450 Size MD500D Fuselage Restorasyon

Konuyu kaçırmışım. :( Bu anlamda Hakan beyden özür dilerim. :saygilar:
Levent beyin bir başka konudan yönlendirmesi ile gördüm.
Hakan bey, kutlarım. Harika bir çalışma. %p:bravo:
Amatörce vakum ve kalıplama konusunda bir senedir çalışmalarım vardı. Daha çok model tekne dökümü ile ilgiliydi.
Konuyu baştan sona okuyunca sayenizde birşeyler daha dağarcığa ekledik. :hoppa:

Konuyu kaçırmışım. :( Bu anlamda Hakan beyden özür dilerim. :saygilar:
Levent beyin bir başka konudan yönlendirmesi ile gördüm.
Hakan bey, kutlarım. Harika bir çalışma. %p:bravo:
Amatörce vakum ve kalıplama konusunda bir senedir çalışmalarım vardı. Daha çok model tekne dökümü ile ilgiliydi.
Konuyu baştan sona okuyunca sayenizde birşeyler daha dağarcığa ekledik. :hoppa:
Estağfurullah Mehmet Bey, rica ederim , birşeylere vesile olabildiysem ne mutlu bana.Lakin bu işlerin pir' i @Özgür Evren Varol hocamızdır.Madem ,amatörce de olsa döküm, kalıplama,kaplama gibi şeyleri seviyorsunuz, konularını takip etmeniz yeterli....:saygilar:

Alttaki mode türbin motorlu mu bana mı öyle geliyor :)

Hakan Bey elinize sağlık, maskeleme işi boyamanın %80'idir malum, sona yaklaşıyorsunuz :thumbup: Perşembenin gelişinin çarşambadan belli olduğu gibi güzel boyamanın gelişi de astardan belli olur, boyanın kendisinde aksilik olmazsa sonuç gayet güzel olacak gibi görünüyor %p

:saygilar:

Kuzu çengele asıldı :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hava boya için biraz soğuk, yine de mümkün olan en ince katman şeklinde ilk kat boya atıldı ve bir saatlik çay molası verildi :)

Son düzenleme:
Bugünlük aksiyon bitti.Boya parlak değil mat çıktı, çok önemsemiyorum, zaten 2000 zımpara ve vernik yapacağım , yanlız boya tahminimden daha hızlı kuruyor, bu iyiye işaret mi, yoksa ilerde çatlama yapar mı onu da ileride göreceğiz :saygilar: