Yurtdışı Kargo Takip : Ürün şu an nerede ?? Gümrüğe takıldı mı acaba ??

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Bu ptt beni ömrüm boyunca hobi yapmaya tövbe ettirir.... :mad: , .....
Allah milletimizi kurtarsın bunların elinden , yeter yaaa , tövbe tövbe , ne oruç bıraktılar ne sinir..... :mad: :mad: :mad: :mad:
Valla ne desen haklısın Hakan'ım :-\ Şimdi oruç oruç bırak boşver, iftar ola hayrola :embarras:

Hakan abi eğer fatura tutarı gerçekten öyleyse kutuyu kapatıp gönderirler merak etme tabi gereksiz bekletilme gerçekten can sıkıcı. :embarras:

Bende hk'den 5000 mah 4 tane lipo pil aldım. Gümükte takıldı.60 dolar göstermişler gerçekte 340 küsür dolar tutuyor tabi.Hiç bir bilgi vermememe rağmen adam hk'in sitesine girip anında buldu pillerin gerçek tutarını.

Gümrük memurları bizim kadar bilgili.Adam resmen hk'de son alım sırasında faturayı düşük göster seçeneği var, sen ona bastın yanlışlıkla herhalde ve o yüzden fatura düşük dedi. Ağzım açık kaldı :lollol: :lollol: Gümrük vergisini verip ürünü teslim aldım. :D Anlayacağınız üzere hk artık resmen mimlenmiş durumda.

Arda Erkan' Alıntı:
Hakan abi eğer fatura tutarı gerçekten öyleyse kutuyu kapatıp gönderirler merak etme tabi gereksiz bekletilme gerçekten can sıkıcı. :embarras:

Bende hk'den 5000 mah 4 tane lipo pil aldım. Gümükte takıldı.60 dolar göstermişler gerçekte 240 küsür dolar tutuyor tabi.Hiç bir bilgi vermememe rağmen adam hk'in sitesine girip anında buldu pillerin gerçek tutarını.

Gümrük memurları bizim kadar bilgili.Adam resmen hk'de son alım sırasında faturayı düşük göster seçeneği var, sen ona bastın yanlışlıkla herhalde ve o yüzden fatura düşük dedi. Ağzım açık kaldı :lollol: :lollol: Gümrük vergisini verip ürünü teslim aldım. :D Anlayacağınız üzere hk artık resmen mimlenmiş durumda.

Ardam , hepi topu zaten alışverişim 43 küsur dolar , 22 dolar kargo (bileydim böyle olacağını global warehouse'den alırdım , aynı hikayeye geldi sonuç :mad: )

Faturayı burdan Ispartaya götürmek var , bu adamlar dibindeki telefonu açıp ne var demekten acizler yaa , benim faturayı fakstan alacaklar ve görecekler... :mad:en sonunda 40 kere bağlandığım bayan bana acıdı , cep telefonumu aldı , akşamüstü de cebimden gümrük memuru arkadaş bana ulaştı iyi mi...... :-\
Bakalım yarın ola hayrola , herhalde rahat öğlene kadar bana bir 43 dolarlık daha telefon görüşmesi yaptırırlar......

Alışverişlerim zaten kısıtlı bütçeli olduğu için , özellikle ayrıntılı fatura istiyorum , yani istesem de yasal limite zor yaklaşır benim alımlar........

Hakan abi cok haklisin ama canina yazik bozma sinirlerini. :( Ne zaman duzelecek bu isler hic bilemiyorum...

Türker Akgün' Alıntı:
Hakan abi cok haklisin ama canina yazik bozma sinirlerini. :( Ne zaman duzelecek bu isler hic bilemiyorum...
Sağol Türker' im , zerre moralimi falan bozmam böyle şeyler için ama , daha önce kaybolan kargomdaki aynı ürünleri tekrar aldım ,çünkü ihtiyacım vardı , bana 2 ay bekleme süresine mal oldu ve bir bu kadar daha telefon ve mail trafiğinin yarattığı ağır depresyon ve sinir hasarına sebep olmuş olmalı ki , bu sefer sinirler kaldırmadı... :D Ya HK benden alışveriş yapma demek istiyor , ya da bu hobi sana ağır gel bırak bu işi gibilerinden mesaj alıyor muşum gibi hissediyorum.Mehmedim de şahit , kendi yaptığım yurtdışı alışverişlerimden birisinde de problem çıkmasa dişimi kıracağım artık.Banggood dan aldığım hisky helikopter de böyle olmuştu , 45 gün anakart bekledim.Ben de var galiba bir problem :-\ ...Yoksa bunların hepsi de mi kusurlu , mümkün değil...
Öyle veya böyle , yarın bir tecrübe daha yaşayacağım , gümrükçü abilere fatura ispat edip kargomu haketmem gerek , modelci dediğin bu memlekette hakikaten çok sabırlı olmalı....Allah cümlemize sabırlar ve kolaylıklar nasip etsin........... :saygilar:

Sen bu isi kazasiz hallet kardesim olmadi bundan sonra tum siparisleri senin adina ben verip kargoyu Izmitte alalim.

Zannedersem Anadolu - Akdeniz bolgesinde extra bazi sorunlar yasaniyor PTT tarafinda :mad:

Hakan abi, sıkma canını. İnşallah güzelce çözülür sorunun. Bu ptt'de gerçekte olasılık dışı durumlar yaşanıyor.
Gerçekten bir gün gidip nasıl çalıştıklarını görmeyi çok istiyorum, özel bir çaba mı sarfediyorlar böyle şeylere?
Canını sıkmaya değmez.

Bu arada yeni konu açmadan birşey sormak istiyorum. Önceki sayfaları okudum, eğer gözümden kaçmadıysa benimkine benzer bir durum görmedim.
Banggood'dan 63 dolarlık bir sepet yapıp 22 dolar ekstra ücretle en hızlı kargoyu seçtim. Aldığım tüm ürünler aynı depodan geliyor yani tek pakette ve hepsinde 1 iş gününde gönderilir yazıyor. Hepside stokta mrvcut görünüyor, yani siparişin gecikmesi için hiçbir sebep yok. Ama siparişim iki gündür gönderilmiyor, telefon numaramı istemişlerdi acil kargo diye bende başında (0090 ulusal kodunu girmeden 05533... şeklinde yazdım.
Telefonla ulaşamadıkları için mi gecikiyor?

Ferdi olayin telefonla ilgisi yok. Cogu zaman stok bilgileri yanlis olabiliyor. Ya stokta yok ya da biraz daha vakit lazim kargolanmasi icin. Ne yazik ki 2 gun kisa bir sure Banggood icin :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sen bu isi kazasiz hallet kardesim olmadi bundan sonra tum siparisleri senin adina ben verip kargoyu Izmitte alalim.

Zannedersem Anadolu - Akdeniz bolgesinde extra bazi sorunlar yasaniyor PTT tarafinda :mad:

Canımsın , can dostum , forumun direği , gönüllerin sultanısın kardeşim... :bravo: Bakalım , bundan sonrakilere bulmamız lazım bir çözüm , olmayacak bu gidişle , adamı 3-5 kuruşluk zımbırtılar yüzünden delirtiverecekler.... :lollol:

FERDİ İKİZ' Alıntı:
Hakan abi, sıkma canını. İnşallah güzelce çözülür sorunun. Bu ptt'de gerçekte olasılık dışı durumlar yaşanıyor.
Gerçekten bir gün gidip nasıl çalıştıklarını görmeyi çok istiyorum, özel bir çaba mı sarfediyorlar böyle şeylere?
Canını sıkmaya değmez.

Bu arada yeni konu açmadan birşey sormak istiyorum. Önceki sayfaları okudum, eğer gözümden kaçmadıysa benimkine benzer bir durum görmedim.
Banggood'dan 63 dolarlık bir sepet yapıp 22 dolar ekstra ücretle en hızlı kargoyu seçtim. Aldığım tüm ürünler aynı depodan geliyor yani tek pakette ve hepsinde 1 iş gününde gönderilir yazıyor. Hepside stokta mrvcut görünüyor, yani siparişin gecikmesi için hiçbir sebep yok. Ama siparişim iki gündür gönderilmiyor, telefon numaramı istemişlerdi acil kargo diye bende başında (0090 ulusal kodunu girmeden 05533... şeklinde yazdım.
Telefonla ulaşamadıkları için mi gecikiyor?

Sağol Ferdi'ciğim , kızsak da çaresi yok zaten.Sen EMS'mi seçtin , EMS en geç 1 hafta da geliyor , ama sana gönderdiklerine dair bir mail ve tracking kod vermeleri lazım...Telefon numarasını mutlaka istiyorlar ama bence o kadar elzem değil , çünkü aradıklarına dair benim tecrübelerime göre hiç şahit olmadım.Sen yine bir maille telefon numaranı güncelle , hem sor , bizim paket ne olacak diye , öyle 20-25 gün sürecekse ne anlamı var 22 dolar kargo parasının...

Sağol Mehmet abi, bayramdan sonra teslimat ihtimali doğduna göre hızlı kargoya gerek kalmadı geri ödeme alayım bari.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Canımsın , can dostum , forumun direği , gönüllerin sultanısın kardeşim... :bravo: Bakalım , bundan sonrakilere bulmamız lazım bir çözüm , olmayacak bu gidişle , adamı 3-5 kuruşluk zımbırtılar yüzünden delirtiverecekler.... :lollol:

Sağol Ferdi'ciğim , kızsak da çaresi yok zaten.Sen EMS'mi seçtin , EMS en geç 1 hafta da geliyor , ama sana gönderdiklerine dair bir mail ve tracking kod vermeleri lazım...Telefon numarasını mutlaka istiyorlar ama bence o kadar elzem değil , çünkü aradıklarına dair benim tecrübelerime göre hiç şahit olmadım.Sen yine bir maille telefon numaranı güncelle , hem sor , bizim paket ne olacak diye , öyle 20-25 gün sürecekse ne anlamı var 22 dolar kargo parasının...
Ems Hakan abi, ama normalde olduğu gibi kod ve eposta gelmedi. Sipariş durumu işleme hazır diyor, yani bekliyor. Ben geri ödeme alıyorum belli ki gecikecek.

SEVİYORUM BU FORUMU :)
İnanırmsınız bilmem ama şu an telefonun bile zor çektiği bir köyden foruma bağlanmaya çalışıyorum. Kaç kbit bilmem ama forumun anayfasına bağlanmak 2-3 dakika sürüyor. Yani her tıklama 2 dakika beklemek demek :)

Vaziyet böyle olsada severek okuyorum konuları(aslında sadece birkaç konuya bakabiliyorum, fazla sekme açınca bağlantı yok siyor tarayıcı :) ) . Üye olduğum forumlar içinde bu denli zevk aldığım tek forum.
Başta moderatörler ve adminler olmak üzere bu bilgi deryasına katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.
Herkese hayırlı ramazanlar :)

FERDİ İKİZ' Alıntı:
SEVİYORUM BU FORUMU :)
.......
Başta Mehmet abi ve Türker abi olmak üzere bu bilgi deryasına katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.
Herkese hayırlı ramazanlar :)
Biz de seni seviyoruz Ferdi :thumbup: Sana ve ailene de hayırlı Ramazanlar olsun :)

Şükürler olsun , valla stresim bitti , ne zor şey bu kargo beklemek kardeşim :D , bugün cumartesi , gelen dağıtım memuru arkadaş gözlerimi yaşarttı.... :'( , ptt cumartesi günü dağıtım yapıyormuş... :halay:
Bir yandan da dağıtım yapan arkadaşın haline üzüldüm , malum tayin mevsimi olduğu için durmadan ev eşyası taşıyorlarmış , bir nevi evden eve nakliyatçılar gibi... :eek: ...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Haydi gözün aydın bu sefer kaybetmeden getirmişler .[emoji1] [emoji1]