Yurtdışı Model Alışveriş Siteleri

AYHAN DEMİRCİOĞLU' Alıntı:
Bi arkadaş hobbykingden ürün satın almış stokta olmasına rağmen kargoya vermeleri 10 günü geçmiş, ayın 20.06.2013 de yapmış alışverişi fakat hala ulaşmamış kargo takip kodunda da ilk gün yazan bilgiler yazıyormuş.

Yani bu kadar uzun sürerse ben yabancı sitelerle uğraşmak istemem yurt içi sitelerde ne varsa onlarla yetinmeye çalışırım, fiyatı abartı olmadıkça biraz yüksek olsa bile en azından strese girmem al gülüm ver gülüm ticaret her zaman iyidir.:)
Bu işler biraz şans işi. Normalde 2-4 hafta içinde elinde olur. Bence bu süre de aradaki fiyat farkı için oldukça makul. Olayı 1-2 kalem olarak değerlendirmemek lazım. Kalem sayısı arttıkça toplamdaki farkta hatırı sayılır boyutlara ulaşabiliyor ne yazık ki ;)

Abi ben bir uçak alacağım desem bana ne tavsiye edersin ve hangi siteden almamı tavsiye edersin. Hemen Plotajımı sorma ;D Hiç fark etmez ben çalışır uçururum :)
İllede yabancı site olmak zorunda değil?

RC711 den 2-3 kez alışveriş yaptım.Bir tanesi de 2 ay önceydi. Sorunsuz bir site.
gümrük mevzuatından da haberdarlar. 180 USD lik alışverişime 55 USD lik fatura kesmişler ve bunuda önceden bana maille bildirdiler.
saygılar

Ayhan bey bende bugun ucak aldim.daha once hic ucak kullanmadim.helikopterciyim ben oyle cesit olsun diye aldim :)model yak 54 bakalim ilk ucusta kirabilcekmiyim

Bir helikopterci için uçak hiçde zor değildir diye düşünüyorum, helikopteri havada tutmak için kendini havada tutamayanları biliyorum :)

Uçak için çok manevra yok sadece soğukkanlı olmanız gerekiyor. Hiç kullandın mı dersen yok kullanmadım similasyondan biliyorum :)

Uçağın hayırlı olsun bu arada.

Umarim dediginiz gibidir.tesekkur ederim.

AYHAN DEMİRCİOĞLU' Alıntı:
Abi ben bir uçak alacağım desem bana ne tavsiye edersin ve hangi siteden almamı tavsiye edersin. Hemen Plotajımı sorma ;D Hiç fark etmez ben çalışır uçururum :)
İllede yabancı site olmak zorunda değil?
:D Ayhan istersen bu sorunu ayrı bir konu açarak sor ki Uçakçı abilerimiz tecrübelerini senle paylaşsınlar. Burada sordugun soru arada kaynamayabilir ;)

Am bildiğim kadarı ile uçakları genelde yerli sitelerden alıyorlar, kargo ve gümrük nedeniyle. Malum uçak kutuları heli gibi değil daha büyük ve dikkat çekici :)

Merhaba ben bugun helipal den yedek parca almaya calistim fakat basaramadim.kredi karti yurtdisi kullanima kaoali olabilir dedim yok acik.limit tede sknti yok.herdefasinda odeme basarisiz diyor.acaba yanlis biseymi yapiyorum.

onuryavuz' Alıntı:
Merhaba ben bugun helipal den yedek parca almaya calistim fakat basaramadim.kredi karti yurtdisi kullanima kaoali olabilir dedim yok acik.limit tede sknti yok.herdefasinda odeme basarisiz diyor.acaba yanlis biseymi yapiyorum.
Her türlü yurtdışı alışverişlerinizde direkt kredi kartı ödemesi yerine PAYPAL kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu olası durumlarda, mesela ürünün elinize geçmemesi ya da yanlış ürün gönderim durumları gibi problemlerde paranızı geri almanızı sağlayan oldukça güvenli bir alışveriş yöntemidir.

sitesine üye alıp, kredi kartınızı buraya bir kere girip doğrulama yapıyorsunuz. Ondan sonra tüm alışverişler sırasında PAYPAL ödeme seçeneğini seçip, şifrenizi giriyorsunuz ve ödeme otomatik olarak yapılıyor ;)

Paypal güvenili ama küçük bir sorun var Dolar kurundan sürekli zarar edersiniz, bence dolar hesabı da açmanız gerekmekte, yoksa ödemeyi yaparken sizden ücret çekilir ama bir mesaj gelir işlem yapılacağı zaman güncel dolar kurundan işlem yapılacaktır diye. Güncel dolar kurununda paypal da düştüğünü hiç görmedim hep bir kaç tl daha fazla çekti şimdiye kadar benden. Bütün bunlara rağmen Paypal en güvenli araç diyebilirim.

Bu arada Hobbyking site temasını değiştirmiş, İlk ben duyurayım istedim :)

Arkadaşlar, paylaşılacağı yer burasımı bilmiyorum (Mehmet bey ayarlar artık) aşağıda adlarını vereceğim sitelerde, fiyatlar oldukca makul, fakat bana pek inandırıcı gelmedi dikkatli olun derim.

(Birbirine yönlendirmişler) veya

arslan mert' Alıntı:
Arkadaşlar, paylaşılacağı yer burasımı bilmiyorum (Mehmet bey ayarlar artık) aşağıda adlarını vereceğim sitelerde, fiyatlar oldukca makul, fakat bana pek inandırıcı gelmedi dikkatli olun derim.

Bu sitelerin güvenilirliğini bilmiyorum ama bu konuda bazı düşüncelerimi paylaşmak istiyorum,

Ben Ticaret ile uğraşan biriyim Çine gitmişliğim yok ama çin mallarının ne kadar ucuz olduğunu bilmeyen yoktur heralde,

Burdan yola çıkarak aslında Hobby ürünlerinin mevcut fiyatları bize ve size uygun gelen fiyatlarda dahil bütün fiyatlar Çin fiyatlarına göre çok yüksek. Bunu söylerken Çin mallarını küçümsemek için demiyorum çünkü her alanda hayatımıza girmiş ürünleri var. Sadece anlatmak istediğim Hobby ürünleri olduğu için fiyatları yüksek tutmuşlar.

Bir arkadaşımın bana verdiği EPO bir uçağı inceledim, bildiğiniz köpükten yapılmış, (Daha önceden bunu bilmiyordum) , ve fiyat 80 dolar civarında içinde pil ve kumanda yok, bu fiyat bana çok yüksek geldi mesela. Çin malı bir ürün aldığımda emin olun ürünün yanından çıkan köpük miktarı bu uçakta kullanılandan çok daha fazla. Ve o ürünün toplam fiyatı 20 dolar. Köpük kaliteside en az uçaktaki kadar kaliteli. Yani diyeceğim o ki Fiyatlar halen yüksek benim beklentim önümüzdeki yıllarda fiyatların daha da aşağıya ineceği yönünde. Rekabet arttıkça üreten firmalar çoğaldıkça fiyatlar aynı oranda düşecektir.

Bütün bunlara rağmen bende herkes gibi Hobbyking den ve diğer alışveriş sitelerinden zaman zaman alışveriş yapıyroum. İlerleyen yıllarda fiyatlar ucuzlayacak diye almamazlık yapmıyorum. :)

arslan mert' Alıntı:

Abi az önce yine baktım.

Bu 3 site de %99.9 dolandırıcı. Zira ;

1- Sadece birinde Paypal ödemesi var gibi. En azından ikon olarak. Ki büyük ihtimal üye olup bir şey almaya kalksam ödeme sırasında Paypal yoktur.
2- Bir markanın tüm ürünlerinin piyasaya göre yarı yarıya olma ihtimali bana imkansız geliyor. Mesela Align tüm modelleri, piyasaki diğer fiyatlara göre yarı yarıya. Hani 1-2 modelde olsa anlayacağım ama abi tüm modelleri ya. Bu sanki bariz paranızı gönderirinde sizi dolandıralım diyorlar gibi geldi bana :laugh:

Şu vankeinc.com'a ben de bir mail attım. Fiyatlarının cazip olduğunu söyledim. Ama sitelerinde kargo ve ödeme bilgisi göremediğimi, ayrıca toptanmı veya perakende de olup olmadığını, Türkiyeye hiç malzeme gönderip göndermediklerini sordum. Bakalım bana ne cevap gelecek.

Geçmişte böyle kıta Çin'den bulduğum bazı sitelerden küçük alışverişlerim olmuştu ve sorunsuz gelmişti. Hatta bir tanesine gelen malzeme çalışmıyor dediğimde yerine 3 tane birden göndermişti. Ama bilinmez ki!...

Omer Erkan' Alıntı:
Şu vankeinc.com'a ben de bir mail attım. Fiyatlarının cazip olduğunu söyledim. Ama sitelerinde kargo ve ödeme bilgisi göremediğimi, ayrıca toptanmı veya perakende de olup olmadığını, Türkiyeye hiç malzeme gönderip göndermediklerini sordum. Bakalım bana ne cevap gelecek.

Geçmişte böyle kıta Çin'den bulduğum bazı sitelerden küçük alışverişlerim olmuştu ve sorunsuz gelmişti. Hatta bir tanesine gelen malzeme çalışmıyor dediğimde yerine 3 tane birden göndermişti. Ama bilinmez ki!...

Ömer abi ben yazdımdı adama , Türkiyeye satış yaptınmı ,referans verebilirmisin diye. Adam yok sedi türkiyeye satış yapmadım diye cevap yazdı