Tarot 680 6s 8000mah + Naza v2 + 480kv Motor Kurulum

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Vay sonunda buyuk gün gelmiş ve basarili ve guzel bir maiden olmuş, ellerine saglık Selçuk :halay:

Her ne kadar titreşim asırı olmasa da var. Yerinde olsam yazilimsal olarak degil de mekanik olarak olayı çözmeye çalışırım Selçuk.

Yazilimsal olunca illaki görüntü de kayıp oluyor. Zamanında yazilimsal düzeltmeyi FPV bölümünde paylaşmıştım, bir goz at istersen.

Bu arada kullandığın kamera ve montaj detayı görsel olarak paylaşırsan, tecrübeli arkadaslar daha net öneride bulunabilirler diye düşünüyorum.

Tekrar hayırlı olsun. Yakın zamanda cok guzel videolar gelecek belli :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Tesekkur ederim Mehmet abi. Evet cok guzel cok zevkli ve heyecanli bi kurulum sureci gecirdim. Be yalan soluyim cok endiselerim vardi ama sonuc boyle olunca herseye degiyo. Tamamdir abi konuya bakacagim. Gimbalin de resimlerini cekip sarsinintinin kaynagini bulmaya calisacagim. Bugunku titresimde ruzgarinda etkisi cok. Gercekten saglam esiyordu.
Yeni videolar icin haftasonlari gittigim yerlere hexamda gelecek artik :) guzel seyler cikar insallah saygilarimla.

Selçuk hayırlı uğurlu olsun. :bravo: Güzel haberlerini bekliyorduk, çok şükür aldık. :)

Sonuçta gerçekten güzel oldu ve emeklerinin karşılığını aldın diye düşünüyorum. :halay: :halay: :halay:

Güzel bir iş çıkardın, tekrar tebrik ederim. :saygilar:

Bundan sonra ufak tefek trimler ve editörel çalışmalar sonrasında keyifli videolar bizi bekleyecek anlaşılan. :RCKolik:

Türker Akgün' Alıntı:
Selçuk hayırlı uğurlu olsun. :bravo: Güzel haberlerini bekliyorduk, çok şükür aldık. :)

Sonuçta gerçekten güzel oldu ve emeklerinin karşılığını aldın diye düşünüyorum. :halay: :halay: :halay:

Güzel bir iş çıkardın, tekrar tebrik ederim. :saygilar:

Bundan sonra ufak tefek trimler ve editörel çalışmalar sonrasında keyifli videolar bizi bekleyecek anlaşılan. :RCKolik:

çoook teşekkür ederim Türker abi :saygilar: hamdolsun bir sıkıntı çıkmadı ufak tefek şeyler dışında, şuan gayet memnunum

evet abi bundan sonra ince ayarlarla birlikte güzel görüntüler yakalayıp sunmak kalıyor, o da tecrübeyle sabit olacağından biraz pilotaj çalışacağım ki daha iyi olsun herşey.

Ama bana bir fpv gözlük lazım olduğunu düşünüyorum :) yeni bir masraf kapısı :) beklesin napalım eldeki imkanlarla devam... :RCKolik:

Hadi gözüm aydın Selçuk , maideni sorunsuz atlatmışsın....... :halay: , Bundan sonrası ince ayarlara kalmıştır, zamanla o da biter , herhalde geceleri mimik uyutmuyor , sen de madem uyku yok şunu bitirevereyim mi dedin nasıl oldu bilmiyorum ki..... :lollol: :lollol:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Hadi gözüm aydın Selçuk , maideni sorunsuz atlatmışsın....... :halay: , Bundan sonrası ince ayarlara kalmıştır, zamanla o da biter , herhalde geceleri mimik uyutmuyor , sen de madem uyku yok şunu bitirevereyim mi dedin nasıl oldu bilmiyorum ki..... :lollol: :lollol:

:lollol: :lol: :lollol: Ahhhh şu GAZZZZ lar olmasa abi :) bizim makinalardaki throttle gibide değil Bu GAZ :lollol: :lol: uyku muyku bırakmıyor ;D asıl gecikme sebebim bizim ufaklık, daha doğmadan zaten çalışma odam bebek odası yaptım, ben sağda solda yerde iki büklüm çalıştım. oturma odasında lehim yaptımda hanım Allah razı olsun sesini çıkarmadı :D ben olsam yaptırmazdım :lollol:

Eyvallah Hakan abicim çok teşekkür ediyorum :saygilar:

Lipo Pil Problemi

Herkse iyi forumlar
yeni aldığım 4s pil evde calışma yaparken birden voltaj düştü
1. hücredeki voltaj 3.77 ye düşmüş diğer hücreler 4.10 v civarı idi
şarj veya storaj balance yapıyorum 1.hücredeki voltaj hiç değişmiyor
bu nedir Teşekkürler

Lipo Pil Problemi

semih Balkar' Alıntı:
Herkse iyi forumlar
yeni aldığım 4s pil evde calışma yaparken birden voltaj düştü
1. hücredeki voltaj 3.77 ye düşmüş diğer hücreler 4.10 v civarı idi
şarj veya storaj balance yapıyorum 1.hücredeki voltaj hiç değişmiyor
bu nedir Teşekkürler

Geçmiş olsun Semih bey,
Şarj cihazı kaç S gösteriyor? 4s olarak tanımlıyormu lipoyu ?

Liponun markası nedir? Nereden aldınız? Cihaz 4s gösteriyorsa o hücre arızalı gibi... İade edin.

Lipo Şarj cihazı 4 s olarak tanıyor
şarj ve deşarjda 1.hücre 3.77 den ne aşağı nede yukarı oynamıyor diğer hücreler
şarj ve deşarjda normal

1.hücreyi dışarıdan ölçtüğümüzdede 3.77 olarak gösteriyor
diğer hücreler normal çalışıyor
son bir rodaj ve şarj yapıyorum
iade edemem
daha olmadı 1.hücreyi iptal edip 3s olarak kullanırım
ama tam araştırmadım tam bilgim yok
teşekkürler selçuk bey

Ilk mesajda belirttigim maliyet kismindaki Alici verici guncellemesinin siparisleri geldi
XJT Module transfer olduk
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tabi bu modulu Zafer abininde degindigi 7db Patch Anten ile upgrade ediyorum. Ama o halaa gelmedi. Bayramdan sonra artik... ve bana simdilik yeteri kadar mesafe ve guven veren bir sistemi olacak multimin...

Selçuk, patch antenin daima multiye bakıyor olması gerektiğini tekrar bir belirteyim dedim. Burnunu kaşımak için bile :) olsa bir anlığına antenin yönünü multiden kaydırırsan sinyal kaybı yaşayabilirsin.

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Ilk mesajda belirttigim maliyet kismindaki Alici verici guncellemesinin siparisleri geldi
XJT Module transfer olduk
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tabi bu modulu Zafer abininde degindigi 7db Patch Anten ile upgrade ediyorum. Ama o halaa gelmedi. Bayramdan sonra artik... ve bana simdilik yeteri kadar mesafe ve guven veren bir sistemi olacak multimin...

Selçuk sen önce şu stok parçalarla bir uçurmayı denesene. X8 alıcı ve stok antenlerle 4,5 km civarı mesafe yapanlar var. Senin aklında daha uzak bir mesafe varsa bilemiyorum tabi.

Zafer SAHIN' Alıntı:
Selçuk, patch antenin daima multiye bakıyor olması gerektiğini tekrar bir belirteyim dedim. Burnunu kaşımak için bile :) olsa bir anlığına antenin yönünü multiden kaydırırsan sinyal kaybı yaşayabilirsin.

Evet abi nalet olsunki öyle bir durum varmış ama ne kadar mesafede . yani tutup 500 mt lik uçuşta kıble gibi multiye döneceksek benim kıza oynasın diye veririm anteni dişleri kaşınınca ısırır ;D

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Selçuk sen önce şu stok parçalarla bir uçurmayı denesene. X8 alıcı ve stok antenlerle 4,5 km civarı mesafe yapanlar var. Senin aklında daha uzak bir mesafe varsa bilemiyorum tabi.
Nesimi abi aynennn öyle yapıcam bu hafta sonu zaten. d8r ile denemiycem bile, onu bugun yedeğe çıkarıyorum. stok anten ile bakalım x8 de nereye kadar gidicem. Yarın çok fena şeyler olabilir Nesimi abi, ;D Ya cihazı kaybedecem yada güzel görüntüler çıkacak. Çünkü çatalcada FPV ci Şükrü beyin uçtuğu yerler gibi bir yerde uzun mesafe denemesi yapacağım. Asıl mesafe testini tabiki gözlüğüm olduğunda yapıcam. Bencede stok antenle bile baya gider 4.5 km olurmu bilemem ama gider oldukça. Manuelde 1.5km - 2,5km yazıyor sanırım...

Zafer SAHIN' Alıntı:

Zafer abi ayrıca bana filtre gönderecektin hatırladın mı :) gönderirsen çok sevinirim. tabi ücreti ile abi...