Yurtdışı Model Alışveriş Siteleri

Paypal harici ödeme yok. Çözüm olarak başka bir ülkede bir adres vererek bir paypal hesabı açma seçeneği var. Adamlara da not düşmek lazım, paypal adresime değil de site üzerine kayıtlı olan Türkiye adresime gönderin diye.

Hala bu ülkede komple interneti nasıl yasaklamadılar ona şaşırıyorum :) Paypal, wikipedia, booking...

peki Rasim bey amainhobbiesten alsam...sanırım onlar düşük göstermiyorlar...posta ile yollatsam gümrüğü ödeyip alabilirmiyim paketi...amain hobbiesten alış veriş yapan arkadaşlar var mı?

Amain gayet köklüdür, sıkıntı olmaz. Amerikada dediğiniz gibi düşük gösterme muhabbeti yok, gümrüğe girer. Usps ile göndertirsiniz, burda da ptt keser gümrüğünü, kapıda ödersiniz veya posta merkezinde... Allah insanı DHL gibilerin eline düşürmediği sürece sıkıntı olmaz.

Ama tabii öyle de iyi paraya çıkar, kargosu gümrüğü ile... Değer değmez tartışılır.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
aslında bence de oxy2 için o paralara değmez...uçuşa hazır hale getirinceye kadar biton para...öbür tarafta Hakan bey trex 550 önerdi...valla ne yalan söyleyim benim de içimde 550 var...oxy2 istememin tek sebebi kayışlı olması...izlediğim videolarda düşünce çok fazla kırıma uğramaması...en azında pali 6 dolar...her düşüşte kuyruk borusu eğilmiyor gibi gibi...sıkı sim çalışıyorum...ve 3d yapmak istiyorum...550 nin kırım masrafı korkutuyor beni...kararsızım...

• Beğen
Hepimizin bildiği gibi bu hobinin ayrılmaz bir parçası da alışveriş. :D Şayet acelemiz yok ise, maliyetleri min düşürmek adına başvurduğumuz yer ise "Yurtdışı Alışveriş" siteleri ;)

Alışveriş yaptığımız Yurtdışı firmalarını bu konu başlığında paylaşabiliriz. Ayrıca firmalar hakkındaki görüşlerinizi / tecrübelerinizi de ilave edersek super olur. :thumbup:

Her ne kadar aşağıdaki firmalar güvenilir firmalar olsa da, olası problemlerde KOMUK olarak sorumluluk almayız. :laugh: Şaka bir yana, bazı firmalar ilk zamanlar gayet düzgün ve güvenli çalışıyor olsada, zaman içerisinde bu durum değişebiliyor. Bu nedenle sipariş önce, özellikle ilk defa alışveriş yapıyor isek, sitenin son durumu hakkında güncelleme yapmak yerinde olacaktır :)

Yurtdışı Alışveriş Siteleri:

USA En eski ve güvenilir, internet alışverişinin öncülerinden.
USA Çok uzun zamandır alışverişim olmadı, eski ve güvenilir.
UK Çok uzun zamandır alışverişim olmadı, eski ve güvenilir. 2,4 radyolar çıkmadan önce 35Mhz radyo ekipmanları almıştım. Fiyatları uzak doğulu firmaların gölgesinde kaldı.

Ingiltere'den hızlı teslim süresi
Fast-Lad alternatifi bir site
Yunanista'dan hızlı teslim süresi

ingiliz bir firmasi
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

oxiaero.com - İsviçre sitesi, ingilizce arayüzü de var. TR'ye gönderim yapmıyorlardı, benden sonra yapmaya başladılar :D Artıları, fast-lad'de stoğa zaman zaman giren, girdiği gibi de tükenen veya her zaman bulunamayan bazı parçaları burada bulabiliyorsunuz. Kargosu çok hızlı, ptt geciktirmezse bir haftayı bulmuyor. Müşteri temsilcileri hemen cevap veriyor, kibar ve ilgili. Siparişinize ufak tefek bir hediye de ekliyorlar. Eksilerine gelince, fiyatlar euro üzerinden biraz pahalıya geliyor. Kargosu da çok ucuz değil.

nexrc.com - Amerika sitesi. Fiyatlar standart, kargosu küçük ürünlerde ucuz, paket biraz büyürse pahalanıyor. Henüz denemedim, fast-lad'de stokta olmayan birkaç parçayı almayı düşünüyorum.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Yurtdışı Mini Quad Alışveriş Siteleri

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Problem Yaşanabilecek Yurtdışı Alışveriş Siteleri:
slm mrb yunanıstan my helıs alısveriş yapılabılıyormu

Şu listemizde bir güncelleme yapsak nasıl olur ? Listenin ilk zamanları ne güzelmiş alternatif çok, dolar vs. Fiyatını söylemeye gerek bile yok. Şu sıralar aslında alış veriş için baktığım yerler hobbyking - ki eski halinden eser yok oranında, banggood ve aliexpress. Ebay bile paypal istediğinden artık alış verişim kalmadı.
Şu sıralar alış veriş yaptığımız siteleri yazarak bir güncelleme yapalım arkadaşlar.

....

Nasıl yapalım Mustafa'm , doğalgaz faturasına zor yetişiyoz ?
Yılbaşı , kara cuma indirimlerine baktık, indirimler yalan çıktı, olanları zaten kur yüzünden bize yine pahalı :D
Anlayacağın , elindeki tüm ekipmanın değerini bil , bu şartlar altında iyisi de yok , yenisi de....
Eski indirim rüzgarları zaten yalan oldu , malum camiada yenilik de eskisi kadar çok olmuyor , bekliyoruz , belki mucize olur , belki eski günler döner diye ama.....:embarras:

Nasıl yapalım Mustafa'm , doğalgaz faturasına zor yetişiyoz ?
Yılbaşı , kara cuma indirimlerine baktık, indirimler yalan çıktı, olanları zaten kur yüzünden bize yine pahalı :D
Anlayacağın , elindeki tüm ekipmanın değerini bil , bu şartlar altında iyisi de yok , yenisi de....
Eski indirim rüzgarları zaten yalan oldu , malum camiada yenilik de eskisi kadar çok olmuyor , bekliyoruz , belki mucize olur , belki eski günler döner diye ama.....:embarras:
Hakan abi şartlar malum, hepimiz biliyoruz. Alış veriş işi eskisi gibi olmuyor ancak, benim merakım artık mecburiyetten birşey almak zorunda kaldığımız zaman nerden alırız? Elimizdeki siteleri vs. Bilelim diye yazdım. Bir yer Türkiye ye gönderi yapmıyor, bir yer paypalsız ödeme almıyor, beriki kargo fiyatları uçuk böyle uzuyor liste. Elde avuçta ne var onu güncel tutmak iyi olur diye düşünüyorum. Acil bir ihtiyaçta kaynak olur bize :saygilar:

Dolar düşmediği sürece, alışveriş Canlanmaz, ciddi olarak baktığımda yaptığımı gerçekten kendimde mantıksız buluyorum ama tutku işte, kapanan sitelerin çoğu bizim gibi ülkelere satış yapan siteler, dolar, dolarla maaş alan ülkeler harici her yerde yükseldi zaten, maaşını dolarla alan adam da gidiyor avm den alışveriş yapar gibi alıp çıkıyor, kargoydu gümrüktü VS sorunu yok.

• Beğen
Hobbyking Avrupa depodan hiç bir ürün göndermiyor. Acaba virüsten dolayı oluşan bir durum mu ? Önceden gönderiyordu.

Amainhobbies'den yakın zamanda siparişi olan oldu mu? Kaç günde Türkiye'ye geliyor? Bilgisi olan var mı?