700 macerası TSA 700 ile kaldığı yerden devam.

Selamlar dün haftanın yorgunluğu ile, akşam 7 de yatağa girip uyumuşum, haliyle sabah 5 olduğunda gözler fal taşı gibi olmuştu ?

Bende bir kahve yaptım, haifif bir kahvaltı, bu sırada pilleri doldurdum, tsa'yı kaptığım gibi gün ağarır ağarmaz Yunuseli havaalanına gittim, yarım saat sonra benim gibi erkenci biri daha geldi onca senedir adamı ilk defa görüyorum,
Çünkü adam, senelerdir erkenden gelip biz alana gelmeden Gidiyormuş ?

Sağolsun 3. Ve son uçuşumu çekti ama malesef hafıza dolduğu için video 3. Dk kesilmiş, daha sonra inişi de çekmiş ama arada 1 dk kayıp.
( iniş biraz değişik)

Uçuş:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İniş:

Buluşma videolarına, özellikle de Heli uçuşlarına hasret kaldığımız şu günlerde bu video iyi geldi Ali :thumbup: Sticklerine sağlık :bravo: İniş de ayrı bir güzel olmuş :heartxf:

• Beğen
Tepkiler: Ali Yalçın
Erken kalkan yol almış. :laugh: Sticklerine sağlık Ali. :bravo: :bravo:

Yalnız teker olsa avuta çıkarmış model. ;D Ben her zaman diyorum heli, heli, heli.............
Teker deyince aklıma geldi. Elin adamları mini Quad bile teker takarken, biz niye helilerimize takmıyoruz acaba :laugh::lollol:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Teker deyince aklıma geldi. Elin adamları mini Quad bile teker takarken, biz niye helilerimize takmıyoruz acaba :laugh::lollol:
Abi düşün şimdi sahadasın, aynı böyle Ali'nin heli gibi nose-in geliyor heli sana doğru.
Ama oda ne :eek: bir aksilik var durmayacak galiba. Kaaaaççççççççççç :lol:

Yalnız zemin eğer düzse ot biçmek için efsana bir çözüm olurdu. ;D

Son düzenleme:
Merhabalar, dün Bmuk külübü olarak festival öncesi bir toplantı yaptık, gitmişken uçmadan olmaz tabi, Tsa ile sakin ve bildiğim hareketlerin olduğu bir uçuk yaptım,öncesinde ayar uçuşu olduğu için canopy takmadım.

Abi vallahi öyle, ben bu modelin ömrü boyunca herhangi bir bakıma ihtiyacının olmayacağını düşünüyorum ?

Belki ana rulmanları, değiştirebilirim, bu arada üniteden, uçuş sayısına baktığımda 180 dk olarak görünüyor toplam,aslında bir kontrol etmekte fayda var .

Model ile ilgili festival de yaşadığım sorunlara değinmek istedim, cumartesi günü tek helici ben olduğum için, tüm gün gelen ziyaretçilere gösteri uçuşunu ben yapmak zorunda kaldım,5. Uçuşta kuyruk bir anda deli gibi dönmeye başladı, hemen rescue, hold otomatik düzeltme siviçlerini ardı, ardına çektim birazda Manuel yardım dile modeli sorunsuz indirdik.

Sorunun kaynağını ararken kumandanın rudder komutunun özelikle sola doğu pod okumasını kesik, kesik yaptığını gördük, sorunu buna bağladık, pazar günü aynı marka arkadaşın kumandası ile alıcımı bind edip, deneme uçuşu yaptım, bu sefer temkinli davrandım ve kuyruk yine döndün hold eşliğinde sorunsuz indim.

Sonra servoyu değiştireyim dedim bozulmuş olabilir, hv olmayan align ds650 servoyu taktım, evet kuyruk sorunu düzeldi ama tam tic tock yaptığım anda motor kesti, otların üzerine sert bir oto yapmak zorunda kaldım, enerji tic tock ve hafif pallerin etkisi ile çabuk bitti ve oto yapacak devri kaybettim irtifa az olduğu için sert bir düşüş oldu biraz, Tsa bu durumdan sıfır hasar ile çıktı, castle loglarına baktığımızda throtte sinyali aniden düşüyor geri devirlenmek istiyor ama biz yeri boyluyoruz görünüyor, Kağan bana bec voltajına bak abi diyince, hemen aklıma hv olmayan servoyu taktığım için bec'i 6v a düşürmüştüm, acaba daha fazlamı düşürdüm gelirken kontrol ettiğimde 5 v verdiğimi anladım sisteme, elimle servoları zorladığımda kumandanın telemetri sistemi düşük voltaj uyarısı veriyor hatta. Bu sorunu da ona bağladık bakalım, kumandayı da içini açıp tamir ettim, artık gittiği yere kadar diyorum ?