Yeni SAB Goblin Kraken

Zeminin de katkısı var bence. Toprakta sebep olduğu izler var videoda, altı gayet koyu renk görünüyor. Beton etkisi yaratmaz tabi ki...

• Beğen
Tepkiler: Ahmet ATICI
Kraken çok güzel bir heli ancak fiyatına göre daha sorunsuz olmalıydı.
Sonuçta ilk partide illa ki sorun çıkacak, yeni bir ürün, ancak premium sınıf helide pek uygun birşey değil bence, gerçi SAB telafisi için ciddi efor harcıyor takip ettiğim kadarıyla .
Ancak almayı düşünen olursa, 3. parti'den almayı tavsiye ederim. 2. parti ilkine göre oldukça sorunsuz olacak, bence 3. candır :)

Sonuçta ilk partide illa ki sorun çıkacak, yeni bir ürün, ancak premium sınıf helide pek uygun birşey değil bence, gerçi SAB telafisi için ciddi efor harcıyor takip ettiğim kadarıyla .
Ancak almayı düşünen olursa, 3. parti'den almayı tavsiye ederim. 2. parti ilkine göre oldukça sorunsuz olacak, bence 3. candır :)
Pek takip edemediğim için soruyorum @Kağan Kazancı, yeni kiti alan ilk parti kullanıcılardan kronik bazı sorunlar hakkında geri bildirim mi var ?

Kesinlikle katılıyorum. En sorunsuz modellerden olan "Goblin Completition" serisinin bile çıkması kaç sene almaştı zamanında :D

Pek takip edemediğim için soruyorum @Kağan Kazancı, yeni kiti alan ilk parti kullanıcılardan kronik bazı sorunlar hakkında geri bildirim mi var ?

Kesinlikle katılıyorum. En sorunsuz modellerden olan "Goblin Completition" serisinin bile çıkması kaç sene almaştı zamanında :D

Bunu ben de merak ettim

Ben bastan soyledim zaten, ben ciktigi zaman Kraken Competition’u alicam ?

• Haha
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Kronik sorun olduğunu ben de bilmiyordum takipteyim

Abi öncelikle swashplate'de sıkıntı çıkmıştı, tam merkezinden delinmeyen swash içindeki bilye uçuşta titremelere neden oluyordu. SAB hızlıca swashplate gönderdi kullanıcılarına. Sonrasında fbl ünite mountunda jello effect gibi bir titreşim problemi ortaya çıktı. Bunu da 2. partide standart hale gelen upgrade ile çözüme kavuşturdular, ilk parti sahiplerine de çözüm için tavsiyelerde bulundular.
Ufak tefek şeyleri zaten ilk parti sahipleri kendi tabirleri ile " early adapter" olmanın zorlukları/cilveleri olarak görüp gayet anlayışla karşılıyorlar, ancak bizim paramızla bu kadar yüksek fiyatlı bir kitte böyle birşeyden kırım yaşasak hayatımız boyunca unutmayız:lol:
Swash tipik bir üretim hatası, fbl mountu ise bir dizayn hatası. Zaman geçtikçe çözüyorlar. Bir de çok yağ atması var. Nitro gibi diye dalga geçiyorlar. İlk başlarda "oil bath" diye lanse ettikleri dişli aktarım grubundaki yağ haznesinin zamanla içindeıki yağı atacağını, bunun 20 uçuş civarında olacağını,normal olduğunu sonra yağ atmayacağını söylemişler. Kullanıcılar neden ön taraftaki güç aktarımının olduğu şaftta yağ contası var da arkada kuyruğa giden mile koymamış diye anlam veremiyorlar ;D
Bu nedenle 3. parti en mantıklısı almak için, hatta ne kadar çok o kadar iyi.