yurtdisindan gelen paketlerde virus tehlikesi varmidir ?

@Sumer Yamaner : Basit rakamlar grubu gibi . Yan yana en az dört hane ile başlayan falan ???
@Mehmet Sarıkaya beyin dediii gibi biz aidse hop Türküm ben kime bulaşıyorsun diyen , Avcılarda nükleer atığı sopa ile dürtüp (düşününce bile katıla katıla gülüyorum hala ) sonrada radyasyonludur bu diyip koşarak kaçmaya çalışan insanlar olarak ismi bu kadar sempatik virüsü kafaya takmaz ama kafayı koydumu oturturuz . Virüs bu yahu eti butu ne bunun ? ???
Ben Hawaiideki evimi satmıştım onunla evin girişine bir kış bahçesi , hemen kapıya dezenfekte yıkama sistemi ve termal kamera koydurayım .
En kötü miyamidekinide satar evi 7/24 dezenfekte eden bie sistem kurarım . Yoksa bu mikrobu kıramayız ..?? veya Sümer abiye çok borçlanırız .

@Sumer Yamaner : Basit rakamlar grubu gibi . Yan yana en az dört hane ile başlayan falan ???
@Mehmet Sarıkaya beyin dediii gibi biz aidse hop Türküm ben kime bulaşıyorsun diyen , Avcılarda nükleer atığı sopa ile dürtüp (düşününce bile katıla katıla gülüyorum hala ) sonrada radyasyonludur bu diyip koşarak kaçmaya çalışan insanlar olarak ismi bu kadar sempatik virüsü kafaya takmaz ama kafayı koydumu oturturuz . Virüs bu yahu eti butu ne bunun ? ???
Ben Hawaiideki evimi satmıştım onunla evin girişine bir kış bahçesi , hemen kapıya dezenfekte yıkama sistemi ve termal kamera koydurayım .
En kötü miyamidekinide satar evi 7/24 dezenfekte eden bie sistem kurarım . Yoksa bu mikrobu kıramayız ..?? veya Sümer abiye çok borçlanırız .
Yok yok borçlanmak yok. Ben peşin çalışıyorum da üzerinize afiyet... :p

Konuyu hortlatalım.Az önce bugün Çin'den gelen paketimi açtım , muhabbet sabahtan bir enteresan ve komik başlamıştı zaten , paketi getiren postacıya sordum "kardeşim korkmuyor musunuz ? onca paketle akşama kadar boğuşurken , bir de şimdi bu virüs davası çıktı , bir önleminiz var mı bari ?" dedim.
Postacı delikanlı ne dese beğenirsiniz "ne korkması abi , bunlar zaten günlerce bekliyor , ne virüsü , mis gibi olmuştur o deyip paketi ağzına yüzüne sürmesin mi :eek:;D
Valla ben yine de paketi açarken o kadar rahat olamadım , sonuçta okuyorum, araştırıyorum , fazla abartmamaya çalışıyorum ama , yine temkinli olmak adına en azından bir eldiven giyip açayım dedim :lollol:
Tüm gelen malzemeleri patlamaya hazır bombaymış gibi burnumun ucundan terler damlatarak açtım , paketleri itina ile imha ettim , içindekileri de , nemliyse falan iyice kurusun ama evin havasına da bulaştırmasın diye en arka odanın peteğinin altına serdim , meyva kurutur gibi :lollol:
Yani şaka matrak geçiyorum falan ama , akşam akşam Yussuuufff ile baya güzel bir pazarlık yaptım ;D
Size naçizane tavsiyem , benim kadar abartmasanız da , dikkat edin diyorum , 14 gün sonra benden haber de alamazsanız kaçııııın ;D

Merhaba Hakan Bey,

Benim de beklediğim bir paket var. 9 ocak'ta Çin'den yurtdışına gönderildi gözüküyor. (2 ocakta kargo teslim almıştı) Ama halen gelmedi?? Sizin teslim aldığınız paketin Çin'den ne zaman hedef ülkeye gönderildi yazıyordu?

Teşekkürler.
İyi günler.

Merhaba Hakan Bey,

Benim de beklediğim bir paket var. 9 ocak'ta Çin'den yurtdışına gönderildi gözüküyor. (2 ocakta kargo teslim almıştı) Ama halen gelmedi?? Sizin teslim aldığınız paketin Çin'den ne zaman hedef ülkeye gönderildi yazıyordu?

Teşekkürler.
İyi günler.
Can bey , benim alışverişi üç pakete bölmüşler ,ilki 20 ocak alındı, 23 ocak hedef ülkeye yola çıkış , 4 şubat teslimat.
Diğer ikisinden bende de haber yok, halen havada görünüyor :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Can Aksaya
Abi bu konuda işi abartacak millet, ben pek ihtimal vermiyorum virüslü bir paketin buralara kadar ulaşacağına, o paket çin den çıktıktan sonra günler geçiyor. Pislik olabilir ama çinden virüs falan zor iş, yine de isteyen astronot kıyafeti falan giysin açsın eldiven merdiven şekil olur ?

14 gün sonra benden haber de alamazsanız kaçııııın ;D

Ben de geçen hafta İspanya'danbir sipariş verdim, ben siparişi verdikten sonra (ama paket yola çıkmadan önce) bir vaka kesinleşti ispanya da, dahası paket de Almanya ve Dubai üzerinden geldi, yani yoldaki mümkün olan tüm kesinleşmiş vaka olan ülkelere uğradı neredeyse. Kısacası, merak etme abi, sana bişey olursa ben de geliyorum yanına, skeyl skely takılırız öte tarafta :lol:

Postacı delikanlı ne dese beğenirsiniz "ne korkması abi , bunlar zaten günlerce bekliyor , ne virüsü , mis gibi olmuştur o deyip paketi ağzına yüzüne sürmesin mi :eek:;D
Türk milletine zamamında AIDs bile bir şey yapamadı Hakan'ım hatırlarsan, bu ne yapabilir ki :lollol:
Kısacası, merak etme abi, sana bişey olursa ben de geliyorum yanına, skeyl skely takılırız öte tarafta :lol:
Durun nereye gidiyorsunuz arkadaşlar, henüz sizlerle işimiz bitmedi :lollol::lol: