Zagi bantlama

Motor mount yaptım ve motoru yerleştirdim birazcıkta cesaret geldi açıkçası ;D Zagi ile alakalı bir sürü soru var ve ben de birçok soru sordum. Yapım süresindeki her aşamayı fotoğraflıyorum. Uçağı bitirdiğimde zagi konusu açıp edindiğim tüm bilgileri ve üstadların daha önce yazdıklarıyla beraber geniş kapsamlı bir zagi konusu olsun istiyorum. Çünkü gerçekten bir arada bütün bir bilgi bulmak çok zor. Tabi ki bu konuda yanlış bir bilgi yazabilirim ya da eksik ve ya eklemek istedikleriniz... Bu bilgileride siz ekleyebilirsiniz

Konuyu dört gözle bekliyoruz. Sümer hocayı kızdırma yeter. :lol:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Nasıl olmuş gözünüze çarpan bir yanlışlık var mı şimdilik?

Herşey iyi güzel... ama içimde hep uçmazsa diye bir korku var..

Bu güven yaşının getirdiği gereksiz ve tehlikeli bir özgüven mi, yoksa daha önce 2-3 model uçurdun da bizimle mi paylaşmayı unuttun ?
Büyük ihtimalle yaşımın gereksiz özgüveni :) Ve birazcık heyecanlıyım aslında. Aylar sonra konuyu hortlattım çünkü zagiyi bugün bitirdim daha hergangi bir uçuş düşünmüyorum okul projesi olarak göstericem işi bitince uçurucam (kırılırsa hocalarla papaz olmiyim :)) bu arada alt taraf aynı renk değil

Kaplamayı popüler bir kırtasiye zincirinden aldım oldukça hoşuma gitti 8 tl ye 100 lük zaginin bir yüzünü kapladım tam geldi. Yorumlarınızı bekliyorum

Benim içimde de o pervane böyle heyecanlı bir gencin bir yerlerini keser mi acaba korkusu var!!!

Uçan nesnelerin olabildiğince hafif olmaları gerekir. Kaplamayı bunu göz önünde tutarak değerlendir. Görünüş olarak şık olmuş...
Sümer abi haklısın. Bu benim ikinci modelim ilk modelde pervane ile ilgili küçük bir kaza yaşadım. Kaplama bandı aslında gri banttan daha hafif ve sağlam tutuşlu tutmaz diye düşünmüştüm ancak tuttu. Artık uçarsa uçacak uçmazsa -eğer parçalanmazsa- odamın duvarında güzel duracak :D

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Koç
Büyük ihtimalle yaşımın gereksiz özgüveni :) Ve birazcık heyecanlıyım aslında. Aylar sonra konuyu hortlattım çünkü zagiyi bugün bitirdim daha hergangi bir uçuş düşünmüyorum okul projesi olarak göstericem işi bitince uçurucam (kırılırsa hocalarla papaz olmiyim :)) bu arada alt taraf aynı renk değil
Bu modeli o hafta içerisinde uçurmuştum fakat dengeli uçmadı içime sinmedi başta kendi güvenliğim olmak üzere malzemeyi de çöp etmemek için elektroniği söktüm ama benim için güzel bir deneyim olmuştu. Özellikle şık duruşu tam duvara asmalıktı. Yıllar sonra da olsa açıklamasını yapmak istedim :rolleyes::saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari