Yeni Modelim : Real Hawk Balsa Kiti

Bence uçuş alanını tekrar gözden geçir derim, çok riskli ve özellikle nitro motorlu bir modelle de çok tehlikeli. En azından fotolara bakarken öyle görünüyor. Bu meretin uçuşu bizler gibi olmayacak, ayrıca esas dert etmen gereken şey motorun stop etmesi değil etmemesi olmalı bence...

Nitro olunca benimde içimde bir tedirginlik oluyor. Hobimiz açısından karadenizin de bu yanı kötü. Şöyle rahat rahat uçabileceğimiz geniş bir alan yok. Bu sahaya phoenix fun starı asp52 motorla uçurmak için çıktım. Sahada 2 taksi yapıp hemen eve döndüm. Yemedi. :) Zaten modeli elektrikliye çevirdim. Bakalım abi Rize de eski uçuş alanımızda maiden yaparım belki. Eski tır parkı. Şimdi havaalanı yapılıyor hemen önünde.

Sahanın kenarındaki tel örgü duvar, bu güzelim modelin katili olabilir:rolleyes: Ayrıca inişte yavaşlamak için yeterli alan yok gibi...
Aslında yeterli alan var. Bixler gibi süzülen bir model inebiliyor. Beni tedirgin eden nitro motorlu model olması. Muhtemelen burada yapmayacağım maideni.

Modeli dün maiden yaparken çaktım. Aslında beklediğim birşeydi. Duvarda asılı duracağına uçayım bari dedim. Direk burun üstü 7-8 metreden asfalta çakıldı. Aslında toplanmayacak gibi değil ama artık uğraşmayacağım. Model hafif olduğu için sadece ön kısım hasarlandı. Gövdenin diğer kısımlarında hiç hasar yok. Ama en önemlisi motorun mili eğildi. Yani bence pert. Bazen çakarak bazen de çok uçarak insanın içindeki heves geçiyor. Bende ki nitro hevesi de burada noktalanmıştır. Yarın bir gün şehir değiştirirsem kaldığım yerden devam ederim :) Nitro bizim buralara uygun değil. Elektrikliye devam :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bazen çakarak bazen de çok uçarak insanın içindeki heves geçiyor. Bende ki nitro hevesi de burada noktalanmıştır. Yarın bir gün şehir değiştirirsem kaldığım yerden devam ederim :) Nitro bizim buralara uygun değil. Elektrikliye devam :)
Geçmiş olsun @Oğuzhan KÖSOĞLU :( Kırımın ilk uçuşta olması kötü olmuş... Neyse başka bir şehirde başka bir zaman yeniden nitro model denemesinde bulunursun inşallah ;)

Ben bu kırımı modelin patlar motorlu olmasına bir türlü bağlayamıyorum ve yazılanlardan da hep bu bağlantıyı hissediyorum nedense.
Abi patlar motorlu olunca çok tedirgin oluyorum. Öyle rahat bir uçuş alanı da olmayınca en ufak kontrol dışı bir hareket tedirgin ediyor. Birde dar alanda uçmaya çalıştım. Dönüş esnasında biraz kıvrak geldi model bana. O ara gazı kestim galiba. Stall oldu model. Yoksa elektrikli ile defalarca uçtuğum alanda uçtum.

Abi patlar motorlu olunca çok tedirgin oluyorum. Öyle rahat bir uçuş alanı da olmayınca en ufak kontrol dışı bir hareket tedirgin ediyor. Birde dar alanda uçmaya çalıştım. Dönüş esnasında biraz kıvrak geldi model bana. O ara gazı kestim galiba. Stall oldu model. Yoksa elektrikli ile defalarca uçtuğum alanda uçtum.
Pervaneyi elektrikli motor çevirince sorun yok ama patlar motor çevirince mi tedirgin oluyorsun??? Patlar motorlu modelde pervane bir yere temas edince durur, elektirklide durmaz. Bunu biliyorsun değil mi?!

Pervaneyi elektrikli motor çevirince sorun yok ama patlar motor çevirince mi tedirgin oluyorsun??? Patlar motorlu modelde pervane bir yere temas edince durur, elektirklide durmaz. Bunu biliyorsun değil mi?!
Biliyorum Sümer Abi. Aynen beni tedirgin eden patlar motorla uçmak oluyor. Geçmişte de kötü tecrübe yaşayınca ister istemez tedirginliği atamıyorum. Elektriklide kontrol bende patlar motor da ortaya karışık gibi hissediyorum. Aslında en büyük etkende güvenli uçuş alanı olmaması.