Hiç Simülasyon çalışmamış olmamında etkisi olabilir :D

Yinede Pallerin tozunu attık diyelim.

Ali nereden buluyorsun bu enteresan alanları, şöyle su, tel, ağaç, vb olamayan geniş bir alan bul rahat rahat uç?
Abi araba olsa alan bir şekilde bulunur :D araba olmayınca tabana kuvvet alan arıyoruz. Helikopteri alana nasıl götürdüğüm konusunuda başka bir konuda anlatmak istiyorum. Oda enteresan :D

Uçtum ama bildiğimi de unutmuşum gibi birşey. Havada rüzgarlıydı. Onun da etkisi olabilir. Dolarında etkisi olabilir. Belki 2 aydır toplasan 10 uçuş anca yapmış olmamında etkisi olabilir. Hiç Simülasyon çalışmamış olmamında etkisi olabilir :D
Mutlaka hepsinin biraz etkisi olmuştur. Bir de üstüne yeni sahada uçmayı ekleyince, bence hissettiklerin gayet normal :)

Bugün can sıkıntısına gidip 2 pil uçayım dedim. Uçuş gayet iyi geldi ve güzeldi :) Eskiden %75 gazda uçuyordum. Şimdi %90a çıkardım. Bundan sonra da böyle kalacak sanırım.

Sahaya gitmeden önce şöyle bir durumla karşılaştım. Pillerden bir tanesinin 6. Hücresi hata veriyordu. 3.10v düşmüş. Sonra biraz ötesine berisine bastırınca düzeldi. Normal bir şekilde diğerleri ile aynı voltajı gösterdi ve şarj oldu. Derdi ne olabilir. Acaba balans için şarj aletine taktığımız 7 tane ince kablolardan biri temassızlık mı yapmıştır?

Modelimizi iyice küstürdük :D Malum; helikopter elektroniği ile uçak yapmayla başlayan bir serüven sebebiyle, belki 3 aydır yatıyor. Biraz sakin sakin alıştırma uçuşları yapalım dedim :)

Uzun bir aradan sonra ilk uçuş.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Modelimizi iyice küstürdük :D Malum; helikopter elektroniği ile uçak yapmayla başlayan bir serüven sebebiyle, belki 3 aydır yatıyor. Biraz sakin sakin alıştırma uçuşları yapalım dedim :)
Son dönemde uçaklarla çok fazla uğraşmıştın zaten :laugh: Bu uçuşla parmaklarının pası açılmıştır :heartxf: ;D