Yeni modelim ALZRC Devil 420

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Ali Haydar GÖK

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Üstadlar tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Bir Kırım raporu tarzı video çektim. Birde ufak bir test uçuşu. Titreme sorunu çok ufak bir şekilde var. Model eskiye nazaran daha sağlıklı. Eskiden ani pitch verdiğimde kuyruk tutmuyor 1 karış kaçıyordu. Şuan model nerdeyse ok gibi. Ama ara ara açılar değişiyor. Yani bazen full pozitif miktarı düşüyor servolara üniteden trim verip ayarlıyorum güzel oluyor. Daha sonra negatif açı düşüyor. Bu da normal diye biliyorum. Yapılan ayarda pek kalmıyor.
Boomdaki hasar bu şekilde. En uç taraflarını ben zımparalamıştım.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kalan her şeyi videoda anlattım. Yine videoda 3-5 kere söylediğim gibi ;D kuyrukta bir ses var nedenini çözemediğim.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Üzüldüm
Tepkiler: Mesut Arslan

Mustafa Hacılar

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Bir ses var nedenini çözemedim ! Çok tehlikeli bence Ali, üzerinde durmaya fazlasıyla değecek bir ifade.

Zamanında, heli çok güzel sorunsuz uçuyor ama düdük gibi bir ses çıkarıyor diyen bir arkadaşın ana dişlisinin uçuş sırasında kırılıp kırıma sebebiyet verdiğini hatırlıyorum. Sesin bir alarm görevi gördüğünü göz ardı etmemek lazım.

Ali Haydar GÖK

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Bir ses var nedenini çözemedim ! Çok tehlikeli bence Ali, üzerinde durmaya fazlasıyla değecek bir ifade.

Zamanında, heli çok güzel sorunsuz uçuyor ama düdük gibi bir ses çıkarıyor diyen bir arkadaşın ana dişlisinin uçuş sırasında kırılıp kırıma sebebiyet verdiğini hatırlıyorum. Sesin bir alarm görevi gördüğünü göz ardı etmemek lazım.
Evet abi bi problem var. Şimdi aklıma geldi. Acaba Pallerin üstündeki soyulmalar bu sesi çıkarıyor olabilir mi :D

Mustafa Hacılar

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
O soyulmalar ses çıkarır Ali öttürür heliyi, balans için kullandığımız bantlarda açıklık olunca bile ses yapıyordu, pek zararlı bir ses değil aslında o şekildeyse ama farklı bir problem varsa onu duymanı engelleyebilir.

• Beğen
Tepkiler: Ali Haydar GÖK