Tarot 680 6s 8000mah + Naza v2 + 480kv Motor Kurulum

Frame aynı kalıp pro mount alıp uzatsam yeterli değil mi üstad 15 inc icin bir de 15 prop öneriniz varmıydı. Pil sizinkinden alsak ve de PDB almak lazım sanırım...

Evet ama atladığın bir durum var propalleri 1555 e çevirdim. Ayrica motorlarim 480kv 22pole. Ve lipo 6s 8000mah. Bu setup için 20 dk normal... Escleriniz yeter. Onlar kalsin...

Sent from my iPhone using Tapatalk

6s sistem kullanmayacaksan pro mountları onermem. 6 tanesi 300 400 gr ediyodur. Baya agir. Ben aslında hafifletecek olsam dhada hafifletirim. Benim kullandiğim 15 lik propellerden pişmanım acayip balanssız. Onun için öneride bulunamıycam nereden alırsanız alın farketmez kendimiz balanslamılıyız

Hocam 6s sisteme döneceğim inşallah en kısa zaman da alacaklarım. 6s lipo, prop, motor mount, sunnysky motor, pdb. Hocam son soru benim PDB yeterli olur mu yoksa sizinkinden mi almalıyım. Linkini verebilir misiniz..Elimdekileri satmak için hemen bir konu açacağım.

Pdp kafi. Benimkine gerek yok gereksiz bi seçim benimki.

Gerçekten bu ağırlıkla bu uçuş süresi harika.Emeğinize sağlık verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler her şey için sağolun hemen elimdekileri satmaya çalışacağım. Zaman alacak ama bitirince haber verirrim inşallah..Tekrar sağolun..

Haftaya inşallah 25 dakika uçucam :) kesintisiz uçuşu paylaşacagım.

Hocam kusura bakma . Rahatsiz ediyorum ama birazdan siparis verecegim senin motordan, vermeden önce son kez bir şey sormak istedim.. Şöyle bir setup buldum. 3.8 kilo ile 15 dakika uçuş süresi aliyormus. Bu motor iyi midir. Bunu tercih edersem diğer parçaları değiştirmeye gerek kalmaz. Buldugum sistem aşağıda:
Fy680
Controller: DJI Naza V1, firmware 3.14, + GPS
Motors: Turnigy Multistar/HengLi W4822 690 kV (pancake motors)
ESCs: HobbyKing F30A, firmware simonK (version from May 2013)
Props: carbon fiberTarot 12x3.8
Battery: 2 x 4500 mAh 4S Turnigy Nanotech...
Diyelimki yukaridaki motoru degilde senin önerdiğin 6s sistemde eger senim gimbal ve makineyi çıkarıp 500 gramlik nex gimbal ve nex 5 kamera koyarsam lensle beraber bu durumda agirlik 5 kilo olur belkide geçer herhalde bu durumda uçuş süresi ne kadar fark eder üstad. .Teşekkürler..

Selçuk bey
iyi uçuşlar kolay gele
benim balans aleti imax b6
6 s 10 a pili şarj ediyorum
pil normal olarak şarj oluyor 4.20 de fullüyor
amperi ve volt u kontrol ettiğimde amper ve volttan farklı bir sayaç var
sağ altta şarj olurken 1 sayısından başlayıp pil full olduğunda 3800 gibi bir rakkam a çıkıyor
bunun anlamı konusunda bilginiz var mı
teşekkürler

Çok güzel konu çok geç farketmişim bu kadar güzel bilgileri baştan sona okudum:)

Uçuş süreniz de harika maşallah nazar değmesin.

Titreşim konusu bendede var maalesef pervaneleri kırdm daha detaylı deniyemedim karbon pervane kaldı en son çare onla deneyip güzelce balanslayıp deniyeceğim.

helikopterin ağırlık, denge olayını nasıl test ediyorsunuz pili gimbali konumlandırırken

Mah değeri olabilir o semih bey. Tam anlayamadım onu. Mah değeride yükseliyor şarj olurken. Ayarlarda kaç mah değerine kadar şarj etmek istediğimizinde ayarını yapabiliyoruz belki bunu soruyorsunuzdur. Resmini çekin bi bakalım

@Sedat Byzt
Titresim konusu çok detaylı birşey. Gevşek olan locksuz bir motor vidası bile tüm gövdeye titreşim yayabiliyor. Propeller balanssızlığıda çok etkili. Birde şu var herkes denemiyor ama ben farkettimki, motorlar da balanssız. Sunnysky genelde balanslıdır mototları mesela ama şuan benim bi kaç motor titreşim yapıyor bu hafta inşallah düzeltmeye çalışacağım.

Multinin ağırlık merkezi çok önemli. Hexada sağ sol kolların orta noktalarından alt tarafına birer parmağımı koyup havaya kaldırıyorum hangi yöne yatıyorsa lipoyu o yönün zıttına terazide kalana dek kaydırıyorum. Dengesiz multiler çok enerji tüketir ve motorlar çabuk ısınır.

Benim uçurduğum zaman öyle hiç bir şeyi düzgün sıkmamıştımşuan herşeyi düzgün sıktım plastik pervane siparişi verdim gelsin deniyeceğim bakalım yine aynı olursa karbon pervane ile deniyeceğim balanslayıp. benim motorlarda Sunnysky 800 kv motorlarda titreşim olayını nasıl çözerim bilmiyorum forumu biraz kurculayayım, ben pili alta aldım üste dengesiz duruyor sanki, bunun için karbon çubuklar ile yer yapmışlar s500'de gimbal yeri gibi duruyor extra ağırlık olacak biliyorum ama dengeli olsun diye onu taktım pili ortaya konumlandırdım dediğiniz gibi test yapıyorum gimbal önde olmasına rağmen dengede duruyor. pilin altta olmasının faydası sanırım,artık deneyip göreceğiz, jelllolar için nd filtre lazım bizim sj4000'e göre yok onuda bulduk mu tamamdır umarım uğraşlarımızın sonucunu alırız, o kadar uğraşıp phantom 2 gibi görüntü yakalayamazsak insan üzülüyor.

teşekkürler
ilginize sorun çözüldü
şarj aleti kaç mili amper şarj ettiğini gösteriyormuş
sizin 6 s lipo kaç C
6s 5a 40c ile 12 dk uçuş
6s 10a 30c ile 12 dk uçuş sağlanabiliyor
bir problem var çözemedim

semih Balkar' Alıntı:
teşekkürler
ilginize sorun çözüldü
şarj aleti kaç mili amper şarj ettiğini gösteriyormuş