Yeni proje: Thrust Vectoring ve Bavarian Demon Cortex

Bu DEMON da Cok oluyor, her seyin icinden cikiyor :lollol: :lol:

Model için 3 ayrı uçuş modu ve 7 ayrı mixing verilmiş.
Uçuş modları : Normal mod (tüm dengeleyiciler kapalı) , dengeleyici mod ( rüzgar etkisini düzeltiyor) , hold modu (nasıl bırakırsan öyle kalıyor )
Mixlerden 4 tanesi aileron ve elevator ile thrust vektörlerin beraber hareket edebilmesi için , 3 tanesi belli manevralarda kolaylık sağlıyor. Misal AIL>ELE %36 mixing ile dönüşlerde irtifa kaybı olmuyor vs. Rudder için mixing gerekmiyor. Orta vektör servosunun rudder servolarına paralel bağlanması yeterli. Ancak bu servonun yönünü değiştirmek için servo reverser gerekli oldu.

Kanallar:
1. Aileron (2 servo paralel)
2. Elevator (2 servo paralel)
3. Throttle
4. Rudder (2 rudder + orta vektör servosu paralel)
5. Gyro (Cortex uçuş modlarını kontrol etmek için)
6. Vektör sol (1 servo)
7. Vektör sağ (1 servo)
Toplam 7 kanalda 9 servo ile çalışıyor.

Masaüstünde herşey çalışıyor gibi görünüyor. Şimdi link boylar vs gibi ince ayarları mekanik olarak hallediyorum.
Bir sonraki aşamada cortexi aktive edip düzeltme yönlerine vs bakacam . Daha sonra motorlara güç verecem bakalım çalışacaklarmı :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Vay arkadaş ne uçuyorsun altı üstü uçak, görende heli zannedecek :lol: :lollol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Vay arkadaş ne uçuyorsun altı üstü uçak, görende heli zannedecek [emoji38] [emoji38]lol:
Mehmet abi bu uçaklar böyle :) uçak görünce her şeyi unutuyorlar :):):)

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu MİG-29 a oldum olası hastayım. Özellikle bu gösteri renklerine bayılıyorum. Keşşşşke benim olsa. Konuyu merakla takip ediyorum.

Her ne kadar son dönemlerde miniye ağırlık vermiş olsamda bir uçak modelcisi olarak sizi Sümer Yamaner'e havale ediyorum. O gereken cevabı verecektir. :D :D :D :D Sahi Sümer Abi nerdesin? Bak neler diyorlar.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Vay arkadaş ne uçuyorsun altı üstü uçak, görende heli zannedecek [emoji38] [emoji38]lol:
Abi biz kağıttan yapardık atardim ucar di üç dakika da zaten hepsi aynı bunların. :)

Ama emek verilen hersey bence güzeldir buda com güzel duruyor ilker hocam ellerine saglik

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Indoor hover yapıyor meret , daha tam elimi bırakamadım, bırakınca arkaya geliyor biraz ince ayar gerekiyor :lollol: :lol:
Yanlız hoverda yaklaşık %80-85 gazda duruyor. Bu gazda acaip akım çekiyor. 4000 mah 60C pil 3 dakikada bitiyor. Gürültüsü de cabası.

Birde turbine motor sesi veren 70mm fanlar keşfettim belki fanları değiştiririm :)
Fanların videosu
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Valla ben sesi beğendim :D

Sent from my iPhone using Tapatalk