450 RTF RC Helikopter tavsiyesi

İlgi Alanı
Heli
Herkese selam:

Maliyet/etkinlik verimliligi acisindan hangi 450 size RTF Heli

tavsiye olunur? tesekkurler

Ynt: 450 RTF RC Helikopter tavsiyesi

Merhaba Eralp,

Şayet bulunduğu yerde modelci yoksa kesinlikle CLONE yerine orjinal ürün tavsiye ediyoruz.

Clone'lar fiyat olarak baştan çok avantajlı olsa da özellikle yeni başlayanlar için biraz zorlayıcı olabiliyor. Bir de son zamanlarda bazı klone'lar, mesela Hobbyking 450 serisinde, bazı üretim hatalarının olduğunu takip ettik.

Gerçi forumumuzun da üyesi ClubRC Mesut üstad bu konuyu görür ise, Klone'lar hakkında daha detaylı bilgi paylaşımda bulunur.

Orjinal olarak da şahsen TREX serisini öneririm. Bu konuda sorulmuş aşağıdaki sorudan daha fazla detay bulabilirsin.

Yeni Başlayan birisi olarak 450 sınıfı hangi modeli tercih etmeliyim ?

Klone'lar yaklaşık :$150- $200
Align'lar yaklaşık : $450

Bu fiyatlar sadece elektronik dahil helidir. Kumanda, şarj cihazı ve pil dahil değildir. (TREX 450 Plus (RTF) hariç)

Bütce olarak aklınızdaki rakam nedir acaba ?

Şimdilik bu kadar ;)

clone alırsanız hk tafsiye etmem neden dersenizde benle beraber hk 450 gt pro alan bir arkadaşın framede sorun çıkmıştı fakat benimkinde yoktu şans işte ama klone olarak tarot ları onerıyorlar malzeme kalitesi çok iyi ve sorunsuz diyorlar. bende klonla başladım hk 450 gt pro ile hover ve alan turunu ogrendım zaman ayıramadıgım ıcın sattım suan patlar motor araba ve çaylak model bir uçak yapıyorum.

Bana sorarsanız size bir tek tafsiye verebilirim rtf den uzak durun kendınız toparlayarak mekanık ayarlarını arastırarak ogrenın ılerıde bır sorun oldugunda cozmenız kolay olur. iyi forumlar.

Vay ,vay vay , kimleri görüyoruz...Semih , abicim hoşgeldin, hadi bakalım , gene pal sesleri seni dürtüyor desene :laugh:

Bu arada konu mındar olmasın, tamamen Semih'e katılıyorum , bir de İskender isimli bir arkadaşımız vardır ve O'nun meşşhuur sözüdür.
''HK 'ya sakın bulaşmayın , kanser olursunuz saçlarınız dökülür ''..... :lollol:
Allah korusun , kimse hasta olmasın , herkes bu hobinin tadını çıkarsın.. :saygilar:

abim hk da iyi kaliteli ama arada framede sorun cıkabılıyor acemılıktede bunu atlatması zor olur tabı ama hk candır genede ucuz ve kalıtelı :)

rtf 450 modellerden mali açıdan bana uygun limitlerde olanlardan bazılarının linkleri aşağıda
Tecrübe ışığında görüş ve tavsiyeler için şimdiden teşekürler

Bunu bence sana en iyi şekilde mehmet abi + mesut abi açıklar klon hakkında bilgileri vardır. ama bana sorarsan 450 tarot + turnigy 9x 9ch %p

Ynt: Ynt: 450 RTF RC Helikopter tavsiyesi

Eralp' Alıntı:
rtf 450 modellerden mali açıdan bana uygun limitlerde olanlardan bazılarının linkleri aşağıda
Eralp Bey,

Öncelikle hiç klon heli kullanmadığım şimdiye kadar, bunu özellikle belirtmek isterim. Bu işin Türkiye'de duayeni CLONEMASTER lakaplı Mesut Akın kardeşimizdir. Ondan gelecek bilgiler daha duyurucu olabilir.

Fakat her ne kadar klone kullanmamış olsamda 2 yıldır bu camianın içindeyiz. Sürekli takip edip okuyoruz. Öğrendiklerimi paylaşır isem;

1- Bir kere Klone heliyi elektronik dahil RTF olarak almak pek de uygun değil. Özellikle "CopterX" üzerinde gelen elektronik fiyat/kalite açısından pek de tavsiye etmiyorlar
2- "Walkera" kötü heli diyemem. Ama zaten fiyatları bir Align göre çok da düşük değil. Genel bildiğim ise işletme maliyetlerinin (yani kırım sonrası tamir) yüksek olduğu
3- "KDS" markasını yanlış hatırlamıyorsam THK 1 yıldır getiriyor. Pek kullanıcı yorumları yok henüz ama kalite olarak fena olmadığını tahmin ediyorum
4- Özetle Klone alacaksanız, heliyi sadece kit olarak almak ve daha sonra elektronik ayrı ayrı sipariş ederek kendinizin toplaması en mantıklı olanı. Fakat burada biraz tecrübe işin içine giriyor. Hersey aynı kitten cıkmadığı için montaj sırasında bazı yerleri sizin çözümleneniz gerekebiliyor. Aslında çok kolay şeyler ama ilk toplarken biraz araştırmak ve düşünmek gerektiren şeyler.

Aşağıda Mesut Akın kardeşimizin kendi forumu olan CLUBRC paylaştığı konulara bakmanızı önerebilirim

5- Yine takip edebildiğim kadarı ile KLONE kitler kalite ve fiyat olarak aşağıdaki sırada yer alıyor. Görüldüğü gibi klone dahi olsa kalite arttıkca fiyatta artıyor.
a- Tarot
b- Alzrc
c- CopterX CX
d- HK

Ynt: Ynt: Ynt: 450 RTF RC Helikopter tavsiyesi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Eralp' Alıntı:
Eralp Bey,

Öncelikle hiç klon heli kullanmadığım şimdiye kadar, bunu özellikle belirtmek isterim. Bu işin Türkiye'de duayeni CLONEMASTER lakaplı Mesut Akın kardeşimizdir. Ondan gelecek bilgiler daha duyurucu olabilir.

Fakat her ne kadar klone kullanmamış olsamda 2 yıldır bu camianın içindeyiz. Sürekli takip edip okuyoruz. Öğrendiklerimi paylaşır isem;

1- Bir kere Klone heliyi elektronik dahil RTF olarak almak pek de uygun değil. Özellikle "CopterX" üzerinde gelen elektronik fiyat/kalite açısından pek de tavsiye etmiyorlar
2- "Walkera" kötü heli diyemem. Ama zaten fiyatları bir Align göre çok da düşük değil. Genel bildiğim ise işletme maliyetlerinin (yani kırım sonrası tamir) yüksek olduğu
3- "KDS" markasını yanlış hatırlamıyorsam THK 1 yıldır getiriyor. Pek kullanıcı yorumları yok henüz ama kalite olarak fena olmadığını tahmin ediyorum
4- Özetle Klone alacaksanız, heliyi sadece kit olarak almak ve daha sonra elektronik ayrı ayrı sipariş ederek kendinizin toplaması en mantıklı olanı. Fakat burada biraz tecrübe işin içine giriyor. Hersey aynı kitten cıkmadığı için montaj sırasında bazı yerleri sizin çözümleneniz gerekebiliyor. Aslında çok kolay şeyler ama ilk toplarken biraz araştırmak ve düşünmek gerektiren şeyler.

Aşağıda Mesut Akın kardeşimizin kendi forumu olan CLUBRC paylaştığı konulara bakmanızı önerebilirim

5- Yine takip edebildiğim kadarı ile KLONE kitler kalite ve fiyat olarak aşağıdaki sırada yer alıyor. Görüldüğü gibi klone dahi olsa kalite arttıkca fiyatta artıyor.
a- Tarot
b- Alzrc
c- CopterX CX
d- HK

Mehmet abi tespitlerin çok doğru öncelikle bunu belirteyim :) iltifatların içinde teşekkür ederim :)

HK ve CopterX e gelirsek bence her ikiside aynı fabrikadan çıkıyor kalite olarak her iksiide nerdeyse aynı hiçbir avantajları yok, aslında ilk çıkan CopterX 450V2 kitler 180 doalrdı zamanında ki hala orjinal COpterX olan ilk seri üretim kitler bağzı sitelerde satılıyor ve 180 185 dolar civarındalar , ilk üretilen CopterX kitler kaslite olarak çok yüksek kalitede idi ve pahalılardı , sonra satılamayınca fiyatları aşşağı çekmek için kaliteden %80 taviz verdiler

dikkat edin ilk fotodaki CopterX 450 de CNC setler koyu mavidir ve ilk çıkan 185 Dolarlık seridir

hemen altındaki ise son 1 2 yıldır zatılan açık mavi renkli olan modeldir ve kalite olarak HK dan 1 tık üstündür

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

şuanda Clone ürünler arasında en iyisi ALZRC hemen arkasından Tarot gelir benim tafsiyem fiyat performans olarak Tarottur.

haa en son topladığım Clone model gelirsen VCT RC firmasının ki şu sıralar DFC kafalar 600 upgradler üretiyorlar ve 450 500 550 600 clonlarıda üretiyorlar epey atak yaptılar zaten VCTRC ile Tarotun Canopyleri aynı birebir sadece üzerindeki marka değişik yazar.

ALZ RC ilede elektronik donanımları aynı yani mesela motorları her ikisininde aynı ama birinde ALZRC birinbde VCTRC yazıyor ;) buna istinaden VCTR bence Tarottan bir tık yukarda ALZRC ye daha yakın kalite olarak ve kitleri tamamen full upgrade geliyor ;)

Mehmet abi sıralamayı şu şekilde değiştirmeliyiz aslında

1- Alzrc
2- Tarot
2.5- VCT RC (Tarottan daha iyi diyebilirim aslında)
3- CopterX CX
4- HK

son topladığım VCTRC 450 Pro V2 FBL

tüm metal aksamlar k,itten çıkıyor ALIGN gibi plastik değil ;) yada tarot gibi sonradan para verip almaya gerek yok ;)

Üstad süpersin, son güncel bilgiler ile ben de kendimi güncellemiş oldum :bravo:

Benim ve senim yorumları bir araya getirip YENI ve SABIT bir konu başlığı altında paylaşalım da, bundan sonra sıkca sorulacak bu tür sorulara KALICI bir cevap vermiş olalım ;)

Bu arada senin hakkında söylediklerim iltifat değil, gerçek. Hatta gerçeğin sadece küçük bir kısmı :)

Şayet Türkiye'de su an birileri korkmadan Klone heli toplayıp uçabiliyor ise, bunlar senin yapmış olduğun incelemeler ve değişik platformlardaki özgün ve değerli paylaşımların sayesinde olmuştur.

Mehmet abi sen konuyu aç abi ben hemen arkandan geliyorum :) :) abi Clone modele gelince zamanında birçok kişiden yardım istedim ama kimse yardım etmeyince bende hırs yaptım ve clonlarla başladım herşeyi kendim öğrendim k,imseden yardım almadan o nedenle yeni başlayanları çok iyi anlıyorum :)

,

biri tarot biri VCTRC ama her 2 canopyde aynı :D

Ynt: Ynt: 450 RTF RC Helikopter tavsiyesi

Mesut AKIN' Alıntı:
.................. Clone modele gelince zamanında birçok kişiden yardım istedim ama kimse yardım etmeyince bende hırs yaptım ve clonlarla başladım herşeyi kendim öğrendim kimseden yardım almadan o nedenle yeni başlayanları çok iyi anlıyorum :)

Üstad; bilgiyi kendine saklama, paylaşmak istememe durumlarını sanırım hepimiz yaşamışızdır. :mad: Bu tip insanlara inat ne biliyorsak döküyoruz ya ortaya. :)p
Öylesi var elbet ama senin gibiler de var çok şükür... :thumbup:

ben kds yi beğeniyorum.birde bunların auto pilotlusu var tam bana göre aslında :laugh:

ustalara saygı kuşağı gibi oldu :saygilar:

zaman ayırıp bilgileri paylaştığınız için teşekkürler

ben kolayına kaçıp RTF dedikçe kit toplama konusunda herkes ısrarcı...

sanırım kit oalrak alıp parçları toplayıp,montajlayıp, ayarlarını tamamlayıp uçmam için yaklaşık 6 ay lazım görünüyor :laugh:

ne güzel sadece koaksiyel esky yetiyodu 2 tane ayarı var rudder ve swashplate...pili tak uçur kırılınca gelsin japon...gelsin karbonat....sona gene uçur..))

okuyalım bakalım tecrübeli heliciler daha neler anlatmış

hazır set veririz bizde madem bukadar hazırına heveslisin :D