Tarot 680 6s 8000mah + Naza v2 + 480kv Motor Kurulum

Allah analı babalı büyütsün
uzun ömürler dileğiyle
Tebrikler

semih Balkar' Alıntı:
Allah analı babalı büyütsün
uzun ömürler dileğiyle
Tebrikler

Semih abi Allah razı olsun Amin inşallah... bu arada yaşınızı yeni gördüm kusura bakmayın daha önce sohbet ederken bir hitabet hatam olduysa... Sizin öneriniz beynimi kemirdi ve lipoyu alta aldım bilginiz olsun :)

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
...Allaha şükürler olsunki güzel kızımıza minik yavruma kavuştum. :halay: :halay: :halay: ellerinizden öper. :RCKolik:
Allah analı babalı büyütsün, şansı bahtı hep açık olsun inşallah. :bravo: :bravo: :bravo:

Türker Akgün' Alıntı:
Allah analı babalı büyütsün, şansı bahtı hep açık olsun inşallah. :bravo: :bravo: :bravo:

Amin inşallah Türker Abi, Allah herkese nasip etsin... :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Allah analı babalı büyütsün Selçuk , hayırlı ömürlü olsun inşallah :bravo: :bravo:.......Artık babalar günün hak ettin..... :halay: :RCKolik:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Allah analı babalı büyütsün Selçuk , hayırlı ömürlü olsun inşallah :bravo: :bravo:.......Artık babalar günün hak ettin..... :halay: :RCKolik:

Amin inşallah Sağolasın Hakan Abicim Allah razı olsun :thumbup: Evet abi çok şükür hak ettim kız babası oldum :halay: :yuppi: :yuppi:

Sonunda bebegimden kopup ilk maiden i yaptim. Umdugumdan cok cok rahat bir havalanma oldu. Hic zorlanmadi throttle yuzde 50 de multi hover yapiyor. Tahmini agirlik 3800 kg. Propaller 13 luk. Pil rodaji icin ki lipo ilk kez havalandi alarm buzzeri 3.80 e set yaptim. 5-6 kez oterken indirdim. 14 dakika hower yapti. Ilk rodaj hoveri oldugu icin bu sure zamanla artacaktir ayrica 15 lik propeller siparisinide vermistim bu hafta gelir. Voltaj takibi icinde telemetry voltage sensor de aldim frskyin. Ekstra lehim isi yapmadan direk flyskya er9x yuklesem gozukurmu bilmiyorum. Yada ufak bir telemetry ekrani alayim. Lipo sagligi cok onemli cunku. En onemlisi ise propo dsx9 kumanda ekraninda voltaj durumunu gormek icin frskyin lcd li lipo voltage sensor u is gorurmu? Yoksa baska bir sensormu almaliyim ?

Bana bu konuda yardimci olursani sevinirim telemetry kullanmak yani voltage bilgilerini kumanda ekraninda gormek istiyorum. Flysky er9x yuklemek icin hic lehimle ugrasmamistim. Smartieparts 9x karti montajlamistim kumandaya. Ve bu kart kumandaya kolaylikla yazilim atmamizi kolaylastirdi.Bu durumda telemetry icin tekrar kumanda icinde lehim yapmaya gerek yok umarim... yada modul uzerinde birsey yapmalimiyim bilmiyorum. En iyisi bir adet ekran almak. yada spektrum dsx9 kumandada nasil voltage bilgilerini gorurum bi el atarsaniz sevinirim ;)

Ayrica ilk hover ucusunun tek basima cekebildigim kadar olan kisimlarini yukleyecegim bu aksam... umdugumdan gayet iyi... naza bi harika...

Maiden Flight
Lipo Rodaji icin yaptigim hover
https://youtu.be/U0LVSsfAs1s

Modeliniz hayırlı olsun Selçuk bey böyle bir multi yaptığınıza göre artık bolca video yükleyeceksiniz ondan dolayı youtube linkleri nasıl yuklenir konusuna bakmanız size ve bize yardımcı olacaktır. :RCKolik: :RCKolik:

Tesekkur ederim uyari icin ama zaten biliyorum, :) tapatalktan girdigim icin youtube linkini bu sekilde koyup pc den duzeltiyorum. Tapatalkta ayrica direk videolar gozukuyor. Forum kendi duzeltmiyor sanirim sizde.

Evet bizde düzeltmiyor ve foruma yönlendiriyor sizin adınıza ben yapayım. :thumbup: :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Zafer abi maiden i merak ediyordun, ilk maideni yaptim. Sormak istedigin seyler varsa beklerim birde telemetry konusunda bir kritik yapmayi arzu ederim. Elimde flysky th9x smarieparts board modifiyeli kumanda ve dsx9 propo bir kumanda var, telemetry olayini nasil yapalim dersin.
Frsky d8r 2 plus alici verici modul ve lcd ekranli lipo voltage sensor var.
Direk ekrana aktarmak icin smartieparts board modifikasyonu yetermi biomiyorum, bunlarin hepsini arastiracagim kendim bulacagim, ama dsx9 proponun jr rd921 alicisinda telemetry olayi nasil gerceklesiyor,? nette bu alici icin sensor bulamadim. Sadece alici 175 euro, illaki telemetry ozelligi vardir bu fiyata yani...

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Evet bizde düzeltmiyor ve foruma yönlendiriyor sizin adınıza ben yapayım. [emoji106] :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Tesekkur ederim ilginize...

Yormayayim sizi 9x olayini cozdum anladim cevabimi buldum. Geriye rd921 alici icin voltage sensor varmi telemetry olayi nasil calisiyor onu bilenlerden ogrenirsem sevinirim...[emoji108] [emoji15]

Selçuk Bey Harika bir proje
tebrikler çok güzel bir başlangıç
çekimde çok güzel olmuş