Tarot 680 6s 8000mah + Naza v2 + 480kv Motor Kurulum

Ynt: Tarot 680 6s 8000mah + Naza v2 + 480kv Motor Kurulum

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Nesimi abi aynennn öyle yapıcam bu hafta sonu zaten. d8r ile denemiycem bile, onu bugun yedeğe çıkarıyorum. stok anten ile bakalım x8 de nereye kadar gidicem. Yarın çok fena şeyler olabilir Nesimi abi, ;D Ya cihazı kaybedecem yada güzel görüntüler çıkacak. Çünkü çatalcada FPV ci Şükrü beyin uçtuğu yerler gibi bir yerde uzun mesafe denemesi yapacağım. Asıl mesafe testini tabiki gözlüğüm olduğunda yapıcam. Bencede stok antenle bile baya gider 4.5 km olurmu bilemem ama gider oldukça. Manuelde 1.5km - 2,5km yazıyor sanırım...
Selçuk fail safe i iyi ayarla ve gps modda uç. Rtl yaparken zorlanma, allah göstermesin attide falan cihaz eve dönmeyip Çine gidebilir :embarras:

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

rafet odabaş' Alıntı:
Selçuk fail safe i iyi ayarla ve gps modda uç. Rtl yaparken zorlanma, allah göstermesin attide falan cihaz eve dönmeyip Çine gidebilir :embarras:

Rafet abi dun ve bugun bitmek bilmeyen o catalca ruzgarina teslimim. Dayanamayip 1 kmlik ucus yaptim ve zaten yorgunum gozumden kayboldu cok sicakti. Failsafe ile gerigetirdim. Goruntu aldim. Paylasacagim yarin ofiste. Bu arada lipoyu gonderdinmi rafet abi... bekliyorum hala :)

Pazartesiye kaldı selçuk affına sığınıyorum

rafet odabaş' Alıntı:
Pazartesiye kaldı selçuk affına sığınıyorum

Canin sagolsun abi...

X8r Xjt moduluyle Voltaj sensorunu kullanmaya basladim. Dashboard ekrani oldukca kullanisli, ve konusarakta uyari verebiliyor sesli olarak degerleri okuyabiliyor.
[Youtube]IekHIUdXAdI[/media]

Herkese tekrar merhaba.. Hocam öncelikle ellerine sağlık. Benzer bir setup da Allah'ın izniyle kurabildim. Ancak üstadlara ve sana bir sorum olacak. Benim setup; Sunnysky 2814_11 700kv, fy680, rctimer 12,3.8 carbon prop, 40a opto foxtech esc, 9000mah tattu 4s 25c lipo, naza v2... AUV 3,5KG (500gr ekstra ağırlık). fakat 4-5 ucus denemesi yapabildim. Ve her denememde en fazla 4-5 dakika sonra buzzer ötüyor ve yaklaşık 30 saniye sonra naza dan kırmızı yanıp sonmeye başlıyor. Ben de indiriyorum hexayı. Lipo voltaj seviyelerini ölçdüğümde Benim ayarladığım birinci seviye voltaj koruma değerinin üstünde değerler çıkıyor. Sanırım yük altında kaldığı için. Bu denemeleri çok az rüzgarlı havalarda yaptım. Problemin ne olduğunu anlamadım. Motor mu lipo mu. Forumlarda bazıları motorun pole sayısı 14 olduğu için çok verimli olmadığını söyleyen oldu. Ama diğer benzer klasmanlardaki motorlar da aynı pole sayısına sahip. Bazı sitelerde GPS modda kullanmak daha fazla akım çektiği için ATTI modda uçmak gerektiğini söyleyenlerde var. Ben uçuşları genelde GPS modda yaptım acaba ondan mı? Bir başka şey daha aklıma geliyor pil yeni olduğu için başlarda az gittiği sonra sonra araba motoru gibi açıldığını yazanlarda var. Ya da motorların kapasitesi bu kadar diyeceğim ama bir çok video izledim bu motorlar ile daha fazla ağırlık ile ve daha fazla uçuş süresü alan. Yardımlarınızı bekliyorum..
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhaba.
Hayırlı olsun oncelikle fakat multinizin setup ozelliklerinin benim topladığımla alakası yok. Uctugunuz sure gayet normal o secimlere gore. Oncelikle motor secimi yanlis. Bu tarz secimler için 22pole motor ve dusuk kv secmeniz gerekir. Bu da dolayısıyla liponuzun en az 6s olmasini gerektirir. Propaller cok kucuk. En az 1555 propaller kullanmanız lazım. Bunun içinde dusuk kv motor almanız ve aynı frame kullanacaksanıZ uzatma gorevi goren motor mountlar alman gerek.
Nazanın battery failsafe iptal edin. Buzzerı 3.5 e ayarlayın.
4s 5800mah lipo kullansanız bence biraz daha fazla ucar cihaz. Lipo cok buyuk bunun için. Keske cihazı toplamadan once konuyu bastan sona okusaydınız. Aynı frame de ben apm sistemli 800kv 13 luk propeller 4s 5800mah lipo ile 15 dk ucuyordum. Ucus esnasinda buZzer anlık akım çekimi fazla olduğundan motorlar zorlandığı için otmeye başlıyor hemen. İndiğinizde voltaj değerinin bir süre sonra normale geldiğin i göreceksiniz. Bu sistemde yanliş malZeme seçimine işaret... Bence daha düşük mah lipo ve daha büyük propeller ile tekrar deneme yapın...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üstadım öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Ben motorları baya araştırmıştım almadan önce. Bu motorların kaldırma kuvveti diğerlerine göre daha iyiydi o yüzden aldım. butun sistemi değistirmek gereekcek bu durumda. Buzeer 3.5v yaparsam belki daha fazla uçarım ama riskli bir durum herhalde. Şimdi canım çok sıkıldı. Bir sürü zaman ve para kaybı. Ya da propları 13 yapıp pili de 4s 6000 lik bir şey alsam daha mı iyi olur. O zaman bu ağırlığı kaldırp daha uzun süre uçabilir miyim daha mantıklı gibi..

Şoyle bir durum var motorlarınızın 13 luk propaller ile çekecegi amper onemli. Normal bir setupta throttle yani gaz cubugu ortadayken multi rahat bir şekilde hover yapmalı. Havada asılı kalmalı. Bu agirlikta sizin multi hoverda kalamaz kalsa bile yuksek amper çeker yine uçus süresi uzar. Lipoyu 6000lik yapın propalleri buyuk tutun bir deneyin. Buzzerı 3.5 ayarlayın. Sıkıntı olmaz. İnince 3.7 ye çıkar zaten. Dahada düşmesine izin vermeyin. Ama bu kadar uğraştıktan sonra 10 dakika uçuş süresi kesmiyor insanı. Ben hiç inmeden 20 dk uçuyorum ve 3.75v de oluyor değer. Dahada uçsa uçar bize yetiyor 20dk. Malzemelerinizi satın bence ve en az 580kv sunnysky motorlar alın. 6s sistem toplayın.

Engin bey merhabalar,

Eğer uzun süre uçmak istiyorsanız kaldırma kuvvetinini önemi 2. belki de 3. sıradadır. Araştırmanız gereken husus şunlar ;

- Yaklaşık AUW değerim ne olacak ?
- Bu AUW değerinde maksimum verimliliği sağlayan motor pervane kombinasyonu nedir ?
Belirlediğiniz AUW değerinde maksimum verimliliği sağlayan motor pervane kombinasyonu, hedefinize koymanız gereken ekipman olmalı.

Verimlilik ne derseniz kısaca şu şekilde özetleyeyim;

Elinizde iki motor+pervane kombinasyonu olduğunu varsayalım. Ve sabit sayılabilecek bir AUW değeriniz olduğunu da varsayalım.

1. kombinasyon size 5KG maksimum itiş veriyor ama 6S pil ile 20A akım harcıyor.
2. kombinasyon size 4.5KG maksimum itiş veriyor ama 6S pil ile 10A akım harcıyor.

Rahatlıkla anlaşılacağı üzere 2. kombinasyon çok daha VERİMLİDİR ve uzun uçuş isteniyorsa kullanılması gereken ekipman budur. Bu tür hesapların yapılış ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler için aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz..

Zafer hocam ben 10-15 dakika arası gopro taşımak istiyordum o yüzden de 9000 mahlık lipo pil ile bu 3.5 kg yapıyor. O yüzden bu sistemi kurdum. Selçuk üstadın dediği gibi ya proplar ve pil değişecek ya da bütün sistemi 6s'e güre değiştirmek.. bu da benim için baya sıkıntı olur.

Selçuk hocam 20 dakika ve daha fazla uçuşu ne kadar ağırlıkla elde ediyorsunuz. Bir de önereceğiniz 13'lük prop var mı 4S setup için?

4200gr benim multinin agirliği. 1347 propeller kullanıyordum eskiden. Foxtechfpv.com sitesinden almistim. Hatta bende var sanirim evde sıfır. İstersen eve gittiğimde bakarım bu gece...

4200 gr çok iyi bir ağırlık emeğinize sağlık. 4200 gr ile 20 dakika süpermiş. İnsan hiç düşünmeden aynı sistemi kurmak istiyor ama hepsini satmam lazım ilk önce sonra motor ve prop ve pil almak lazım çok uzun bir süre. Sizin sistem aşagıdaki sistem değil mi hocam. Ek olarak frrame uzatıp pervaneleri 15 yaptınız sanırım. Pil aynı kaldı galiba. Benim escler sıkıntı olmaz herhalde bari onlar değişmesin :'(
Frame tarot fy680 carbon
Kontrolcu Naza v2 Gps combo kit
Motorlar sunnysky x4108s 480kv x 6 adet
Lipo TATU 6s 8000mah 25c 22.2v
Hobbywing xrotor 50A ESC
13X5 Carbon Propaller
Basit 2 eksen gimbal
Sj4000 wifi CAMERA
Boscam 5.8 fpv verici
ekstra lipo koyup agirlik yapmamak icin 2 adet 12v filtreli bec ( gimbal ve fpv icin)
Blue Ledleri olan Yuvarlak power distrubition Board