Yeni Modelim : Real Hawk Balsa Kiti

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.
İlgi Alanı
Uçak
Hem altta hem üstte boyuna balsa çıtalar var doğru mu görüyorum?

Eğer öyleyse, bence alt kısmı firewalldan kanada kadar enine lif yönlü balsa ile kapatman yeterli olur. Üstteki kapağı kullanabilirsin. Ama bir balsa çıta ile (6x6mm civarı) üstteki iki çta arasında, aynı zamanda firewalla da yapışan bir destek yaparsan (kapak bunun üzerine oturacak şekilde yüksekliğini ayarlaman gerek) biraz daha iyi olur.

Buarada fotolarına bakınca emin olamadım, servolarını monte ederken kauçuk yatakları kullandın mı? O vidalı pushrod konektörlerinde locktite veya titreşimle gevşemeyi engelleyecek başka bir şey var mı? Nitro motor titreşim yapacak, bu tedbirleri almazsak sıkıntı yaşarız.

Oğuzhan KÖSOĞLU

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Hem altta hem üstte boyuna balsa çıtalar var doğru mu görüyorum?

Eğer öyleyse, bence alt kısmı firewalldan kanada kadar enine lif yönlü balsa ile kapatman yeterli olur. Üstteki kapağı kullanabilirsin. Ama bir balsa çıta ile (6x6mm civarı) üstteki iki çta arasında, aynı zamanda firewalla da yapışan bir destek yaparsan (kapak bunun üzerine oturacak şekilde yüksekliğini ayarlaman gerek) biraz daha iyi olur.

Buarada fotolarına bakınca emin olamadım, servolarını monte ederken kauçuk yatakları kullandın mı? O vidalı pushrod konektörlerinde locktite veya titreşimle gevşemeyi engelleyecek başka bir şey var mı? Nitro motor titreşim yapacak, bu tedbirleri almazsak sıkıntı yaşarız.
Aynen abi. Hem altta hem üstte boyuna balsa çıtalar var. Servo montajında kauçuk kullanmadım. Ama vidalı pushrod konnektörlerine uhupor damlattım. Aslında vida olan her yerde vida üstüne vidanın temas ettiği yüzey ile beraber olmak şartıyla bir miktar uhu por damlatıyorum. Çokta sağlam oluyor. Bazen sökerken bile zor sökülüyor.