yeni yapacagım uçak için öneri

Bir sorum daha olacak strafordan yaptıgım köpügü kaplama kagıtlarıyla nasıl kaplarım ? İnternette genellikle balsa üzerine nasıl kaplandıgını göstermişler . Birde kapladıktan sonra saglamlıgı biraz daha artarmı.

Bir sorum daha olacak strafordan yaptıgım köpügü kaplama kagıtlarıyla nasıl kaplarım ? İnternette genellikle balsa üzerine nasıl kaplandıgını göstermişler . Birde kapladıktan sonra saglamlıgı biraz daha artarmı.
Kaplama tabii ki bir miktar sağlamlaştırır. Ancak köpüğü klasik (sıcak ütü ile uygulanan) model kaplaması ile kaplamak pek mantıklı olmayabilir (köpük erir kaplarken). Kendinden yapışkanlı, soğuk uygulanan reklamcu folyoları ya da DC Fix kaplamalar kullanılabilir ancak onlar da belirgin olarak ağır olur. Sanırım ideali geniş şeffaf bant olacak.

Cam elyaf dokuma kumaşlara 200g ne diyorsunuz epoksi ile uygulasam 13 TL ye M2 satıyorlar epoksi ile uygulasam benim bir kanat için 1.5 MK civarı gider sağlam olacağını düşünüyorum ama ağırlık ne kadar ekler iki kanat neredeyse 300 g civarında tahminen uygularsam 300 g civarında yük olur bu beni ne kadar olumsuz etkiler uçusta

Bu modelimin kanatları xps, gövde ve kuyruk depron, dışı yapışkanlı siyah ve beyaz folyo ile kaplı. Yaklaşık bir metrelik bir model ve yapıştırma kolay bir şekilde hem deprona hem de xpse uygulanabiliyor. Ecce marka folyo kullandım son derece hafif ama biraz pahalıdır.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu modelimin kanatları xps, gövde ve kuyruk depron, dışı yapışkanlı siyah ve beyaz folyo ile kaplı. Yaklaşık bir metrelik bir model ve yapıştırma kolay bir şekilde hem deprona hem de xpse uygulanabiliyor. Ecce marka folyo kullandım son derece hafif ama biraz pahalıdır.

Sağolun teşekkürler bilgilendirdiginiz için

Flaplar için menteşe olarak ne kullanabilirim veya nereden menteşe bulabilirim

Flaplar bu şekilde menteşeli olmalı.

Flaplar bu şekilde menteşeli olmalı.
Lafı açılmışken sorayım flaplar için farklı şekilli menteşe kullanılmasının özel bir sebebi var mı? Normal pimli menteşelerden kullanmak uygun olmaz mı mesela?

• Beğen
Tepkiler: Kadir Kurt
Lafı açılmışken sorayım flaplar için farklı şekilli menteşe kullanılmasının özel bir sebebi var mı? Normal pimli menteşelerden kullanmak uygun olmaz mı mesela?
Flaplar için standart menteşeler kullanılabilir. Ancak genelde flaplar sadece bir yöne hareket ettiği ve gerçek uçaklarda hareket şekilleri farklı olduğu için scale görünümü sağlamak adına bu tür offset menteşeler tercih edilebilir.

Flaplar için standart menteşeler kullanılabilir. Ancak genelde flaplar sadece bir yöne hareket ettiği ve gerçek uçaklarda hareket şekilleri farklı olduğu için scale görünümü sağlamak adına bu tür offset menteşeler tercih edilebilir.
Yeni bir şey daha öğrendim:thumbup: teşekkür ediyorum abi.:saygilar: