Gumruk Sınırı 30Euro'ya Düstü Haberi

Abiler danıştaya iptali davası mı açsak?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Pekala benim bu siparişim 12/12/2016 tarihinde yola çıkmasına rağmen niye geldi anlamış değilim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Türker Akgün' Alıntı:
İptal gerekçesi ne olacak ?

Abi aslında kararın iptali değil Madde 2'nin iptali için dava açma taraftarıyım.

Talebim de karar tarihinden önce Türkiye'ye sevk edilmiş ürünlerin bu madde kapsamında 30 Avroluk muafiyet oranınından etkilenmesinin hukuka aykırı olduğu düşüncesidir. Ama bunu tam bir temel üzerine kuramadım. Ama bu aykırı, neden mi 20 Aralıkta sipariş vermiş biri yurt dışından gelecek ürünün muafiyet oranı 75 Avro olduğu için verdi bu siparişi 30 Avro olsa vermezdi. Sonuçta bunlar zaruri tüketim ürünleri de değil. Keyfi bir sipariş. Olmazsa olmaz olsa zaten en kısa temin yolunu tercih ederdi. O nedenle hepsinin 75 Avroluk muafiyet üzerinden işlemlere tabi tutulması gerekir diye düşünüyorum. Hiç bir hukukçu yardım talebimi kabul etmedi. Şimdi sınav haftam. O nedenlede pek uğraşamadım. Ama bana gayet makul geliyor.

Özkan KAYA' Alıntı:
Pekala benim bu siparişim 12/12/2016 tarihinde yola çıkmasına rağmen niye geldi anlamış değilim.

Abi getirdiğin ürünün fatura tutarı nedir?

Fatura tutarı 47 dolar gümrüğe girmedi, yani vergi ödemedim. Ancak 30 Euro nun üzerinde görüldüğü gibi. Ancak benim 03/12/2016 tarihinde 5 dolarlık siparişim halen gelmedi. Çok kafa karıştırıcı bir durum. Ne yapmaya çalışıyorlar anlamadım.

Ben bu durumun vergiden başka bir sebebi olduğunu düşünüyorum. Bu konu açıldıktan ve kargolarin gecikmesi durumları yaşadıktan sonra fast lad den 250 dolarlık sipariş verdim ve 5 günde elimde oldu. Bazı arkadaşların kargosu gelirken bazı arkadaşların kargosu gelmedi. Ben bu olayı ülkemizin son durumlarından dolayı terör ve paket içeriklerinin araştırılmasına bağlıyorum,
çünki vergi işleri de olsa gümrükleri bu kadar tikamak istemezler. tabi bu bir düşünce teori olarakta kalabilir.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Ben bu durumun vergiden başka bir sebebi olduğunu düşünüyorum. Bu konu açıldıktan ve kargolarin gecikmesi durumları yaşadıktan sonra fast lad den 250 dolarlık sipariş verdim ve 5 günde elimde oldu. Bazı arkadaşların kargosu gelirken bazı arkadaşların kargosu gelmedi. Ben bu olayı ülkemizin son durumlarından dolayı terör ve paket içeriklerinin araştırılmasına bağlıyorum,
çünki vergi işleri de olsa gümrükleri bu kadar tikamak istemezler. tabi bu bir düşünce teori olarakta kalabilir.

Abi ben bu haberder sonra UPS ile iki paket çektim iki günde elimde oluyor. Ama Royal Mail ile aldığım paket yok. Çinden aldığım iki paket yok bunların tek günahı 30 avroyu geçen değerleri hatta inanir mısınız çinden daha geç çıkan paketim daha erken ulaştı hemde 15 günde.

Doğuş' Alıntı:
Abi ben bu haberder sonra UPS ile iki paket çektim iki günde elimde oluyor. Ama Royal Mail ile aldığım paket yok. Çinden aldığım iki paket yok bunların tek günahı 30 avroyu geçen değerleri hatta inanir mısınız çinden daha geç çıkan paketim daha erken ulaştı hemde 15 günde.

Doğuş yanlış mı anladım sorun ptt de o zaman.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Doğuş yanlış mı anladım sorun ptt de o zaman.

Abi gümrük işi ile alakalı olması lazım. Değeri düşük bir paket daha alıp denemek lazım. Artık ben her şeyi bekler oldum. Ya da gerçekten hava muhalefeti. Dünya kardan yıkılıyor. Ama şu çok ilginç Çinden aldığım ve daha geç gönderilen ucuz paketin gelip 5 gün erken gönderilen pahalı paketin gelmemesi. 15 inden sonra patır patır kargolar sisteme düşerse de teorimiz doğrulanır ama elimizde ispat yok. Aklıma gelen şeyler şu. Mesela Royal Mail'e mail atıp paketimin nerede olduğunu, neden geç kaldığını araştırmak veya China Post ile görüşmek. Aynı şirketten aynı limandan çıkan önceki paketin durumu nedir diye. Genelde PTT'ye yönlendiriyorlar. Ama bir şey çıkar mı denemek lazım. Bir devletin kendi vatandaşını soyduğuna şahit olmak acı veriyor. Yazık...

Benim 30euro altı kargom daha bugun geldi limiti aşmayanlarda sorun yok

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence 15.01.2017' yi bekleyelim de daha çok kişiden vergi alalım gibi bir düşünce yoktur. Burada bence ana etken her kurumda olduğu gibi, gümrük ve ticaret bakanlığında da memur sayısının(dolayısı ile buna muayene memurları da dahil) ciddi seviyede düşmesidir. İkinci etken ise kış şartları nedeni ile sevkiyatların gecikmesi de buna eklenmiştir.

Özkan KAYA' Alıntı:
Bence 15.01.2017' yi bekleyelim de daha çok kişiden vergi alalım gibi bir düşünce yoktur. Burada bence ana etken her kurumda olduğu gibi, gümrük ve ticaret bakanlığında da memur sayısının(dolayısı ile buna muayene memurları da dahil) ciddi seviyede düşmesidir. İkinci etken ise kış şartları nedeni ile sevkiyatların gecikmesi de buna eklenmiştir.

Abi üst mesajlara bakma imkanın varsa daha geç sevk edilen ucuz paketin daha erken geldiği görülüyor önceki gelenler nerede sorusunu pekiştiriyor buda.

Pekala Doğuş, 03/12/2016 tarihinde PTT nin ekranına düşen yani yola çıkan banggodd tan aldığım 5 dolarlık paketim halen ülkemize girdi olarak görünmüyor.Ayrıca yukarıda yazdığım 12/12/2016 tarihinde yola çıkan 47 dolarlık(yani 30 euronun üzerinde) siparişim elime geleli 10 günden fazla oldu.

Özkan KAYA' Alıntı:
Pekala Doğuş, 03/12/2016 tarihinde PTT nin ekranına düşen yani yola çıkan banggodd tan aldığım 5 dolarlık paketim halen ülkemize girdi olarak görünmüyor.Ayrıca yukarıda yazdığım 12/12/2016 tarihinde yola çıkan 47 dolarlık(yani 30 euronun üzerinde) siparişim elime geleli 10 günden fazla oldu.
merhaba urununuz şansa geçmiş olabilir çunki benim kargo 12.11.2016 dan beri hala gelecek...
takip kodu: RS501140317CN