Yeni Uçağımız Cessna 182 (500)

Barbarian2

Kıdemli Uye
CESSNA182 EPO SCALE ADVANCED TRAİNER

RTF Cessna 182 R/C model uçak. EPS den yapılmıştır.

Kanat açıklığı uzun olduğundan mükemmel bir süzülüş kabiliyetine sahiptir.

2.4 GHz 4 kanallı kumanda ve alıcıya sahiptir.

Teknik Veriler :

- 11,1V 1800mAh 15C Li-Po pil
- 25A ESC
- Balans sarj Soketi (Adaptör Hariç)
- 4 adet 9g lik servo
- 2,4GHz 4Ch kumanda ve alıcı

ÖZELLİKLER

Kanat Açıklığı: 1400mm
Gövde Boyu: 1000mm
Uçuş Ağırlığı: 1000g
Motor: 900KV OUTRUNNER Brushless
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Henüz uçuramadık ama gen de çok mutluyuz.

İlk denememizde düşürdük ve ön kısmı (bana göre canopy - oğluma göre cowling) dağıldı.

Bunun üzerine pet şişeden daha önceden hazırladığımız alçı kalıp vasıtası ile ısıtma tekniği ile bir tane replika yaptık. Boyadık onu.

Videosu elimizde mevcut. İleride onu da siteye yükleyeceğiz.

Kırımsız uçuşlar :)

Bu da uçağımızın tamirden önceki hali. :'(

Paylaşım için teşekkürler Ali bey. :RCKolik: Modelinizle baba-oğul mutlu olmanız çok güzel. :halay:

Nice keyifli uçuşlar dileriz. :thumbup:

Ali bey hayırlı olun :thumbup: inşallah bir daha kırım yaşamazsınız ;) ayrıca cowling kısmının tamir videosunu merakla bekliyorum lakin benimde bir kaç modelimde cowling tamiri yapmışlığım mevcut ama biraz uydurma oldu ta benimki :lollol: o yüzen sizinkinden kopya çekmek isterim ;D

Cessna 182 güzel bir uçak. Sade bir cazibesi var, güle güle uçun. Bende bir f949 düşünüyorum nasipse

FERDİ İKİZ' Alıntı:
Cessna 182 güzel bir uçak. Sade bir cazibesi var, güle güle uçun. Bende bir f949 düşünüyorum nasipse

f949'un videolarını izledim, güzel bir uçak, her şeyden önemlisi ufak olması itibari ile taşıması ve uçuracak alan bulması daha kolay.

Evet Bülent abi uçak alınıyor üstüne bir kaza yaşanıyor hat da tamir ediliyor ve Serdar bu uçağı hiç görmüyor. Lütfen rica ediyorum Cumartesi günü o uçak yanıma gelecek benim bi elden geçirmem lazım onu :D "ÇOK GÜZEL KEŞKE BENİM OLSA"

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
f949'un videolarını izledim, güzel bir uçak, her şeyden önemlisi ufak olması itibari ile taşıması ve uçuracak alan bulması daha kolay.
Evet, küçük olması būyük bir avantaj. Üstelik fiyatıda gayet uygun, kendiside gayet güzel. Benim her şeyin küçüğüne karsı tutkum olduğundan tam bana göre bir uçak. En yakın zamanda uçuş videonuzu bekliyorum :halay:

Öncelikle hem hayırlı olsun hem de geçmiş olsun Ali Bey :) Baba-oğul maşallahınız var, harikasınız :halay:

Fakat aldığınız bu model tam bir Trainer olmadığı için başlarda sizi biraz zorlayacaktır...

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:
Evet Bülent abi uçak alınıyor üstüne bir kaza yaşanıyor hat da tamir ediliyor ve Serdar bu uçağı hiç görmüyor. Lütfen rica ediyorum Cumartesi günü o uçak yanıma gelecek benim bi elden geçirmem lazım onu :D "ÇOK GÜZEL KEŞKE BENİM OLSA"

Dostum öncelikle teşekkür ederim, daha iyileri senin olsun.

Cumartesi geldiğimizde aradım seni ancak geç olmuştu. Pazar da malum hava kötü idi.

Senin denetiminden geçirmeden uçurduk ve kaza yaptık. Şimdilik çocuk simulatörde çalışmalarına devam ediyor.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle hem hayırlı olsun hem de geçmiş olsun Ali Bey :) Baba-oğul maşallahınız var, harikasınız :halay:

Fakat aldığınız bu model tam bir Trainer olmadığı için başlarda sizi biraz zorlayacaktır...

Teşekkürler Mehmet Bey, biz de sonradan bunun tam bir trainer olmadığının farkına vardık. Zorlandığımız doğrudur. Ancak sizler gibi değerli arkadaşlarımız vasıtası ile, tecrübelerinizden de istifade ederek uçurmayı başarabileceğimize inanıyorum.

Herşeyden önemlisi çocuğu playstationun karşısından kaldırabildiğime seviniyorum. :saygilar:

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
...Herşeyden önemlisi çocuğu playstationun karşısından kaldırabildiğime seviniyorum. :saygilar:
Bu hepsinden güzel olmuş. :yuppi: :yuppi: