Yeni Uçağım için Motor Tavsiyesi

1. kattan fırlattık ne demektir ? Bence işi ciddiye almalısınız, belki de uçmaması en iyisi olmuş.
Firlatmamin sebebi inis takimlari ve inistakim baglanti tahtalari agir oldugundan agirligi azaltmak icin hepsini söktüm malum inis takimlari olmadigindan elle atmak suretiyle ucurmaya calistim. Cok absurt bir durum degil flite testin ornek videosunu da buraya birakiyorum.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tam bir bilginiz değil hiç bilginiz yok. Ama eksik olduğunuz konular oldukça temel. Sadece Google kullanmak ve okumak bütün problemlerinizi cozer.

Forumda ve internette bilgiler zaten var, sizi arama zahmetine sokmamak için elinize hazır bilgi veremeyeceğim malesef. Araştırmayı bilmiyorsanız zaten modelci olamayacaksınız.
Arastirmalarimi duzgun yapiyorum kesin bir sonuca varamadigim zaman burda entry aciyorum. Forumda ve internette olan bilgiler motordaki yildiz baglanti tork yaratir ucgen baglanti hiz rpm yaratir kv cinsi buyudukce pervane boyutu azalir. Sadece benim ucagim icin hangisini kullanmam gerektigini bulamadim. Hic bir yardimi olmasada yorumunuz icin tesekkur ederim. Normalde esc aldiginizda konfigirasyon devreside yaninda gelir ancak benim esc’im da gelmedigi icin yapamadim.

Arastirmalarimi duzgun yapiyorum kesin bir sonuca varamadigim zaman burda entry aciyorum. Forumda ve internette olan bilgiler motordaki yildiz baglanti tork yaratir ucgen baglanti hiz rpm yaratir kv cinsi buyudukce pervane boyutu azalir. Sadece benim ucagim icin hangisini kullanmam gerektigini bulamadim. Hic bir yardimi olmasada yorumunuz icin tesekkur ederim. Normalde esc aldiginizda konfigirasyon devreside yaninda gelir ancak benim esc’im da gelmedigi icin yapamadim.

Ufff corba olmus resmen. Senin sarimlarla falan isin yok. Flite test planlarinda zaten gerekli motor onerilir, o onerilen motora ve pile benzer, cok yakin degerlerde motor ve pil kullanirsan, ucagi da olmasi gerekenden agir yapmadiysan, ucar. Hemen hemen hicbir esc ile konfig karti birlikte gelmez. Bazi esc’lerin karti vardir, ayrica alirsin. Cogunun karti falan yoktur, kumanda ile ayarlanir. Ucak 1. kattan falan atilmaz, zira ucak ucurulacak yerde, en azindan yakinlarinda 1. kat gibi bir yapi bulunmamasi gerekir. Son olarak, bu model acemi bir pilotun ucurmasi icin uygun bir model degil.

Pilotaj durumunuzu bilmiyorum ama çok tecrübeniz yoksa bu modeli uçurması çok kolay sayılmaz. Kıvrak bir model olduğundan hata yaparsanız düzeltmeye zaman olmayabilir. Aşağıdaki video aynı modeli uçuruyorum. Motor olarak sunnysky ın motoru takılıydı. Motorun modelini tam hatırlayamadım ama şu motorlarun 1100kv olanını alabilirsiniz.

Ek olarak yukarıda yazılan mesajları dikkate almanız hem sizin hemde çevrenizdekilerin güvenliği için önemlidir.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol