1/72 ve 1/48 THK Hurricane Mk2C Trop Maketleri Yapımı

Lastikler tamam, gayet tatlı sıkı tutuyorlar. Kanatlarda temas eden yerleri maske bandı ile korumaya alacağım bavula koymadan önce...

Tabanin yukari kalkmamasi ve catinin cokmemesi icin de dikmeler ekledim...
Bu dikmelerle taban arasına üçgen destekler koyacağım son olarak.

Sistem ilk sınavını uçakta verecek, ordan başarılı birşekilde çıkarsa bir de kargo personeli ile yüzleşecek ...
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Paketleme tamam, kutumuz bavuldaki yerini aldı, artık kaderi havaalanındaki kara çocukların elinde...

Son dakikada 48lik maketteki vernik “dumanlama” yapmaya başladı :mad::mad: ben de airbrushı söküp bavula attım. Orda kompresörüm var beni bekliyor. Kötüleşirse vernik belki yeni bir vernik atabilirim üstlerine...

Taşıma sistemini halledince anten direğini ve iniş takimlarini da yerlerine yapıştırdım. Hasegawa amca iniş takımlarında iyi iş çıkarmış gerçekten...

İki kuş da sağ salim yolculuğu atlattılar :thumbup::thumbup::thumbup:

Gelir gelmez etrafları diğer Türk hava kuvvetleri uçaklarıyla sarıldı... yapimlari yillar suren bu ucaklar, hatta hatta halen tamamlanmamis olan spitfire vb trop ve fw-190 bu hurricanelerin bir ayda yapilmis olduklarina inanamadilar :evil::evil::evil:

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Sabah can sıkıntısıyla plastik maket envanteri excel dosyama (evet yanlış okumadınız böyle birşey var :) ) gözatarken bir anda listede 1/72 ölçek Academy marka Hurricane Mk2 maketi olduğunu farkettim. Hemen dosyada bu maketin olduğu yazılı olan koliyu indirdim, içinde de maketin kutusunu buldum :)

Tabiki niyetim bu maketin top namlularını biten Hurricane için kullanmaktı, hemen kutuyu açtım ve top namlularına baktım, gayet güzeller ve diğer hurricane ile uyumlu olacaklar :) ve içime bir rahatlama geldi :)

Yurda hoşgeldin Evren hocam. Modellerin kazasız, sağ salim gelmiş olmalarına sevindim. :bravo::bravo:

Plastik maket envanteri excel dosyası ve arşivleme konusunda Mehmet abiyle çok hoş bir sohbet yapabileceğinizi düşünüyorum. Öyle excel dosyaları varki Mehmet abide Bill Gates kullanımı tespit edebilmiş olsa ayrı bir lisans ücreti talep ederdi eminim. :lollol::lol:

Örneğin Mehmet abiye 3 sene önce şipariş ettiği tork tüpün kargo takip numarasını sorsam 1 dakika sürer cevabı almam. :D

Yalnız değilsin. :p