1/10 F1 aracı için motor tavsiyesi

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Levent Suberk

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba yeni konu açmak yerine buradan ilerlemek istedim. Arabada kullanacağım liponun çok fazla desarj olmaması için nasıl önlem almam lazım? Düşük voltaj da alarm nasıl oluyor arabalarda. Yol gösterebilir misiniz teşekkür ederim
Li-Po alarm veya batarya voltaj telemetrisi kullan. Telemetri, Li-Po alarm cihazından daha güvenilir.

Alarm kullanacaksan, fırçasız motorda 3.5 Voltta alarm vermesi için cihazı 3.3 Volta ayarla. Aşırı akım çekmesi nedeniyle pil 3.3 Voltta çalıyor ve bir kere tetiklenince bir daha susmuyor. Halbuki pil akım çekmesi azalınca gerçek değeri olan 3.5 Volta çıkıyor. 3.6 Voltta alarm çalmasını istiyorsan 3.4 Volta ayarla. Bir başka deyişle alarm seviyesi 0.2 Volt düşük olmalı.

Fırçalı motorlarda ise aşırı akım çekimi fazla olmayacağından alarm cihazını istediğin değere ayarla. 3.5 Voltta alarm vermesi için alarm seviyesi 3.5 Volt olmalı.

Burak Alim

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Değerleri cevaplarınız için teşekkür ederim. Voltaj telemetresi için örnek bir link atabilir misiniz? Lipo alarm mı biliyorum fakat diğerini ilk defa duydum

• Beğen
Tepkiler: Levent Suberk

Şahin uğurlu

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Sanırım bu biraz hız için bir araç fırçalı sistem olarak 12t titan ve xl5 yada başka 60 amperlik esc kullanabilirsin 200 civarı mal olur.ikinci el piyasası gelişti bunları temiz ikinci elde kullanabilirsiniz pil olarak ni mh kullanabilirsiniz diye düşünüyorum şaseye sığmassa lipo da kullanabilirsiniz.