ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Herkese teşekkürler. Değişik iniş alanları üzerinde çalışmaya devam ediyorum. :) Videoyu henüz izleyemedim. İzlediğimde nasıl bir şey olduğunu göreceğim-göreceğiz.

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:
Geçmiş olsun abi bende senden haber bekliyorum en kısa zaman da çünki ben kaba işlerimi bitirdim bugün. geri kalanı Spacer ve elektronikleri birleştirmek...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Serdar zamanında bu bobinleri TR den çok araştırdım maalesef bir sonuç çıkmamıştı. Şu anda bir şey bulabileceğimi sanmıyorum. Sanayiye gidip bir araştırmak lazım. O zamana kadar aşağıdaki alternatifleri değerlendirebilirsin. Ben en son kullandıklarımı buradan aldım.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Herkese teşekkürler. Değişik iniş alanları üzerinde çalışmaya devam ediyorum. :) Videoyu henüz izleyemedim. İzlediğimde nasıl bir şey olduğunu göreceğim-göreceğiz.

Serdar zamanında bu bobinleri TR den çok araştırdım maalesef bir sonuç çıkmamıştı. Şu anda bir şey bulabileceğimi sanmıyorum. Sanayiye gidip bir araştırmak lazım. O zamana kadar aşağıdaki alternatifleri değerlendirebilirsin. Ben en son kullandıklarımı buradan aldım.

Peki abi plastikmi alim metalmi ? Birde ordaki set işimi görürmü ? yani yeteri kadar varmıdır içerisinde ?

Bu linkteki ile

Bu resimdeki ayni degilmi abiler

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:
Peki abi plastikmi alim metalmi ? Birde ordaki set işimi görürmü ? yani yeteri kadar varmıdır içerisinde ?

Setin içinde neler olduğu belli değil. Zaten fiyatı da yüksek gibi geldi. Ben senin yerinde olsam hem plastik hem de metal olanlardan uygun ölçüde olanlardan alırdım. Arkadaki vericiye bakılırsa senin için en uygunu 12 mm olanı olacak gibi görünüyor. Tabi ölçüleri sen daha iyi biliyorsun. Yalnız senin yaptığın bu düzenleme ağırlık olarak bir artı sağlamayacak, aksine belki ağırlık bile ekleyebilir. Ama şekil olarak bence daha güzel olacak. %p

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Setin içinde neler olduğu belli değil. Zaten fiyatı da yüksek gibi geldi. Ben senin yerinde olsam hem plastik hem de metal olanlardan uygun ölçüde olanlardan alırdım. Arkadaki vericiye bakılırsa senin için en uygunu 12 mm olanı olacak gibi görünüyor. Tabi ölçüleri sen daha iyi biliyorsun. Yalnız senin yaptığın bu düzenleme ağırlık olarak bir artı sağlamayacak, aksine belki ağırlık bile ekleyebilir. Ama şekil olarak bence daha güzel olacak. %p

Evet abi 12mm olanlardan verdim metal ve plastik... ağırlık konusunda evet değişmeyecek ama görseli çok güzel olacak diye düşünüyorum...

Evet Beyler beklenen video geldi.

Hafta sonu yaptığımız video çekimi burada. (Bu arada quadcopteri oğlum kaptı ondan fırsat buldukça ben uçuracağım.)

Kısa bir tanıtım sonrası, müzik eşliğinde uçuşu keyifle izlemeniz dileği ile. :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu da Syma x5c incelemesi.

Ellerinize sağlık Ali Bey, modeller hayırlı olsun. Oğlunuzunda maşallahı var, kocaman adam olmuş. Baba-oğul aynı hobiyi yapmak gerçekten süper bir şey olsa gerek.

Bu arada Youtube link mesaj içinde görülebilmesi için aşağıdaki konuda belirtildiği şekilde link vermemiz gerekiyor, bilginize.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ellerinize sağlık Ali Bey, modeller hayırlı olsun. Oğlunuzunda maşallahı var, kocaman adam olmuş. Baba-oğul aynı hobiyi yapmak gerçekten süper bir şey olsa gerek.

Bu arada Youtube link mesaj içinde görülebilmesi için aşağıdaki konuda belirtildiği şekilde link vermemiz gerekiyor, bilginize.

Teşekkürler ben de o linki aramıştım. Bundan sonrakiler için gerekecek. :saygilar:

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Hafta sonu yaptığımız video çekimi burada. (Bu arada quadcopteri oğlum kaptı ondan fırsat buldukça ben uçuracağım.)

Aklın yolu bir. X5 le bir yere kadardı zaten. Ali Bey oğlunuz böyle giderse yakın zamanda aksiyon uçuşlarına başlar.

Teşekkürler, zaten videonun bir kısmında havada iken takla attı ve toparladı. İstem dışı olduğunu söyledi ancak bir kaç gündür simulasyonda takla çalışıyordu.

;)

Ali Bey elinize sağlık. :bravo: Baba oğul aynı hobiye yapmak çok keyifli olsa gerek. :halay:

Gerçi modeli kullanma konusunda kavga çıkacak gibi sanki. :laugh: :lol:

Bence hiç riske girmeden birtane de heli toplamakta fayda var. :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Ali Bey elinize sağlık. :bravo: Baba oğul aynı hobiye yapmak çok keyifli olsa gerek. :halay:

Gerçi modeli kullanma konusunda kavga çıkacak gibi sanki. :laugh: :lol:

Bence hiç riske girmeden birtane de heli toplamakta fayda var. :laugh:

Kesinlikle haklısınız. Bir quadcopter daha toplayacağız. Bu konuda başta Musa Serdar Kardeşimizden ve siz Rc Kolik ailesinden yardım alacağız. En kısa zamanda motor esc gibi ürünleri sipariş edeceğiz.

Bugünden.

Modelin uçuşuna alışıyorum yavaş yavaş. Bu uçuşlar Rattitude moddaydı. Biraz daha alışayım Acro+ moda geçeceğim. O modda model çok daha agresif oluyor. Diğer taraftan jello problemimiz var. Kullandığım pervaneler çok yıpranmıştı. Onlardan olabilir diye düşünüyorum. Hepsini değiştirdim bakalım yarın nasıl olacak. Bu arada benim acilen yeni bir video edit programına ihtiyacım var. İlk video normalken ikinci de saçmaladı. Alper duy sesimi. Bu konuda uzman sensin. Program önerini bekliyorum.

Nesimi abi akro modda tasmasız pitbull gibi, dikkat etmek lazım. Quadın olduğu yerde takla atası var :)