Yüksek Güçlü Server Güç Kaynağı (PSU) Kullanımı / HP DPS-600PB

Emre Kaman' Alıntı:
Yeni arkadaslarimiz var... :D
Bu arada bunları yaparken ilk mesajında görsel anlamda şenlenmesini bekliyoruz. Bolca yazı olunca okuması zor geliyor :laugh: ;D

Emre, bunun bir çiftinin maliyeti nedir?

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Emre, bunun bir çiftinin maliyeti nedir?

Abi bunları sıfırları oldukça pahalı. Server makinelerinde belli bir ömrü geçirdikten sonra değiştirilmeleri gerekiyor, hurda fiyatına düşüyor. Yurt dışında 10-15$ bandında olanları gördüm, ama kargosu çok yüksek çıkıyor. Yurt içinden 50-150 lira bandında bulunabiliyor tanesi.

Emre abi havai fişek partisi mi var yakında yoksa ? Eskişehir i mi aydınlatıcan ??? :lol:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Abi harika bir konu ve anlatım olmuş teşekkürler bu güç kaynakları bana yabancı gelmedi sanki daha önce bir yerde görmüştüm :laugh:

Sagolsun Emre kardesim 1-2 ay önce elimdeki server guc kaynaklarını modifiye etmişti. Ben de kirmizi olsun uç kuruş fazla olsun :laugh: diye elimdeki kırmızı sticker ile kaplayayım dedim. Bu malzemeyi sahibinden.com almıştım.

Bence hiç fena olmadı :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Pek bir guzel olmus , gule gule kullanin.

Parelel kullanim normal paralel baglama gibi degil degil mi ? yoksa bazi guc kaynaklarindaki load balancing pini ile mi yapiyordunuz ?

Biz seri bağladık ama paralel de bağlanabilir. Aynen o pin, biri yatarken diğeri tüm yükü üstlenmeye çalışmasın :)

Bu konudan faydalanarak kendime şahane ve sessiz bir güç kaynağı yaptım. 25 V 1150 watt ve süper sessiz. Başta Emre olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

İlker Sönmez' Alıntı:
Bu konudan faydalanarak kendime şahane ve sessiz bir güç kaynağı yaptım. 25 V 1150 watt ve süper sessiz. Başta Emre olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
Bu fiyata bu kalite ve kapasite cihaz almak imkansız :halay: Güzel günlerde kullan İlker hocam %p

Gule gule kullan abicim :)

Güle güle kullan İlker abi. :thumbup: Üstelik görünüş olarakta gayet derli toplu ve güzel bence. :hoppa:

Güle güle kullan hocam.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi