ZMR H250 CF Mini Quad Multicopter

Musa Serdar TERZİOĞLU' Alıntı:
Dikkat ettim de bayadır video paylaşmamışım. kimse de demiyor ki serdar sen neden video paylaşmıyorsun. :RCKolik:
Daha dün kahve içerken kulaklarını cınlattık Türker kardeşim ile beraber :D Dedik ki Musa sessizliğini büyük bir süpriz ile bozacak galiba, çalışmalar son hız devam ediyor olsa dedik :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Daha dün kahve içerken kulaklarını cınlattık Türker kardeşim ile beraber :D Dedik ki Musa sessizliğini büyük bir süpriz ile bozacak galiba, çalışmalar son hız devam ediyor olsa dedik :thumbup:

Abi saolun ama neden ise sol kulağım çınladı :D Yaa aslında quadı söküp birleştirme uzmanı oldum ama neden ise şu PID ayarlarına bir anlam veremedim hiçbiryer de de Türkçe yardımlarını bulamadım...

şu PID ayarlarına bir anlam veremedim hiçbiryer de de Türkçe yardımlarını bulamadım...

Bu anlatılmaz yaşanır Serdar. :D Tam olarak mantığı yazıya dökmek zor.

Uçuşların her geçen gün daha iyi oluyor. Yukardan aşağı dalışlarda eğer senin kontrolün dışında model kendini düzeltiyorsa sorun var eğer sen yapıyorsan yine sorun var. Aslında uygun bir açıyla yere yaklaşsan hem daha göze hitap eden bir uçuş olur hem sen paniklemezsin. Gerçi eminim bunu yapmak istiyordun sen. Böyle yazmak kolay tabi bakalım bu söylediklerimi ben yapabilecek miyim? Bugün dar alanda kısa paslaşmalar yapmaya çalıştım yeni modelle. Fena olmadı gibi. Akşam fırsat bulabilirsem video eklerim.

Dikkat ettim de bayadır video paylaşmamışım. kimse de demiyor ki serdar sen neden video paylaşmıyorsun. :RCKolik:

Bu da Sevgili Bülent abinin gazına gelip yaptığım ledler...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu da geçen günlerde çektiğim bir video iyi seyirler...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Dostum beni biliyorsun sadece ışık olsun yeter zihniyeti ile taktım ledleri. Ancak sen gene olması gerektiği gibi özenerek bir mühendis titizliği ile modelini zenginleştirmişsin. Çok güzel olmuş.

Gelelim ikinci konuya; Arkadaşım böyle uçulmaz ki. Sonra millet gaza geliyor ne pervane kalıyor , ne motor , ne de pervane.

Gerçekten çok hızlı ve profesyonel bir uçuş. Ancak şapka çıkartılır. :saygilar:

Bu arada beklediğim v666'nın motorları geldi. Hafta sonu için yeni uğraşı çıktı. ;D

Bir de tecrübelerinizden istifade etmek isterim.

Yeni toplamayı düşündüğüm ZMR için "HC-SR04 Ultrasonik Mesafe Sensörü" isimli bir sensöre rastladım.

Bunu bizim ZMR'lere takmak/uyarlamak mümkün mü ?

Biliyorum ZMR yarış için hafif olması gerekiyor. Benim için yarış o kadar önemli değil.

2cm"den 400cm"ye kadar 3mm hassasiyetle ölçüm yapabilen bu ultrasonik sensör çeşitli uzaklık okuma, radar ve robot uygulamalarında kullanılabilir.

Çalışma Voltajı DC 5V
Çektiği Akım 15 mA
Çalışma Frekansı 40 Hz
Maksimum Görme Menzili 4m
Minimum Görme Menzili 2cm
Görme Açısı 15°
Tetik Bacağı Giriş Sinyali 10 us TTL Darbesi
Echo Çıkış Sinyali Giriş TTL sinyali ve Mesafe Oranı
Boyutları 45mm x 20mm x 15mm

Eğer ki olursa başka bir şeye ihtiyaç olur mu, hemen sipariş vermeyi düşünüyorum. Bir de daha GPS de takmayı düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• sonic.jpg
    sonic.jpg
    16 KB · Görülme: 13

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Eğer ki olursa başka bir şeye ihtiyaç olur mu, hemen sipariş vermeyi düşünüyorum. Bir de daha GPS de takmayı düşünüyorum.

Abi bunu almak için yurt dışını bekleme Konya Sokakta bundan mevcut... Zmr de bunu kullananlar da var sırf quadı yere yapıştırmamak için...

Abi bunu almak için yurt dışını bekleme Konya Sokakta bundan mevcut... Zmr de bunu kullananlar da var sırf quadı yere yapıştırmamak için...

Benim de amacım bu zaten. Sağol Serdar.

Ali Bey amacınız güvenli uçmaksa 450 lik bir model yapıp kontrolcü olarak NAZA kullanmak daha mantıklı olur.

Naze32 Acro versiyonuna bu eklentileri yapamıyorsunuz. Full versiyonunu almanız lazım. Alsanız bile bu ekleyeceğiniz ağırlıklar nedeniyle zaten güvenli ve düzgün bir uçuş olmayacaktır.

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Ali Bey amacınız güvenli uçmaksa 450 lik bir model yapıp kontrolcü olarak NAZA kullanmak daha mantıklı olur.

Naze32 Acro versiyonuna bu eklentileri yapamıyorsunuz. Full versiyonunu almanız lazım. Alsanız bile bu ekleyeceğiniz ağırlıklar nedeniyle zaten güvenli ve düzgün bir uçuş olmayacaktır.

Bülent abiye PHANTOM alıcaz :D

Gidişat DJİ İnspire doğru gidiyor. :laugh:

Hanım duymasın. Bu sefer beni kesin kapının önüne koyar. :lollol:

Cleanflight'ın "Adressable LED Strip" desteğini bir deneyeyim dedim. Dıştaki iki adet WS2812 led "ARM"+"Throttle" durumunu gösteriyor. İçteki iki led ise sadece "Throttle" durumu için ayarlı.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Zafer SAHIN' Alıntı:
Cleanflight'ın "Adressable LED Strip" desteğini bir deneyeyim dedim. Dıştaki iki adet WS2812 led "ARM"+"Throttle" durumunu gösteriyor. İçteki iki led ise sadece "Throttle" durumu için ayarlı.
Bence gayet sik olmus Zafer Hocam :thumbup:

Evet arkadaşlar boş geçmeyelim dedim. Modifiye ettiğim ve yeni motorlar taktığım V666 quadcopterimden görüntüleri ilk defa Rc Kolik ailesi ile paylaşıyorum.

Ust korumasını çıkardım, altına kablo bağlayıcı plastiklerden esnek iniş takımı yaptım. alıcı ünitesini koruma altına almak için acı badem kutusundan yaptığı kapağı kullandım. Onu ise bir miktar cırt cırt ile frame'a taktım.