ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Harika duruyor, sabırsızlıkla bekliyoruz videolarıda.

süper gözüküyor, hayırlı uçuşlar %p bu hafta sonu bir uçuş videosu da benden gelebilir.... :bravo:

Güzel görünüyor eline sağlık. :bravo:

Böyle bir modeli gözlükle uçurma hissini çok merak ediyorum, inşallah birgün nasip olur diyelim. :)

Videoları bekliyoruz. :RCKolik:

Türker Akgün' Alıntı:
Güzel görünüyor eline sağlık. :bravo:

Böyle bir modeli gözlükle uçurma hissini çok merak ediyorum, inşallah birgün nasip olur diyelim. :)

Videoları bekliyoruz. :RCKolik:

Türker hocam,

Bi gün muhakkak denemelisiniz, sonrasında niye bu kadar tutkunuyuz mini'lerin zaten hak vereceksiniz bizlere. :coolxf: :saygilar:

Bugün hava çok soğuktu ve rüzgarlı idi buna rağmen ufak bir video paylaşıyorum yinede... videoyu 1 nci dakikasından sonra izlenmesi tavsiye edilir :D mekan yeni olduğu için nesneleri kontrol ederek uçuş yaptım...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Görüntüler çok güzeldi Musa , eline sağlık , en çok elinde süpürgesi ile merakla izleyen çöpçü abimizin bakışları dikkatimi çekti. :saygilar:

tebrik ederim, süper bir uçuş :saygilar:

Musa sen bu isi kivirdin tamamdir kardesim, ellerine saglik :thumbup: :halay:

Musa tebrikler güzel uçuş olmuş. Zamanla daha iyi olacaktır. Şu an rate mod uçmuyorsun galiba.

Bende de bazı değişiklikler var. Nereden esti bilmiyorum hafta başında diğer gruptaki arkadaşlarında gazıyla CC3D ye Cleanflight yazılımını kurdum. Nerdeyse her akşam bununla uğraşıyorum. En son dün akşam bütün ayarları yapıp evde kontrol için kaldırayım dedim modeli sebebini anlamadığım şekilde gaz verirken ani takla atarak ufak hasarlar aldı. Bunlardan biri de video filtreli PDB idi. Gerçi benim de hatam yok değil ama neyse. Yeni PDB miz aşağıdaki gibidir. Evet altında iki adet switch var. Verici ve ledleri açıp kapatmak için.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Madem böyle bir şey taktım ve madem daha önceki siparişimde aşağıdaki ledlerden almışım kullanmamak olmaz.

Tabi buna birde video filtre lazım olacak. Onu da sağolsun Sander amcanın basit filtresi ile çözdüm. Şimdilik sorun yok gibi. Umarım motorları çalıştırınca da sorun olmaz.

Bu arada ben yine kaçak kat çıktım. Bu sefer alt plaka yükseltmelerini daha profesyonel bir şekilde çözdüm. Böyle iyi oldu. Üst kısımdaki kablo salatasının neredeyse tamamını gizleyebildim.

Tabi tüm bunların bedeli olarak model biraz şişmanladı. 1800 Mah pille toplam ağırlık 580 gr oldu. Şimdilik bu şekilde devam edeceğim. Öncelikle elimdeki pervaneler bitince 50x45 pervaneye geçeceğim. Biraz durumu kotarır bu şekilde. Sonrasında da aklı başında 1500 Mah piller almayı planlıyorum. Neyse modeli bu akşam baştan sona toparlayıp uçuşa hazır hale getirebildim. Yarın hava güzel olacağa benzer. Bir kaçamak yapabilirim belki. Buyrun fotolar.

Tabi makine iyi olmayınca fotolarda iyi olmuyor. Devamlı modele makete yatırım yapmaktan fotoğraf makinesine sıra gelemedi. :D :D

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Musa tebrikler güzel uçuş olmuş. Zamanla daha iyi olacaktır. Şu an rate mod uçmuyorsun galiba.

Bende de bazı değişiklikler var. Nereden esti bilmiyorum hafta başında diğer gruptaki arkadaşlarında gazıyla CC3D ye Cleanflight yazılımını kurdum. Nerdeyse her akşam bununla uğraşıyorum. En son dün akşam bütün ayarları yapıp evde kontrol için kaldırayım dedim modeli sebebini anlamadığım şekilde gaz verirken ani takla atarak ufak hasarlar aldı. Bunlardan biri de video filtreli PDB idi. Gerçi benim de hatam yok değil ama neyse. Yeni PDB miz aşağıdaki gibidir. Evet altında iki adet switch var. Verici ve ledleri açıp kapatmak için.

-Abi hayırlı günler güzel bilgiler paylaşmıssın yine.
-Keşke kaçak kat çıktığında ESC leri 2 frame arasına koysaydın.
-CC3D esc kontrol kartını bende aldım bağlantıları yapıp ilk uçuş yaptığım sıra quad olduğu gibi yere düştü yanına gidip baktığımda hiç bir şekilde güç gelmiyordu. sonra güç verme anahtarının bozulduğunu tespit ettim. ufak bir lehimle anahtarı direk iptal ettim. inşşallah aynı sorun senin başına da ğelmez.
-Şu filitre olayına detaylı girer isen abi çok sevinirim gerçekten değişik bir fikir.

Nesimi abi kacak katlarla quad gokdelen gibi olmus resmen. :)

Bugün yine bir video daha iyi seyirler...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi konu power board tan açılmışken ben aldığımı frameye yerlestiremedim bi türlü

tayip demir' Alıntı:
Abi konu power board tan açılmışken ben aldığımı frameye yerlestiremedim bi türlü

Tayip power board boyutları nedir. board ın üzerindeki delikeler framenin üzerindeki deliklere denk gelmiyormu ? yada bi foto çekip atar isen...

Abi power board büyük delikleri framedekine denk gelmiyor