ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Elinize sağlık Nesimi Bey. Çiçekler Böcekler tam kır havası. Yazı müjdeleyen bir FPV olmuş.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Bugünden.

Modelin uçuşuna alışıyorum yavaş yavaş.
Nesimi hocam sizin arka bahçe de hiç fena değilmiş, hatta bizimden bile iyi :halay: O zaman her mesai sonrası geldin cılgınca uçuşlar :halay: Ellerinize sağlık, yavas yavas action başlamış bile :)

Yakında 250 lik dehşet bir mini quadla aranızda olacağım şu an setup aşamasındayım kafama takılan bir şey var open pilot olarak new versiyon ccd3d evo kullanacağım üzerinde 2 adet satellite girişi var ve ben spektrum değilde orange dsmx çift satellite kullanmak istiyorum acaba orjinal spektrum dsmx ile orange dsmx satellite arasında çekim farkı mesafe ve çekim kalitesi arasında fark varmıdır orange dsmx yeterli olurmu ? . Bu gün setup seçimlerim bitmiş olur onuda sizlere sunup görüş alacağım.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Nesimi hocam sizin arka bahçe de hiç fena değilmiş, hatta bizimden bile iyi :halay: O zaman her mesai sonrası geldin cılgınca uçuşlar :halay: Ellerinize sağlık, yavas yavas action başlamış bile :)

Valla burası tam antrenmanlık. Keşfettiğim iyi oldu. Mesai arasında yapıyorum uçuşları. Bu şekilde hergün uçarsam çok iyi olacak. Modele alışıyorum.

Muammer Akbulut' Alıntı:
Yakında 250 lik dehşet bir mini quadla aranızda olacağım şu an setup aşamasındayım kafama takılan bir şey var open pilot olarak new versiyon ccd3d evo kullanacağım üzerinde 2 adet satellite girişi var ve ben spektrum değilde orange dsmx çift satellite kullanmak istiyorum acaba orjinal spektrum dsmx ile orange dsmx satellite arasında çekim farkı mesafe ve çekim kalitesi arasında fark varmıdır orange dsmx yeterli olurmu ? . Bu gün setup seçimlerim bitmiş olur onuda sizlere sunup görüş alacağım.

Muammer Bey bu modellerle yaptığımız uçuş mesafesi 100-200 metre arası değişiyor en fazla. Daha ileri götürmeye gerek yok diye düşünüyorum. Bu mesafede de Orange alıcılarda rahat iş görür diye düşünüyorum ama kullanmadığım için kesin bir şey söylemeyim. Ayrıca çift alıcıya gerek olur mu bilmiyorum.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Muammer Bey bu modellerle yaptığımız uçuş mesafesi 100-200 metre arası değişiyor en fazla. Daha ileri götürmeye gerek yok diye düşünüyorum. Bu mesafede de Orange alıcılarda rahat iş görür diye düşünüyorum ama kullanmadığım için kesin bir şey söylemeyim. Ayrıca çift alıcıya gerek olur mu bilmiyorum.
Her ne kadar ben de birebir test etmemiş olsam da, bu mesafelerde tek orange satellite problem çıkartmayacağını düşünüyorum :)

Evet dostlar, yeni quad için malzeme siparişi girdim. Her an evden kovulabilirim.

Nesimi Sakmak' Alıntı:

Nesimi abi ağaca konma konusunda senden öğreneceğimiz çok şey var ;D Şaka bir yana bir öncekine göre bu uçuş daha iyi olmuş. Seninde dediğin gibi biraz jello fazla sanki.

Uçuş alanı da güzelmiş, bizim buralarda hiç böyle yerler yok. Sistemi topladım ama rahat rahat uçuş yapacak yer bulamıyorum.

Muammer Akbulut' Alıntı:

Muammer Abi Ben Naze 32 de sadece bu satellite yi kullanıyorum bana yetiyor fazlasını da aramıyorum açıkcası... hani oldu da düştü kim gidecek okadar uzağa misali :D 300m rahat gittim fazlasını da zorlamadım...

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Bugünden.
Modelin uçuşuna alışıyorum yavaş yavaş. Bu uçuşlar Rattitude moddaydı. Biraz daha alışayım Acro+ moda geçeceğim. O modda model çok daha agresif oluyor. Diğer taraftan jello problemimiz var. Kullandığım pervaneler çok yıpranmıştı. Onlardan olabilir diye düşünüyorum. Hepsini değiştirdim bakalım yarın nasıl olacak. Bu arada benim acilen yeni bir video edit programına ihtiyacım var. İlk video normalken ikinci de saçmaladı. Alper duy sesimi. Bu konuda uzman sensin. Program önerini bekliyorum.

Artık sıra bende Nesimi abi :D Boynuz kulağı geçer misali. uçuşların her geçen gün daha iyi oluyor yakında senden aksiyon uçuşlarda bekliyorum :lol:

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Evet dostlar, yeni quad için malzeme siparişi girdim. Her an evden kovulabilirim.

hayırlı uğurlu olsun Bülent abi. Bende biliyorsun kaç gündür sesimi çıkarmıyorum 3 akşamdır evde ufak tefek çalışmalar yapıyorum birkaç güne orataya güzel bir quad ile çıkıcam bilginiz olsun :D

Tek satellite yeterli olursa spektrum orjinal dsmx alırım elimde birde ar6210 satellitesiz çalışabilen alıcıda var

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:
Artık sıra bende Nesimi abi :D Boynuz kulağı geçer misali. uçuşların her geçen gün daha iyi oluyor yakında senden aksiyon uçuşlarda bekliyorum :lol:

Valla Serdar çok pis gaz veriyorsunuz. Biraz önce motorlardan birini pert ettim ağaçta. :( Biraz yavaş ilerlemekte fayda var sanırım. Yavaş ama emin adımlarla. %p

Dostum Serdar, bunu görüyorum ve Diatone frame'i devreye sokuyorum. Bir de mümkün olursa öne beyaz arkaya ise kırmızı led flaşör lamba ile bahsi artırıyorum. ;D

Evet bir kaç Haftadır bir uğraş peşin deydim kafama baya takıldı, hat da geceleri yatma dan önce saatlerce bunu düşünüp duruyordum ve bu gün son noktayı koydum birkaç eksiklerimin olmasına rağmen yine de sizler ile paylaşmak istedim biraz fazla foto olacak ama sizlerin de tek tek bakarak keyif alacağınıza inanıyorum...

Gerçek de Yapmak istediğim model

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aslında olan :D