ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

baslangic icin bana 100 mt rede yeterli geldi daha sonra 250 mw lik bi verici alacagim bu vericiyle bi quad ucurdum suan icin bana yeter bir sonraki
asamam bu olacak

Uçuşa hazırız.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kapalı mekanda tam yüklü ağırlık ile yaptığım mini testte rate modda gayet düzgün uçuyor ancak horizon modda geriye drift mevcut.
Düzeltmek için teraziye getirilmiş düzlemde yeniden accelometre kalibrasyonu yaptım.
YAW P ve I değerlerini aynı sorunu yaşayanların önerdiği düzeylere getirdim.
Looptime ve diğer ayarları düzelttim.
Ağrılık merkezini öne kaydırdım ancak çözüm olmadı.
En son öne +5 trim vererek çözdüm olayı ancak trim elektronik ekipmanda iyi birşey değil. Ek önerisi olan varsa deneyebilirim.

İlker Sönmez' Alıntı:
Uçuşa hazırız.

Kapalı mekanda tam yüklü ağırlık ile yaptığım mini testte rate modda gayet düzgün uçuyor ancak horizon modda geriye drift mevcut.
Düzeltmek için teraziye getirilmiş düzlemde yeniden accelometre kalibrasyonu yaptım.
YAW P ve I değerlerini aynı sorunu yaşayanların önerdiği düzeylere getirdim.
Looptime ve diğer ayarları düzelttim.
Ağrılık merkezini öne kaydırdım ancak çözüm olmadı.
En son öne +5 trim vererek çözdüm olayı ancak trim elektronik ekipmanda iyi birşey değil. Ek önerisi olan varsa deneyebilirim.
Görünüşü çok güzel olmuş. Yeşil ve turuncu güzel uyuyor kırımsız uçuşlar

Guzel gorunuyor gercekten, kazasiz belasiz...

Ilker hocam öncelikle gözün Aydin. Gecte olsa kargolar gelmiş , montaj bitmiş. Model gercekten guzel görünüyor. Inşallah uçuş videosunu da en kısa sure içerisinde izleriz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

İlker Bey elinize sağlık. Çok güzel toplamışsınız. Fotolar çok ayrıntılı değil ama OSD yi göremedim. Takmadınız mı? Uçuş konusu sıkıntılı. Buralarda da havalar ya yağmurlu ya da fırtınalı. Evlere şenlik bir durumumuz var yani. Ben de henüz dışarıya uçuşa çıkaramadım ufaklığı...

OSD ve GPS henüz paketinde duruyor. Birinci aşamada ev içi hover çalışmaları ile dengeli uçtuğundan emin olduk , malum burayı da sel aldı dışarı çıkamadık hafta sonu.
İkinci aşamada modeli gözden kaybetmeden (LOS) uçuşlar yapılacak.
Üçüncü aşama gözlüklü uçuşlarda görüntü kalitesi vs bakılacak. Herşey tamam dedikten sonra OSD ve GPS monte edeceğim.
Yoksa çıkan problem ondan mı oldu bundan mı kaynaklandı ayırmak zor olabilir.

Bu modelde uçuş videosu çekmek kolay çünkü heryeri kamera dolu

İlker Sönmez' Alıntı:
.....
Üçüncü aşama gözlüklü uçuşlarda görüntü kalitesi vs bakılacak. Herşey tamam dedikten sonra OSD ve GPS monte edeceğim. ......
Şahsen 4 gözle beklediğim ve en çok merak ettiğim kısım burası :) Inşallah en kısa süre içerisinde bu aşamaya geliriz ;)

Mini modellerde OSD ve GPS kullanımı genel olarak sadece kaybolma durumunda işe yarıyor. Benimde amacım bu , yönümü şaşırırsam kalkış noktasının neresi olduğunu bulmak için kullanmayı planlıyorum.
Bunun dışında bu minilerin havada asılı durup fotğraf veya film kaydı yapmak gibi bir kaygısı yok. O yüzden att hold vs bize gerekli değil.

Diğer modellerin aksine bu uçuş stilinde yere çarpmaktan çok etraftaki objelere çarpma derdi var. Amaç dar yerlerden geçmek.

Bu arada frame yedek parçaları da ayrı olarak satılmaya başlanmış , ilgilenenlere duyurulur.

İlker Sönmez' Alıntı:
...Diğer modellerin aksine bu uçuş stilinde yere çarpmaktan çok etraftaki objelere çarpma derdi var. Amaç dar yerlerden geçmek.

Bu arada frame yedek parçaları da ayrı olarak satılmaya başlanmış , ilgilenenlere duyurulur.
İlker hocam adı üstünde zaten ACTION FPV. Zaten action olmasa, helici olarak bizlerin quadro ile ne işi olabilir ki, öyle değil mi :lollol: :lol:

İlker Sönmez' Alıntı:
Action quadımız uçuşa hazır.

Ilker abi sizin quad elektronikleri ve framesi Nesimi abinin quad ile aynı mi ?

Nesimi abi quad uçtumu hiç ?

Ynt: ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

İki frame aynı Kadir. Multiler kurulduğunda bir terslik yoksa ucmaya hazırdır zaten. Şu an ince ayar uçuşlarını yapıyorum. Yakında gözlükle uçuşlara başlayacaktım ama kontril kartını değiştirmeye karar verdim. Naze32 ye geçmeyi planlıyorum.

SM-N900 cihazımdan gönderildi

Ynt: ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Nesimi Sakmak' Alıntı:
İki frame aynı Kadir. Multiler kurulduğunda bir terslik yoksa ucmaya hazırdır zaten. Şu an ince ayar uçuşlarını yapıyorum. Yakında gözlükle uçuşlara başlayacaktım ama kontril kartını değiştirmeye karar verdim. Naze32 ye geçmeyi planlıyorum.

Abi herhalde şimdiki kontrol kartında naze32 den farklı olarak sensörler vardı başka da artısı yok herhalde. Hem de frameye büyük geliyordu sanki bu yüzden mi değiştireceksiniz ?

Ynt: Ynt: ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Kadir Kurt' Alıntı:
Abi herhalde şimdiki kontrol kartında naze32 den farklı olarak sensörler vardı başka da artısı yok herhalde. Hem de frameye büyük geliyordu sanki bu yüzden mi değiştireceksiniz ?
Doğrudur fazladan sensörler var ama ayarlamak naze kadar kolay değil. Naze kadar stabil hale getirebilmek için çok mesai harcamak gerekiyor. Konu başında yazmıştım ilk tercihim Naze ama elimdeki Multiwii ye bir şans vermek istemiştim. Büyük gelmesi problem değildi.