ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Özgür Kılınç' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

Diğer modellerden birinin satışından elime güzel bir miktar para geçti ve tabi hemen başka bir yere gidecek. Ama neye gideceğine tam karar vermedim.

Sizce fatshark gözlük mü alayım, yoksa qav210 mu toplayayım ?

Quanum v2 gözlüğü, ilk kullanmaya başladığımda açıkcası görüntü kalitesi hiç hoşuma gitmedi. Ama ilk defa fpv ile ilgilenen biri olarak normal bu, 1080p görüntü olmuyor sonuçta. Fatshark da kalite açısından nasıl bir fark olacağını tam olarak bilmiyorum. Deneme imkanım da yok, İstanbulda ilgilenen pek yok galiba. Genelde kullananlar tavsiye ediyor. Serdar abiye birkaç hafta önce sormuştum, o da yeni bir quad toplamak yerine iyi bir gözlük daha öncelikli demişti. Ki bu da yeni bir model toplama fikrimi hemen değiştirdi.

Görüntü boyutu değişecek bildiğim kadarıyla fatshark da. En büyük avantaj galiba bu. Peki görüntü kalitesi de artacak mı ? Daha net bir görüntü olacak mı ?
Fatshark gözlük almak istiyorum, fpv ile ilgilenmeye de uzun süre devam etmeyi planlıyorum. Daha küçük bir gözlük de kesinlikle işime yarayacaktır. Ama sırf daha güzel, küçük diye bin lira vermek de saçma olur. Ancak eğer herkes al derse, birkaç gün içerisinde banggood dan sipariş etmeyi planlıyorum.

Model olarak Dominator v3 alırım galiba. Aslında HD V2 ile 500 lira fark var ama ikisi arasında çok ciddi fark yok galiba.

Ben araştırmaya devam edeceğim ama kullananlar, özellikle de iki gözlüğü kullananlar fikir verebilirse sevinirim.

Mini quad sardıysa ve devam edeceksen Fatshark al. V3 yada hd2 arasındaki farkı teorik olarak biliyorum ama denemedim. Ben kendime v3 aldım yarın elime gececek inşallah. İkisi de parasını hakeder ikisinden de pişman olmazsın diye düşünüyorum.

Buğra Kabakçı' Alıntı:
amaçsız uçuşlara devaaam, tek başına ancak böyle oluyor :rolleyes:

Amaçsız gibi lanse edilse de çok güzel olmuş. Elinize sağlık.

Özgür Kılınç' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

Diğer modellerden birinin satışından elime güzel bir miktar para geçti ve tabi hemen başka bir yere gidecek. Ama neye gideceğine tam karar vermedim.

Sizce fatshark gözlük mü alayım, yoksa qav210 mu toplayayım ?

Quanum v2 gözlüğü, ilk kullanmaya başladığımda açıkcası görüntü kalitesi hiç hoşuma gitmedi. Ama ilk defa fpv ile ilgilenen biri olarak normal bu, 1080p görüntü olmuyor sonuçta. Fatshark da kalite açısından nasıl bir fark olacağını tam olarak bilmiyorum. Deneme imkanım da yok, İstanbulda ilgilenen pek yok galiba. Genelde kullananlar tavsiye ediyor. Serdar abiye birkaç hafta önce sormuştum, o da yeni bir quad toplamak yerine iyi bir gözlük daha öncelikli demişti. Ki bu da yeni bir model toplama fikrimi hemen değiştirdi.

Görüntü boyutu değişecek bildiğim kadarıyla fatshark da. En büyük avantaj galiba bu. Peki görüntü kalitesi de artacak mı ? Daha net bir görüntü olacak mı ?
Fatshark gözlük almak istiyorum, fpv ile ilgilenmeye de uzun süre devam etmeyi planlıyorum. Daha küçük bir gözlük de kesinlikle işime yarayacaktır. Ama sırf daha güzel, küçük diye bin lira vermek de saçma olur. Ancak eğer herkes al derse, birkaç gün içerisinde banggood dan sipariş etmeyi planlıyorum.

Model olarak Dominator v3 alırım galiba. Aslında HD V2 ile 500 lira fark var ama ikisi arasında çok ciddi fark yok galiba.

Ben araştırmaya devam edeceğim ama kullananlar, özellikle de iki gözlüğü kullananlar fikir verebilirse sevinirim.

Herşeyden önce uçuşu gözlük değil model etkiler gördüğün şey aslında aynı şeyler. biri nettir biri büyüktür vs ama gözlük sayesinde iyi uçulmaz..
fatsharkta görüntü boyutu artmıyor aksine küçülüyor.
Quanum v2 fiyatına göre çok güzel bir gözlük. Gayet kullanışlı kendi sınıfındakilere göre. Ancak dezavantajı kendisi ve ekran çok büyük olduğu için gözleri sağa sola çevirmek zorundasınız, uçuşu ister istemez etkiliyor, dikkati dağılıyor insanın. Ancak bu dediğim olaylar ine deliğinden geçerken oluyor açık alanda uçarken ikisinde de aynı olay olur.

Bende de dominator v3 var, bu işi biraz profesyonel olarak yapmak istediğim için aldım, quanum v2 kocaman çantaya koydum mu aklım kalıyordu kırılabilir vs diye, zaten uçuşa biton parça ile gidiyoruz ki unutkan bir insanım, dağa bayıra kadar gidip birşeyler unutmuşluğum çok var.. tabiki görüntü daha net, ekran kaliteli sinema hissi veriyor, dvr özelliği var, fanı var, falan ama gerçekçi olayım "Bugüne kadar uçmamışım ya ben" dedirtmedi bana.
biri 70$ biri 350$

dominator hd v2 kullanmadım 170$ fark edecek birşey olacağını sanmıyorum. büyük ekran istiyorsan zaten git quanum v2 kullan kocaman ekranı var :laugh:

nyse bi video koyayım bizim palmiyeleri budamışlar çok zahmet etmişler sağolsunlar

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Burak abi teşekkürler, gayet hoşuma gitti mini quadlar. Hatta o kadar gitti ki ikinci bir modeli toplamak bile istiyorum. Mesela şu an pdb sorunundan dolayı zmr yi kullanamıyorum, kargo bekliyorum, çok sinir bozucu bir durum. Yedekte bir quad şart.

Ayrıca en çok hoşuma giden yönleri, helikopter kadar tehlikeli değil, uçak kadar çok alana ihtiyaç yok, araba gibi tanıdıkların yanında rezil etmiyor ;D
Üniversitede bolca boş alan var. Biraz daha alıştığımda, stadyumlarda yada ağaçlık bölgelerde uçuş yapabilirim diye düşünüyorum.

Mr Steele gibi, bir quad çantası yapıp, uçuşa o şekilde gitmek istiyorum. Şu an bir elimde kumanda çantası, birinde gözlük, birinde model, çok rahatız edici oluyor.
Ama işte 1000 lira, güzel para, iyice emin olup öyle almak istiyorum.

Buğra abi teşekkürler, evet görüntü boyutunun küçüldüğünü biliyorum, gözlük alınca daha iyi uçacağımı da sanmıyorum :D . Ama işte birçok kolaylığı var senin de yazdığın gibi, değer mi değmez mi ona karar vermeye çalışıyorum. Şu an değer gibi görünüyor, olmadı satarım tekrar. Zaten bunu almasam illa ki farklı bir şeylere harcayacağım parayı, güzel bir ekipman elimde olsun en azından.

Model olarak bende Dominator v3 düşünüyorum ama biraz daha araştıracağım almadan.
Site olarak da banggood dan almayı düşünüyorum. Hem 20-30 dolar indirim çeki kullanırım, hem de üstüne 60-70 dolar yazdırırım. Farklı bir site tavsiyesi varsa dinleyebilirim. Araştırdığım kadarıyla hep 350 dolar civarında.

Bu arada yurtdışı forumlarda şöyle bir bilgi var. Dominator v3 modeli daha çok phantom için tasarlanmış, görüntü boyutu onun kameradan gelen boyut ile birebir uygun. HD V2 ise bizim kullandığımız kameraların görüntü boyutuna göreymiş, bizim modellerde v3 kullanıldığında görüntü ekrana uyması için genişletiliyormuş.

Almışken hd v2 mi alsam diyorum ama 500 dolar. 1500 lira. Bir de gümrükte fark edilir ise, daha da güzel bir rakam ortaya çıkacak :halay: v3 ile 500 lira fark var arada.

Son zamanlarda fazla yorum yapamıyorum işlerin yoğunluğundan. Genel bir yanlış anlaşılmayı tekrardan düzeltmek isterim. Daha önce de bir kaç kez yazdım. Plastik vidaları sadece plastik spacer kullanıldığında kullanmayı tavsiye etmiştim. Eğer metal spacer kullanılıyorsa metal vida kullanmak gerek, plastik spacerla da plastik vida. Bazı arkadaşlar motor kollarında da plastik vida kullanmaya çalışıyor birkaç kez gördüm. Bu da tamamen yanlış bir seçim.

Dominator serisi gözlükleri kullanmadım henüz ancak Quanum V1 ve V2 kullanmış biri olarak şu an kullandığım Predatorla değiştirmeyi hiç düşünmedim düşünmem. Değiştirecek olursam alacağım gözlük şu an için Dominator V3 veya HD2 den birisi olur. Skyzone gözlükte kullandım ancak onun görüntüsü dijital bir görüntü gibi geliyor. Hiç doğal değildi. Fatsharklarda durum çok farklı. Daha gerçekçi bir görüntü var. Tabii ki bunlar şahsi düşüncelerimdir. Aksini düşünenler mutlaka olacaktır. Bu arada eklemeden edemeyeceğim. Dominator HD2 nin çözünürlüğü 800x600 piksel. Yani ondan da HD kalitesinde bir görüntü beklemek hata olur. Diğer taraftan kullandığımız FPV kameralarının daha düşük çözünürlükte yayın yaptığını da unutmamak lazım.

Herkese merhabalar :saygilar: baya bir uzun süre oldu heral de video paylaşmıyalı bu hafta sonu ufak çapta bir buluşma yaptık bunu da sizlerle paylaşmak istedim video kalitesi edit yüzünden biraz düştü ama yine de idare eder...İyiseyirler :RCKolik:

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:
Herkese merhabalar :saygilar: baya bir uzun süre oldu heral de video paylaşmıyalı bu hafta sonu ufak çapta bir buluşma yaptık bunu da sizlerle paylaşmak istedim video kalitesi edit yüzünden biraz düştü ama yine de idare eder...İyiseyirler :RCKolik:
Yine parkta çoşmuşsunuz maşallah :bravo: :thumbup:

Yanlız bu Ankara ACTION Quad Ekibine kırgınım. Nerede ise herhafta sonu buluşuyorsunuz muhtemelen ama hiç resim yok. Tamam video her zaman kolay olmuyor ama illa ki her buluşmada cepten 1-2 resim çekiliyordur.

Keşke Buluşmalar "Etkinlikler / Bulusmalar » Buluşmalar » Iç Anadolu » Ankara" kısmında "[Görseller]: Ankara Action FPV Buluşmaları (Ana Başlık)" bir sabit konumuz olsa da eliniz erdikçe 1-2 resim ekleseniz de arayı bu kadar açmıyor olsak :laugh: ;D

Elinize sağlık Serdar, gene muhteşem uçuş performansı.

:bravo: :thumbup:

İki tur hızına uyabilmişim, gerisi yalan olmuş :) Olsun bu daha başlangıç mücadeleye devam [emoji41]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pazar gününden amaçsız uçuşlar. Aslında tam olarak amaçsız denemez. Yeni gelen 4S pillerin rodajı için fazla yüklenmeden öyle takılıyordum. Ayrıca bu uçuş DYS motorlara veda uçuşu da oldu. Kaderlerinde son uçuşu 4s pille yapmak varmış. :D Yeni motorlarımız Emax RS2205-2300 kv olacak. Aslında motorlar gelmişti ama montaj sırasında biri kısa devre olduğu için yedeklerin gelmesini bekliyorum. O zamana kadar uçuşlara biraz ara vermiş oldum.

Bu arada videoda görüleceği üzere Kağan arkadaşımıza bilmem kaç hektarlık alan yetmedi. Kendisini binanın çatısına attı oradan helikopterini uçurdu. :D

Paylaşım için teşekkürler Nesimi bey, keyifli bir video olmuş. :thumbup:

Nesimi Sakmak' Alıntı:
.. Bu arada videoda görüleceği üzere Kağan arkadaşımıza bilmem kaç hektarlık alan yetmedi. Kendisini binanın çatısına attı oradan helikopterini uçurdu. :D
Bu tesis beni benden alıyor :laugh: :D Etraf da yeşillenmeye başlamış gördüğüm kadarı ile :halay:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu tesis beni benden alıyor :laugh: :D Etraf da yeşillenmeye başlamış gördüğüm kadarı ile :halay:

Her zaman bekliyoruz Mehmet Bey biliyorsunuz. Dahada yeşillenecek her yer.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yine parkta çoşmuşsunuz maşallah :bravo: :thumbup:
Yanlız bu Ankara ACTION Quad Ekibine kırgınım. Nerede ise herhafta sonu buluşuyorsunuz muhtemelen ama hiç resim yok. Tamam video her zaman kolay olmuyor ama illa ki her buluşmada cepten 1-2 resim çekiliyordur.
Keşke Buluşmalar "Etkinlikler / Bulusmalar » Buluşmalar » Iç Anadolu » Ankara" kısmında "[Görseller]: Ankara Action FPV Buluşmaları (Ana Başlık)" bir sabit konumuz olsa da eliniz erdikçe 1-2 resim ekleseniz de arayı bu kadar açmıyor olsak :laugh: ;D

Evet Mehmet abi hiç foto çekmiyorlar okadar da söledim foto çekilelim hatıra panomuzda paylaşalım diye...

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Elinize sağlık Serdar, gene muhteşem uçuş performansı.

Teşekkürler abi....

Burak Solmaz' Alıntı:
İki tur hızına uyabilmişim, gerisi yalan olmuş :) Olsun bu daha başlangıç mücadeleye devam [emoji41]

Ne yalan olacak abi sonunda dişime göre bir rakip kendi ellerimle yetiştirdim, Kendi kuyumu kendim kazdım :lol:

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Pazar gününden amaçsız uçuşlar. Aslında tam olarak amaçsız denemez. Yeni gelen 4S pillerin rodajı için fazla yüklenmeden öyle takılıyordum. Ayrıca bu uçuş DYS motorlara veda uçuşu da oldu. Kaderlerinde son uçuşu 4s pille yapmak varmış. :D Yeni motorlarımız Emax RS2205-2300 kv olacak. Aslında motorlar gelmişti ama montaj sırasında biri kısa devre olduğu için yedeklerin gelmesini bekliyorum. O zamana kadar uçuşlara biraz ara vermiş oldum.

Nesimi abi quad işine çok ara verdin heralde hamlanmışsın... yeni setup yüklersen belki daha iyi olur gibi artık 4s de geçiyormuşsun haberini de aldım... hadi hayırı olsun...