450 ve 500 Sınıfı Heliler için Uygun Pil Önerisi

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Bu konumuzda, 450 ve 500 sınıfı helilerinizde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz "Fiyat / Kalite" performans ilişkisi oldukça iyi olan pilleri paylaşmaya çalışacağız.

450 Sınıfı Heliler için Pil Tavsiyesi:
Turnigy 2200mAh 3S 30C Lipo Pack : $ 11.35
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Turnigy 2200mAh 3S 40C Lipo Pack : $ 15
Bu pil yukarıdakine göre daha yüksek C Değerine sahip olduğu için 3D performansa da uygundur.

500 Sınıfı Heliler için Pil Tavsiyesi:
Turnigy 2650mAh 6S 40C Lipo Pack : $ 44

ZIPPY Flightmax 3000mAh 6S1P 20C : $ 24

Ynt: 450 ve 500 Sınıfı Heliler için Uygun Pil Önerisi

çok teşekkürler

Turnigy 2200mAh 3S 30C Lipo Pack benımde favorım. fakat ben hala nano tech ın farkını merak edıyorum fıyatları barız farklı

Bence Nono techi denemeye dahi değmez, 5 adet almıştım 3 adedi geridönüşümde :(p

SharpSolid' Alıntı:
Turnigy 2200mAh 3S 30C Lipo Pack benımde favorım. fakat ben hala nano tech ın farkını merak edıyorum fıyatları barız farklı
Semih, aşağıdaki konuya bir göz atmanı öneririm ;)

Nanotech Lipo Pil : Normal Lipolardan Farkı Nedir ? Tavsiye Eder misiniz ?

her sey guzelde 450 sinif heli icin hangi pil secilir onu bile bilmedim.benim helim trex 450 sport v2-dir.hobbykingi acdigimda her turlu brend vardir.turnigy zippy.simdi zippy kullaniyorum 25C ama pili tam desarj yapmiyorum.elime aldigimda isinma oldugunu goruyorum.25C -i 35-40-a kaldirsam nasil olur? :)

subhi taghiyev' Alıntı:
her sey guzelde 450 sinif heli icin hangi pil secilir onu bile bilmedim.benim helim trex 450 sport v2-dir.hobbykingi acdigimda her turlu brend vardir.turnigy zippy.simdi zippy kullaniyorum 25C ama pili tam desarj yapmiyorum.elime aldigimda isinma oldugunu goruyorum.25C -i 35-40-a kaldirsam nasil olur? :)
Pilde şişme yoksa, az da ısınması normaldır. Ama ne kadar büyük C o kadar iyidir. Kaldi ki HK'nın pillerinde yazan C değerleri galiba ne yazık ki doğru değerler değil.
Şayet ebat olarak sıyıyorsa şu pili alın derim, ki ilk mesajda zaten bunu önermiştik ;)

Turnigy 2200mAh 3S 40C Lipo Pack

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Pilde şişme yoksa, az da ısınması normaldır. Ama ne kadar büyük C o kadar iyidir. Kaldi ki HK'nın pillerinde yazan C değerleri galiba ne yazık ki doğru değerler değil.
Şayet ebat olarak sıyıyorsa şu pili alın derim, ki ilk mesajda zaten bunu önermiştik ;)

Turnigy 2200mAh 3S 40C Lipo Pack

hobbyking'ten lipo getirtmek istiyorum sadece fedex secenegi var.. fedex in turkiye de subesi olmayan illerde MNG mi teslimat yapiyor bilginiz var mi?

Bir de 90$ civarini gecmezsek gumrukte sorun yasar miyiz? ya da fedex herhangi bi sebebten dolayi ekstra ucretler cıkartır mi bize? urunlerin lipo olusundan dolayi bi sorun yasar miyiz?

fedex e bir ton kargo ücreti ödeyeceğime gider fastladden gens ace alırım :) royal maille çıkar ptt ile gelir, gümrük de ödemem :)

sezai kiraz' Alıntı:
hobbyking'ten lipo getirtmek istiyorum sadece fedex secenegi var.. fedex in turkiye de subesi olmayan illerde MNG mi teslimat yapiyor bilginiz var mi?

Bir de 90$ civarini gecmezsek gumrukte sorun yasar miyiz? ya da fedex herhangi bi sebebten dolayi ekstra ucretler cıkartır mi bize? urunlerin lipo olusundan dolayi bi sorun yasar miyiz?

Bildiğim kadarı ile FEDEX, Istanbul'da dahil olmak üzere MNG kargo vasıtası ile ile ürünleri gönderiyor. Eğer ürününüz hasbelkader gümrüğe girerse, size geç haber vermek ve sorularınıza geç cevap dönmek ve sizi yeterince bilgilendirmemek gibi cambazlıklar ile sizi ordino v.b. ücret ödeme zorunda bıraktırıyorlar. Şahsi tecrübelerime dayanarak uzak durun derim.

Aşağıdaki yazı bana ait değil ama yaşadğım şeyin çok benzer olduğunu söyleyebilirim.

Ek not, hobbyking'in facialarından sonra ben lipolarımı artık banggood'dan alıyorum. Biraz yavaş geliyor ama kapıma kadar geliyor.