Yeni Modelim Phoenix Classic Sport 40

Son yaptığım kontrollü sabit akım devresi ile elimdeki UBEC'leri test etmiştim ve çoğu gerçekten başarısızdı. 2-3 Amperden sonra çıkış yerlerde sürünüyordu.
Evet o konudaki yazılanları hatırlıyorum abi. Hatta alıcı pili düşünmemin tek sebebi o konuydu. Peki ne önerirsin? Voltaj düşmesine rağmen yine de ubeclere güvenebilir miyiz? Linki attığım "henge" hakkında bir görüşün var mıdır ya da?

Evet o konudaki yazılanları hatırlıyorum abi. Hatta alıcı pili düşünmemin tek sebebi o konuydu. Peki ne önerirsin? Voltaj düşmesine rağmen yine de ubeclere güvenebilir miyiz? Linki attığım "henge" hakkında bir görüşün var mıdır ya da?
Kullanmadım bilmiyorum maalesef.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Koç
Herkese Merhaba,

Forumda Evren abi ve Sümer abiyle geçtiğimiz haftalarda konuşup nitrolu bir trainer inşaatı için çeşitli öneriler almıştım. Bu süreçte de motor servolar gibi diğer ekipmanı da yavaş yavaş toplayacaktım. Ama uygun fiyatlı bir komple set denk geldi ve başlıktaki uçağı OS 46ax motor, servolar, 4 litre yakıt, birkaç yedek buji, starter, yakıt pompası, buji ısıtıcı ile neredeyse uçuşa hazır şekilde aldım. Uçağın genel durumu fena değil. daha önceden kırım ve tamir görmüş. yolda gelirken de yatay stabın hücum kenarı çıtasından 4-5 cmlik bir parça kırılmış bir de kanat alt kaplamasında bir delik açılmış. Ufak tefek hallolacak şeyler.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Forumda yakıt motor ayarları gibi konular hakkında indeks sayfalarındaki çoğu konuyu okudum ama yine de hem yeni modelimi paylaşmak hem de süreç içerisinde karşılaşacağım muhtemel problemlerde sizlere danışmak için bu konuyu açıyorum. Modelin uçuş videolarını da ilerleyen zamanlarda bu başlıktan paylaşmak niyetindeyim.

İlk eksiğim alıcı pili. Direkt 5 hücreli nimh pil mi almalıyım yoksa elimdeki lipoları kullanmak için bir ubec mi alsam? Kararsız kaldım. Bu boyutta bir uçak için çok fark etmez muhtemelen ama kullanışlılık olarak hangisi daha iyi olur bilemedim önerilerinize açığım. Esen kalın :saygilar:

Yeni modeliniz Hayırlı olsun. Maşallah:heartxf: ? Ufak tefek sorunları hallettip keyifle uçarsınız. :D Şimdiden kırımsız uçuşlar diliyorum.

• Beğen
Öyle bir regülatörü bir arkadaş aldı burada benden önce. Yük altında voltajı çok düştü. 6v vermesi gerekirken kumanda sürekli düşük voltaj uyarısı verdi ölçtüğümüzde de 4v altı gördük. Riskli bulup kullanmadı sonra :rolleyes: ben öyle bir regülatörü buji maşasında kullanmayı düşünüyorum 1.5 v ayarlayıp 1s lion ya da lipo ile.

Mustafa şiddetle tavsiye ederim. benim modellerin hepsinde kullanıyorum.;)

Tıkla :

Son düzenleme:
  • Beğen
Yeni modeliniz Hayırlı olsun. Maşallah:heartxf: ? Ufak tefek sorunları hallettip keyifle uçarsınız. :D Şimdiden kırımsız uçuşlar diliyorum.
Çok teşekkür ederim :)

Levent abi öneri için çok teşekkür ederim :)Büyük ihtimalle akşama bundan sipariş vereceğim:thumbup:

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
Niye Çin'e yönlendiriyorsunuz yeni modelcileri? RCSümeronics ne güne duruyor? İhtiyaç duyduğumuz her tür ürünü üretiyor! Üstelik test edilmiş, güvenilirliği kanıtlanmış. En azından benim tarafımdan...
Sumeronics ürün gamında bec var mı? Ben forumdaki listede göremedim, ilk oraya baktım aslında.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari

Öncelikle merhabalar. Bende mustafa abi ile beraber uçuşlar yapmaktayım. Linkteki üründe fırçasız esc yazıyor ve hocamıza sordum o da esc olarak adlandırıyor. Otomatikman aklıma bizim ucak escleri geldi . Yani onlarda 20A 50A yazıyor. Ancak o amperi motora veriyor. Yani alıcıya ve haliyle servolara modeline bağlı olarak 2A falan vermekte. Anlayamadim ben abilerim.??

Öncelikle merhabalar. Bende mustafa abi ile beraber uçuşlar yapmaktayım. Linkteki üründe fırçasız esc yazıyor ve hocamıza sordum o da esc olarak adlandırıyor. Otomatikman aklıma bizim ucak escleri geldi . Yani onlarda 20A 50A yazıyor. Ancak o amperi motora veriyor. Yani alıcıya ve haliyle servolara modeline bağlı olarak 2A falan vermekte. Anlayamadim ben abilerim.??
Do you know "Chinglish" ? :lollol::lollol:
Yani çinli ingilizcesi..
Valla kardeşim siz ürünün resmine bir daha bakın, üzerinde ne yazdığına bakmamışsınız herhalde, ayrıca konunun başından beri BEC konuşulurken, her halde böyle bir cahillik yapmam diye düşündüm ki ayrıca ben zaten kullandığımı da belirttim.
Neyse dedim ya chinglish.:lollol::lollol:

Son düzenleme: