06.03.2016 Sasalı Buluşması

Berkay Eğmür

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Bugun kimsecikler gelemedi sadece Tamer abiyle ben vardık. Hava ilk baslarda guzeldi fakat sonradan ruzgar cıktı ama guzel ve kirimsiz bir gundu edge 540 ı saymazsak onu da zaten kirmak istiyorduk elektronigi baska modele lazımdı [emoji2] [emoji2] onun kirilmasıda cok garip oldu zaten gayet guzel indi fakat sonra taksi yapmak ici gazı bi verdi burun patladi [emoji2] [emoji2] neyse ben susayım gorseller konussun :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tamer abi g380
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tamer abi edge 540

Benim depron extra 330 ucusum

Forza 450 uçuşum

Iyi seyirler

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Uçuşta inişte süper olmuş görseller için teşekkürler Berkay senin videoları bekliyorum. [emoji106] [emoji106] :RCKolik:
Tesekkurler abi :) biz helikopterciler ucagıda helikopter gibi indiriyorz [emoji2] [emoji2] [emoji2]

Bugun baya bir uctuk Berkay'la. Celalettin abi gelecekti ama birdahaki sefere bekliyoruz isallah :)

Depron extra330 u iyi kirbacladi Berkay :D
Forza ile guzel uctu yine.

Ben gobline alismaya calisiyorum. Biyutundan midir, markasindanmi yoksa psikolojikmidir nedir kontrol edemiyorum cok seri geliyor benim gibi agir kanli birine :laugh: uniteden tasmasini biraz sıkmam gerek minik canavarin ;D

Kirim olmamasi sevindirici idi. Edge 540 haric. Oda bu hafta kullerinden dogacak zaten :D :D

Paylaşım için teşekkürler :)

Uçaklı helili bi gün olmuş, upload işlerinden izleyemedim videoları ama şimdi izliyorum ;)

Gönül ister ki hiçbirine bişey olmasın ama, olacaksa da köpüğe olsun helileri Allah nazardan saklasın :laugh:

Edit: Goblin380 in kuyruk gain biraz fazla mı, arada indikten sonra biraz düşürdün mü anlamadım ama uçuşun başındaki hali -5 falan istiyordu. Bir de uçak inişi Berkay'ın dediği gibi tam heli styla olmuş :)

Rasim uçak inişlerini bir türlü beceremiyorum, iniş takımlarını silikonlamaktan bıktım artık :laugh:

Bu video ilk uçuştu. Kuyruk gaini 3. uçuşa kadar kademeli olarak -10 kadar düşürdüm ama arada ''fıtı fıtı '' :) yapmaya devam etti. Biraz daha düşürmem lazım sanırım.

3. uçuşun son 1 dk sında heli titremeye başladı. Yere inerken baktık tracking oluşmuş. 2 palin açıları eşit değildi. Ünitedenmidir anlamış değilim bu hafta akşamları mesai yapıp çözmem gerek :)

güzel bir buluşma yapmışsınız valla, heliler uçaklar, işte özendiğimiz görüntüler bunlar ;D
ellerinize sağlık ikinizin de %p

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
güzel bir buluşma yapmışsınız valla, heliler uçaklar, işte özendiğimiz görüntüler bunlar ;D
ellerinize sağlık ikinizin de %p
Tesekkurler abi :)

Geçen hafta uçuş sırasında kumandadan anlık olarak gain değiştirme işini kurcalarken şunu farkettim gibi; gainin öyle 5 birimlik bir ideal aralığı yok gibi, sanki o aralık biraz daha geniş gibi. Benim normalde 70 te durur. Biraz arttırdım fıtı fıtıya kolay eriştim. Azalttığımda o kadar kolay kuyruk bırakma noktasına erişemedim. 50 lerde bile çok salmıyordu ani pitchlerde... 40 lara kadar indim rahatsız edici noktaya ulaşana kadar. Biz ayarlarken arttırabildiğimiz kadar arttırıp ossilasyonu yakalıyoruz, sonra mesela 5 birim aşağı iniyoruz. Güzel uçulabilecek atıyorum 15 birimlik bir bölge varsa, biz hep titreşime yakın taraftayız. Kuyruğa yandan gelen rüzgarlar da etkili tabii ki..

Çok şeker bi alet ama G380, renkleri acayip canlı, maşallah :)

Saolasın Rasim bu rengi bende seviyorum.
Goblinin sevmediğim yanı Vileda sopası vs kullanamıyorum kuyrukta :lollol:

Gain ayarlarıyla aram iyi değil ama ayarlamaya devam edeceğiz Rasim bakalım tutturana kadar :)

Son uçuşta agility de kısmıştım tam bana göre olmuştu ama haftaya kısmet olursa kuyruğuda çözeriz :)

X5 in de ayarları oldu gibi. Son uçuşta onuda tutturdum sanırım. Bu arada son uçuş dediğim 3 er pil uçuyorum helilerde. Ama depronlarda kırana kadar devam ;D

Tüm videolar tamamdır ilk mesaja eklendi :)

Öncelikle paylaşım için Berkay bir kez daha teşekkür ederiz. Sağolsun her hafta üşenmeyip çekip, yükleyip paylaşıyor :bravo: :thumbup: :RCKolik:

Tamer Goblin 380 maşallahı var. Ben de gain kısmı ile yorum yapacaktım ki zaten yapılmış :) Bu arada ünite olarak ne kullanıyordun ??

Berkay Forza 450 ile bu hafta yine çoşmuşsun maşallah :thumbup: :halay: Özellikle Half-Piro giriş ve çıkışlarını çok beğeniyorum, sticklerine sağlık %p

Son olarak bence rüzgar Edge 540 için biraz fazla gelmiş. O yüzden malzeme yorgunlugu nedeniyle taksi yaparken kırım yaşandığını düşünüyorum :lollol: :lol:

Uçuşlar için ellerinize sağlık. Buluşma olsun çamurdan olsun.

380 ve Forza can yakıyor. Kırımsız bol uçuşlar.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet abi ve Erhan takımın en küçük ferdi olarak teşekkür ederim. :D

Ünite İkon. Tek palden açı kayması daha önce başıma gelmemişti. Acaba servonun dişlilerindemi problem vardedim. Pal kollarına biraz bastırarak pitch verdim ama sorun yok gibiydi.

Bakalım bu hafta tekrar ayar yapayım. Gaui den geldim Gobline belki hata yapmış olabilirim :laugh:

Mehmet abi edge baya direndi rüzgara. Çekiş düşük gibiydi. Aynı ruzgarda daha hafif uçakla Berkay da uçtu sorun yoktu. Segmanı yokmuş motor şaftında. Kırdıktan sonra anladım. 2. uçuşta da rulmandan değişik sesler geliyordu şaft kaymış rulmanın dışına çıkmış :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle paylaşım için Berkay bir kez daha teşekkür ederiz. Sağolsun her hafta üşenmeyip çekip, yükleyip paylaşıyor :bravo: [emoji106] :RCKolik:

Tamer Goblin 380 maşallahı var. Ben de gain kısmı ile yorum yapacaktım ki zaten yapılmış :) Bu arada ünite olarak ne kullanıyordun ??

Berkay Forza 450 ile bu hafta yine çoşmuşsun maşallah [emoji106] :halay: Özellikle Half-Piro giriş ve çıkışlarını çok beğeniyorum, sticklerine sağlık %p

Son olarak bence rüzgar Edge 540 için biraz fazla gelmiş. O yüzden malzeme yorgunlugu nedeniyle taksi yaparken kırım yaşandığını düşünüyorum [emoji38]lol: [emoji38]
Ne demek abi rica ederim :) yorumun icin tesekkur ederim her hafta biraz daha ileri gitmeye calısıyorum tictocları baya gelistirdim bakalim :)
ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Uçuşlar için ellerinize sağlık. Buluşma olsun çamurdan olsun.

380 ve Forza can yakıyor. Kırımsız bol uçuşlar.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tesekkurler Erhan abi :) sizede kırımsız ucuslar :)