zeta fx 79 vtol

kaan videonu izledim, bence senin sistemde arm olma problemi var, yukarda mehmetin verdiği linkte benim konuda ilk sayfada en üstte videoalrın altında bir resim var, arm olmama sorununu nasıl çözdüğümü anlatıyor.

o resimde görceğin gibi full parametre list kısmına gelip arming_check , arming_require ve arming_rudder kısımlarını 0 yaptım. sende bu şekilde yapınca bence sorununun çözülmesi lazım. bu değerleri sıfır yapınca arming kontrolü yapmıcak pixhawk çünkü,
not: bu değeleri sıfır yaptıktan sonra ilk denemende pili takarken pervanen mutlaka sökülü olsun, çünkü kumandanda eğer örneğin throttle falan ters ise yani reverse ayarladıysan yanlışlıkla ozaman uçak gaz alır ve hem yaralanabilirsin hemde uçağa zarar verebilirsin, bu şekilde bir deneyip bilgi verirsen sevinirim çözülüp çözülmediğine dair. senden gelen ses çünkü sanki throttleda bir sorun varmışda arm olamıyomuş gibi.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Tamam abi şuan derse giricem 6 gibi denicem ben baktıydım bir daha deneyim o olayı teşekkür ederim

abi denedim ama bu seferde switch tuşu sürekli kırmızı yanmaya başladı basıyorum aktif olmuyor sebebi nedir ?

direk hemen kırmızı sabit mi yanıyor. yoksa bastıktan sonra mı sabit yanıyor?

yarın gün içinde yüklerim uçak okulda sabah erkenden yüklerim. yok motorlardan ses gelmiyor ama gaz verdiğimdede çalışmıyor.

normalde yanıp sönmeli. sen butona bastıktan sonra sabit yanmalı.
sabit yandığında hazır olduğunu söylüyor ama direk sabit yanıyorsa bir sorun olabilir. oyüzden günlük dosyasına bakalım.
Tekrar dene ve bu sefer arming işlemide yap. kumanda gaz çubuğunu sağ alt çapraza çek 3-5 saniye bekle bırak. Gaz vermeyi dene.
olmaz ise arming işlemini sol alt çaprazda dene. 3-5 saniye bekle gaz ver. Bazı videolarda mevcut.
Armcheck iptal etseniz bile arm işlemi yapmadan çalışmıyor.
Günlük dosyasına baktıktan sonra belli olur karın ağrısı.

Denedim pili taktığımda switch yanıp sönüyordu bastığımda sürekli yanıyor ama gaz çubuğunu sağa çektiğimde veya sola çektiğimde motorlar gaz vermiyor. /APM/BOOT.LOG dosyasını bulamadım abi içindeki

kaan o dediğim değerleri sıfır yaptıktan sonra write params diye bir buton var ona basıp kaydetmen gerekiyor pixhawka. direk kırmızı yanma olayı arm olayını kapatmandan dolayı olabilir, kendi uçağımda akşam bakayım bende ne renk yanıyor diye, sanki direk kırmızı yanıyordu bendede, bikaç saniye basılı tutunca safe olayını açar ve kumandadan kontrol edebilirsin normalde. akşam evden bakayım bendeki yanma şekline, ben o değerleri sıfır yapmışdım çünkü, sende senin full pararmetre listende o dediğim kısmın resmini bi çekip yolla bakalım doğrumu

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

video olarak attım abi tam olarak sorun bu motorlar hareket etmiyor.

buarada bir ihtimal olarak kötü gps verileri hatası veriyor bodrum katta duruyor uçak acaba ondan mıdır ?

buarada bir ihtimal olarak kötü gps verileri hatası veriyor bodrum katta duruyor uçak acaba ondan mıdır ?
stabilize mod da ise gps verilerine bakmıyor.
video da gördüğüm kadarı ppm kanalını pixhawka girmişssin. Net belli olmuyor.
B/PPM yazan yer s-bus ve i-bus için kullanılıyor
Alıcının 1. kanalını pixhawkın rc kanalına gir.
kumandadan da modeuat kısmında PPM seçili olsun.
Tekrar dene.
Bence Pixhawk şuan düzgün çalışıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: - VolkaN -