Yurtdisindan Lipo nereden alinir?

Mehmet YILMAZ

Çalışkan Uye
Lipo aldigim butun siteler Turkiye'ye gondermeyi durdurmus. Aliexpressde ise drone pili harici kaliteli marka bulamadim. China Hobby Line basta olmak uzere, bilinen marka lipo alanibilecek siteler nelerdir?

Bilinen markadan kastınız Turnigy, multistar vs ise malesef bende bilmiyorum. Bu bataryaları bulamadığım için Aliexpress'den aldığım Lion marka li-po pilleri epey zaman kullandım. Araştırdığım kadarı ile de arada fazla fark yok gibi. Satış sayısı yüksek herhangi bir satıcıdan satın alabilirsiniz. Ancak takipli kargo bulmanız zor olabilir. Lipo piller için takipli kargo ile gönderim çok az yapılıyor. Yakın zamanda bende almayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İki gün önce geldi, aliexten kalitesini bilmiyorum ama satıcı takipsiz yolluyor ama not düşerseniz kısmi takipli yolluyor

Kısmi takipten kastınız nedir? Türkiye sınırları içinde takip edilebiliyor mu ve hangi satıcıdan aldınız?

TRY 53.18 22%OFF | Teranty güç 11.1V 2500mAh Lipo pil için RC oyuncak araba tekne helikopter parçaları 3s lityum pil 2200mah 11.1v Drones pil

Satıcı bu kısmi takip işi şöyle artık ptt yurt dışından gelen her ürüne barkod veriyor zaten siz satıcıya mesajla takip kodunu istediğinizde 17 track sitesinden sorgulama yaptığınızda yeni bir takip kodu çıkıyor onunla pttden sorgulama yapabiliyorsunuz

lipo
lipo
Her ikiside güvenilir satıcı .
İlk satıcı June Airplane rc takipli gönderir . İkinici satıcı hobbystar mümkün olan ve takipsiz gönderme yöntemi ile kargolar . Pilleriniz 60 gün içinde elinizde olur . Her marka da oldukça başarılıdır .

Son düzenleme:
lipo
lipo
İlk satıcı June Airplane rc takipli gönderir . İkinici satıcı hobbystar mümkün olan ve takipsiz gönderme yöntemi ile kargolar . Pilleriniz 60 gün içinde elinizde olur . Her markada da oldukça başarılıdır .
Tesekkurler.

lipo
lipo
Benim Goblin Fireball'ın pillerinden birisinin hücresi öldü, diğerinin de durumu pek iyi değil :(

Bu nedenle 6s 1000- 1250 mah Lipo alayım dedim. Tavsiye ettiğin bu iki satıcaya bakınca @Özgür Öztürk hocam:

1- Rfly satıcısında pil bulamadım

2- Cnhl de artık Türkiye'ye pil göndermiyor galiba :(

Pil alınacak yer konusunda başka bir tavsiyesi olan arkadaş var mıdır acaba ? :)

Banggood gümrük dahil Turkey direct mail ile gönderim yapıyor . İlk etapta gönderimi pahalı gibi duruyor fakat gümrük dahil olunca fena fiyat değilmiş diyor insan . Özelliklede bu zamanda .
Aliexpress hobby starda da var pil . Senin aradığın aralık racing quad pili olduğu için bin bir türlüsü çıkar .

Ufak bir tavsiye . Bu pillere bakarken eğer mutlaka ölçülerine dikkat edin . Aradığınız değerde pil bulabilirsiniz ama ölçüleri pil yuvasına uymayabilir . Ben genelde mah değet biraz yüksekte olsa ölçüleri uyanı arıyorum.

Son düzenleme:
Banggood gümrük dahil Turkey direct mail ile gönderim yapıyor . İlk etapta gönderimi pahalı gibi duruyor fakat gümrük dahil olunca fena fiyat değilmiş diyor insan . Özelliklede bu zamanda .
Aliexpress hobby starda da var pil . Senin aradığın aralık racing quad pili olduğu için bin bir türlüsü çıkar .

Ufak bir tavsiye . Bu pillere bakarken eğer mutlaka ölçülerine dikkat edin . Aradığınız değerde pil bulabilirsiniz ama ölçüleri pil yuvasına uymayabilir . Ben genelde mah değet biraz yüksekte olsa ölçüleri uyanı arıyorum.
Abi Banggood gönderim yapıyor gibi gözükse de satın alınca nakliye de riskli bir işlem görüldü diye reddediliyor bizzat test ettim.

• Sevdim
Tepkiler: Taha KOÇAK
Bugün amazonda iki adet pil aldım bende, blade Nano S2 için 3.7 V 200 mAh e-flite pil için 180 TL para verdim ;D. Pillerin tanesi yaklaşık 9 dolar, kargosu 4 buçuk vergileride 22 TL olarak görünüyor. Daha ucuz pillerde gördüm aliexpresste banggoodda ancak öncesinden olan deneyimimde ucuz olanlar çöp olduğu için mecbur orijinale kaydım bakalım gelince nasıl bir sonuç çıkacak ortaya inşallah değer bu paraya:)

Ben aliexpress ten aldığım teranty marka piller yaklaşık 2 aydır store modda ve volt eksilmesi çok az daha şarj yapmadım sadece 1 kaç defa motor testinde kullandım, uçuşta nasıl bir performans gösterir bilemiyorum

Ben aliexpress ten aldığım teranty marka piller yaklaşık 2 aydır store modda ve volt eksilmesi çok az daha şarj yapmadım sadece 1 kaç defa motor testinde kullandım, uçuşta nasıl bir performans gösterir bilemiyorum
Bir deşarj ve tam şarj edebilirsin. Sonra yine kullanmayacaksan store edip bekletebilirsin.

Piller geldiğinde şarj aleti yolda idi, şimdide herşey tamam Zaman bulamıyorum, resimdeki uçağı yapmıştım ama uçuracak cesaret olmadı, şimdi birazdaha kapsamsız bir model yapıp onunla test edeceğim bilgi için teşekkür ederim

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ölçü konusu her daim aklımda sorun yok. Dediğin gibi quad pilleri var bu sınıfta.

Ama sorun verdiğin Hobby Star da Türkiye'ye ne yazık ki gönderim yapmıyor :(

Türkiye'ye gönderirim yapanları kolay bir şekilde filitreleme imkanı olsa keşke :)

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK