Yurtdışı Model Alışveriş Siteleri

Hatta biraz daha ileri gidip adama şöyle yazacağım, sakin bir kafa ile

Senin siteni çin ve türk ticaret ataşelerine sordum, böyle aktif satış siyesi olmadığını dediler diyeceğim, ne diyorsun bu duruma diye :) (çin ataşesi özellikle bu konuda ilgileneceğim diyede not yazdı diyede belirteceğim :lol: ) Abi dinsizin hakkından , imansız gelir mantığıyla işlem yapacağım.

Eğer ikna edici mantıklı cevap verirse en azından ufak bir spariş vermeyi deneyebiliriz. Ama hiç cevap vermezse demekki dolandırıcı

Aslan bey, bana henüz bir cevap gelmedi. Gelince dediğin gibi devam ederiz. Bakalım ne olacak?

bende en son bu siteden alıışveriş yapmıştım abiler

cok memnun kaldım. turkiyeye özel indirim yaıyo nedenini anlamadım. bı kac ay once blade mcpx bl almıstım ozaman 330 cıvarı bişe tutmustu. ki ozaman en ucuz yerde horrizonhoby de 230 dolardı. 400 gecıyodu yanı. cokta hızlı yolluyolar

ali çınar' Alıntı:
...bı kac ay once blade mcpx bl almıstım ozaman 330 cıvarı bişe tutmustu. ki ozaman en ucuz yerde horrizonhoby de 230 dolardı. 400 gecıyodu yanı. cokta hızlı yolluyolar
Ali o modelden almamak için bende kendimi zor tutuyorum. :laugh:
Güle güle kullan, kırımsız uçuşlar olsun. :thumbup:

ali çınar' Alıntı:
bende en son bu siteden alıışveriş yapmıştım abiler

cok memnun kaldım. turkiyeye özel indirim yaıyo nedenini anlamadım. bı kac ay once blade mcpx bl almıstım ozaman 330 cıvarı bişe tutmustu. ki ozaman en ucuz yerde horrizonhoby de 230 dolardı. 400 gecıyodu yanı. cokta hızlı yolluyolar
Paylaşım için teşekkürler Ali :thumbup:

Bu durumda senden en kısa süre içerisinde "blade mcpx bl " ile ilgili bir inceleme konusu bekliyoruz ;)

teşekkur ederim türker abi. :D gerçi daha ucuramadım abi. sizinle mehmet abinin turnigy 9xr videosunu izlemiştim cok hosuma gıtmişti kumanda almıstıştım şimdide modul alıp bi ucurmaya calışacam abi. :D mehmet abi sen yeterki iste elimizden geldiğince acarız konu:D ucurabilirsem bi videosunu cekmeyi düşünüyordum zaten abi. bende v922 de var zaten abi ikisini biyanyana cekip koyarim abi. aslında ben daha büyük bişe bekliyodum ama cok bi fark yok aslında. turker abi bende videolardan etkilenip aldım kısmet olmadı uçmak daha:D

modul olaral bunu alcam bide alıcı almak istiyorum aşagıdakı ıkısının farkını anlamadım abi. bi farkı yok ucuz olanı alcam

O zaman açılacak konuları merakla bekliyoruz ;)

Kumanda için doğru modulu seçmişsin :) Alıcı konusuna gelirsek, pahalı olan S-Bus ve Satellite (mesafe uzakmak / verici gücünü arttırmak amaclı ilave modul) girişi var.

Çok kritik bir model uçurmayacak isen, ucuz olan işini hayli hayli görür ;)

Bu arada "blade mcpx bl" en büyük farkı zaten boyut değil, kullanılan her iki motorda "Brushless (Fırçasız)" olması. Bu ne demek dersen ; daha uzun motor ömrü ve daha iyi performans ;)

ozaman ben ucuz olandan verıiim abi:D ogrencılıkte zaten cok zorluyo bu hobı. nerden tasarruf edersek ordan kar:D
brushlees farkının yanında ınanılmaz kalıte farkıda var mehmet abi. eline aldıgında bıle farkı hissediyosun:D

Omer Erkan' Alıntı:
Aslan bey, bana henüz bir cevap gelmedi. Gelince dediğin gibi devam ederiz. Bakalım ne olacak?

Aslan Bey, bu Vankeinc ile yazışmaya devam ediyorum. Bana da Türkiyeye hiç satışları olmadığını yazmışlar. Kargo seçenekleri olarak DHL, EMS, UPS ve FedEx yazmışlar. Ödeme konusunda birşey yok. Ben de ödeme konusunu tekrar sordum, gelen cevapta WU ve bank transfer demiş ve hangi ürünler ile ilgilendiğimi sormuş.

Ben de DLE 30 motorla ilgilendiğimi ama ödeme için PayPal veya kredi kartını tercih ettiğimi yazdım. Türkiyeye postanın ne tutacağını ve kaç günde postaya vereceklerini sordum. Bunun dışında Türkiyede kaliteli ve makul fiyatlı satıcılar için RK konusunda büyük potansiyel olduğunu belirttim. Şu anda RK meraklılarının çoğunlukla Hong Kong'ta yerleşik sitelerden alışveriş yaptığını yazdım. Eğer iyi bir isim ve güven edinirlerse, bundan büyük fayda sağlayacaklarını da yazdım. Ve "Açık konuşmak gerekirse, güvenilir bir satıcı olduğunuza dair bana güven verebilirseniz, arkadaşlarıma da referans olmak üzere bir sipariş vermek istiyorum." diye de bağladım.

Bakalım ne cevap gelecek? :rolleyes:

Omer Erkan' Alıntı:
..... Ve "Açık konuşmak gerekirse, güvenilir bir satıcı olduğunuza dair bana güven verebilirseniz, arkadaşlarıma da referans olmak üzere bir sipariş vermek istiyorum." diye de bağladım.

Bakalım ne cevap gelecek? :rolleyes:
Abi bu durumda ben adımın yerinde olsam, senin siparişi düzgün gönderir, diğerlerini sallardım. Yani senin sipariş kesin gelir ama bizimkiler ne olur bilinmez :laugh:

Ömer abi keşke kredi kartı demeseydin, adam üçkağıtcı ise, şimdi siteye hemen kredi kartı ile ödeme menüsü koyar, zorda bişi değildir. Bu sefer kart bilgilerini kaptırırız :) . Bence paypalda ısrarcı olalım, birde ben artık bu sitelerden umutlu değilim tezgah bence. Saito uluslararası bir marka ve bu markanın dünya disribitörü horizon, ticari bir bakışla baktıkmı, liste fiyatından horizon muhtemeldir %45/50 gibi iskonto ile alsa belkide %55 olabilir, horizonda bölge bayilerine %35 tali bayilerede %25 iskonta yapsa, bu adamlarda adı sanı duyulmamış olsa olsa tali bayi sınıfındadırlar, hadi % 25 ile alsalar ve karlarındanda %10/15 feragat etseler (ki horizon buna izin vermez) bence azami liste fiyatlardan ancak azami %15 indirimli satsalar mantık kabul eder. Bakalım ne cevap verecekler sana , bana iponeden cevap yazmıştı bir seferinde, kurumsal bir kimlik, müşteriye hızlı cevap verme anlamında olsa bile iponeden yazmaz.

Arslan Abi,

Tüm tespitlerine aynen katılıyorum. Bu fiyatlara, kaldı ki tüm ürünler için geçerli, vermeleri mümkün değil abi. Zaten ciddi bir site olsa biz sormadan otomatik olarak PAYPAL ödeme seçeneği koyarlardı. Bu devirde kötü niyetli satış siteleri hariç PAYPAL ödeme seçeneği olmayan kalmadı ki :)

Arkadaşlar, sizlere aynen katılıyorum. Ama öte yandan da deşelim bakalım ne olacak. Bu arada gelen cevap aynen şu;

sorory , our payment is only W/U or T/T
delivery time is about 5~7days to turkey
Kindest regards!

Bunun üzerine ben de sipariş vermek istediğim motorun kargo dahil toplam maliyetini sordum. Ayrıca Şangay Ticaret ataşeliğimize bir mail atarak, para transferi için gönderdikleri adres ve banka bilgilerini vererek, böyle bir satıcı olup olmadığını ve varsa güvenilirliğini sordum. Merakla bekliyorum.

Öte yandan, sepete 132 USD'lik DLE 30 cc'lik motoru atıp "check out" dediğimde, en az 300 USD'lik sipariş vermemiz gerektiğini, böylece toptan fiyatlardan yararlanabileceğimizi ve küçük bir firma olduklarını belirtip özür diliyorlar. Bir de yeni ürün diye aynı motoru 219 USD'lik fiyatla "others" başlığı altına da koymuşlar. Nedir anlamadım!

Omer Erkan' Alıntı:
Arkadaşlar, sizlere aynen katılıyorum. Ama öte yandan da deşelim bakalım ne olacak. Bu arada gelen cevap aynen şu;
Sonuna kadar takip diyorsun yani Ömer abi, hadi bakalım inşallah güzel bir sonuç çıkar :rolleyes:

Ben özellikle Ateşeden gelecek cevabı merak ediyorum. Ama şu min $300 sipariş işinin, sipariş aşamasında çıkması mide bulandırıcı. Benim tahminim kargo fiyatına, arada farkı bindirecekler. Yani Ürün + Kargo = Normal Fiyat gibi bir şey çıkmasını bekliyorum işin açıkcası.

Bakalım neler olacak, merakla seni izliyoruz abi :D

Mehmet, sitelerinden check out dediğinde en az 300 USD'lik sipariş istemesine karşın, gönderdiğim maile 132 USD'lik motor siparişi için DHL ile 45 USD kargo bildirmiş ve adresi sormuş. Yani 300 USD'nin altını kabul etmiş. Aslında kargo 20-30 USD civarında olsa daha cazip olacaktı. Neyse, şimdi birkaç gün kulağımın üstüne yatıp ticaret ataşeliğinden gelecek cevabı beklemeyi düşünüyorum.