450 serisi için ışıklandırma

Sumer Yamaner

Moderator
Web sitesi
www.sumeryamaner.com
İlgi Alanı
Uçak
Hakan kardeşimin talebi üzerine yaptığım çalışmayı bugün sonuçlandırdım. Trex450 için planladığımızdan dolayı basit, küçük ve hafif olmasına özen gösterildi. Fazlaca özellik eklenmedi. 37 mm x 28 mm gibi bir plaket çıktı ortaya.
Buna 3D yazıcıdan bir de kutu bastıracağım. Üzerinde 1S LiPo bağlantısı, altı adet LED soketi ve bir de mini switch olacak. Uçuşa başlamadan önce switch'ten açılarak devreye sokulacak.
Sistem iki adet 3 ya da 5 mm çaplı standart LED çıkışı içeriyor. Bunlar kırmızı ve yeşil navigasyon ışıkları olacak.
İki çift de (yani toplam dört adet) PowerLED çıkışı var. Bunların ikisi beyaz 1W PowerLED (strobe), ikisi de kırmızı 1W PowerLED (beacon) olarak düşünüldü. Strobe'lar çift, beaconlar tek çakıyorlar ve çakma periyotları birbirinden bağımsız, asenkron! Bunun gerçekçiliği artıracağını düşünüyorum.
Birazdan LED'leri bağlayıp bir video çekmeye çalışacağım.

Hakan kardeşim tarafından hazırlanan Kutu Açılım videosu :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gözlerim kamaştı...:heartxf:
Sümer abi daha ne olsun , ellerin dert görmesin , ne ara yapıverdin , ben yorgun argın uzanmıştım, kalkayım da mekaniğe bir el atayım , valla ışıklar da oldu :thumbup::hoppa::hoppa:
Amannn muhterem mabadını rahatsz etme! :p :D Daha kutu basılacak. Zaman var. :p

Merhabalar. Elinize sağlık. Beyaz yanan smd ledin özelliği nedir acaba ? Çalışma voltajı,gücü vs. olarak...

Sümer abi madem mümkün kırmızı biraz daha uzun aralıklı çaksın mı ?
Orijinal video gelsin.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Hızlı çakanı da var , seyrek çakanı da , demek ki bunun bir standardı yok.Bu hali ile mükemmel , sana bıraktım abi

• Sevdim
Tepkiler: adnan_kaptan
Merhabalar. Elinize sağlık. Beyaz yanan smd ledin özelliği nedir acaba ? Çalışma voltajı,gücü vs. olarak...
1 Watt power LED. Yaklaşık 3.5 V ve 300 mA kaldırıyor. Buradaki uygulamada yaklaşık3.2 V ve 150 mA ile çalışıyor.