Adım Adım Piroflip Takımı

Herkese selam,

Havaalanına gidiş, 2 saat uçuş, tekrar havaalanindan şehir merkezine transfer derken, yorucu bir gün oldu benim için. Sonra 11 kişiye çıkmış takım sayısını görmek ne yalan söyleyeyim, ilaç gibi geldi.

Rc hobisinin vazgeçilmez öğelerinden bir tanesi pilotaj. Yeni ürünlerin incelenmesi, kutuların açılması, takibi, yorumlanması, bu ürünlerin teknik ayarlanması, helilerin / quadların toplanması, başlangıç için hangi modelin yada hangi elektroniğin alınacağı gibi hususlar da önemli ve keyifli. Ancak skidler yerden bir kez kesildikten sonra bunların hiçbirinin pilotaj kadar önemi kalmıyor. Pilotaj hobiyi çok daha eğlenceli ve heyecanlı kılıyor, kişiyi daha çok paylaşım yapmaya itiyor, izleyenlerin de hoşuna gidiyor, en önemlisi de sermayeyi koruyor :laugh:

Ben bu işin hocası değilim, her ne kadar meslek açısından "hocam" olarak hitap edilmeye alışmış olsam da, forumda her okuduğumda ürperiyorum. Ancak burada gelişmiş olan olayın güzelliği ve kerameti bence ne hocada, ne de piroflipte...

Bir forumda bir araya gelmiş modelciler olarak, pilotaj açısından birbirimizin uçuş videolarına güzel yorumlar yapmanın dışında da birbirimize katkıda bulunabileceğimizi gördük. Hobimizin, derin bir şekilde paylaşım yapılmaya ihtiyacı olan bir alanını daha keşfettik, ve şimdi bu yeni ve tanınmadık sularda birlikte ilerliyoruz. Bu 6 kanallı cihazları kullanmaya niyetlenmiş birisi için simülatör çalışması bu işin fıtratında var. Kimi zaman uçmaktan ve hobinin diğer öğelerinden çok daha sıkıcı olan simülasyon çalışmalarını daha eğlenceli, daha teknik ve disiplinli hale getirmekte birbirimize destek oluyoruz.

Bence işin kerameti burada. Dikkat çekici ve nispeten komplike bir hareket olan piroflip ile çıktık yola. Bir kısım arkadaşlarımız da takıma dahil olarak hepimizin motivasyonunu ciddi şekilde yükselttiler. Bence bu iş burada kalmamalı. Piroflip yapmak tek amaç ve bu işin kesin ve tek başarı kriteri değildir. Bu noktadan sonra adım adım hover da olmalıdır, adım adım alan turu da, adım adım tic-toc da... Hareketler yapabilecek ve anlatabilecek tecrübeye sahip üyelerimiz tarafından deşifre edilmeli, harekete yeni başlayan üyelerin stick kontrolleri sim paylaşımları ile değerlendirilerek bazı yanlış pilotaj alışkanlıkları daha alışkanlık tam oturmadan engellenebilmelidir.

Profesyonel anlamda pilotaj konusunda birbirimizin desteğine ihtiyacımız var. Simülatör çalışmak konusunda birbirimizi özendirmeye ihtiyacımız var. Ve tüm bunları yaparken de amatör ruhu korumanın önemini ve hobi her ne kadar belirli bir disiplin ve profesyonellik gerektirse de olayın ana fikrinin eğlenmek olduğunu unutmamak gerekli %p

Hepimize kolay gelsin.

Mehmet abi bende takıma girmek isterdim ama öncesinde bilgisayarımı değiştirmem lazım. Phoenix4 te bile kasıyor ısınınıca :)

Ama çalışmalara devam tabi :)

arkadaşlar bu hareketi her zaman beğenmiş ve yapmak istemişimdir.Takıma benide ekleyin lütfen %p

Benide eklerseniz sevinirim bende yapıyorum sanıyodum ama olmuyormuş ya la ;D

tamerkaymakci' Alıntı:
Mehmet abi bende takıma girmek isterdim ama öncesinde bilgisayarımı değiştirmem lazım. Phoenix4 te bile kasıyor ısınınıca :)

Ama çalışmalara devam tabi :)
En kısa süre içerisinde aramızda görmek isteriz Tamer ;)

Özkan Çıkıkçı' Alıntı:
arkadaşlar bu hareketi her zaman beğenmiş ve yapmak istemişimdir.Takıma benide ekleyin lütfen %p
Hemen Özkan kardeşim ilave ediyoruz :thumbup:

Usame BATTAL' Alıntı:
Benide eklerseniz sevinirim bende yapıyorum sanıyodum ama olmuyormuş ya la ;D
Seve seve Battal :halay: Bak şimdi öyle söyleyince merak ettim acaba sen nasıl bir teknik kullanıyordun ??

Bugün itibari ile bende çalışmalara başladım.
Beni de takıma dahil ederseniz sevinirim. Takımdaki herkese iyi Piroflip çalışmaları arkadaşlar.. %p

ismail ŞENCAN' Alıntı:
Bugün itibari ile bende çalışmalara başladım.
Beni de takıma dahil ederseniz sevinirim. Takımdaki herkese iyi Piroflip çalışmaları arkadaşlar.. %p
İsmail hoşgeldin sefalar getirdin kardeşim :bravo: :halay:

Umulandan fazla ilgi gördü sanki :laugh: Bu kadarını şahsen ben beklemiyordum :)

Tabii çalışma videoları geldikçe şenlenecektir.

Mehmet bey,
bende takıma gireyim,ve şapkamızı önümüze koyup neler yapabileceğimizi görelim... :rolleyes:

Mordo Ortasi' Alıntı:
Mehmet bey,
bende takıma gireyim,ve şapkamızı önümüze koyup neler yapabileceğimizi görelim... :rolleyes:
Abi hemen ilave ediyorum :bravo:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Umulandan fazla ilgi gördü sanki :laugh: Bu kadarını şahsen ben beklemiyordum :)

Tabii çalışma videoları geldikçe şenlenecektir.
Benim şahsi tahminin 10 idi, şu an 15 olduk :thumbup:

Evet son 5 üyelik kontenjanımız kaldı arkadaşlar, yetişen giriyor :thumbup: :halay:

Ergün Gürer' Alıntı:
.....
Bir forumda bir araya gelmiş modelciler olarak, pilotaj açısından birbirimizin uçuş videolarına güzel yorumlar yapmanın dışında da birbirimize katkıda bulunabileceğimizi gördük. Hobimizin, derin bir şekilde paylaşım yapılmaya ihtiyacı olan bir alanını daha keşfettik, ve şimdi bu yeni ve tanınmadık sularda birlikte ilerliyoruz..........

Bence işin kerameti burada.
Bir durum ancak bu kadar güzel özetlenebilir Ergün, kalemine sağlık kardeşim

Ergün Gürer' Alıntı:
Dikkat çekici ve nispeten komplike bir hareket olan piroflip ile çıktık yola. Bir kısım arkadaşlarımız da takıma dahil olarak hepimizin motivasyonunu ciddi şekilde yükselttiler. Bence bu iş burada kalmamalı. Piroflip yapmak tek amaç ve bu işin kesin ve tek başarı kriteri değildir. Bu noktadan sonra adım adım hover da olmalıdır, adım adım alan turu da, adım adım tic-toc da... Hareketler yapabilecek ve anlatabilecek tecrübeye sahip üyelerimiz tarafından deşifre edilmeli, harekete yeni başlayan üyelerin stick kontrolleri sim paylaşımları ile değerlendirilerek bazı yanlış pilotaj alışkanlıkları daha alışkanlık tam oturmadan engellenebilmelidir..
Evet başlangıç hareketi ve ilk çalışma gerçekten çok iddialı oldu :laugh: :D Mesela bir Funnel, 1 Tic Toc olsaydı çalışma süre olarak daha kısa olacaktı.

Neyse belki de hareketin PiroFlip olması çok daha iyi de olmuş olabilir.

Diğer taraftan senin de belirtiğin gibi Adım adım hover, adım adım alan turu, adım adım tic-toc gibi özellikle "Yeni Başlayan" ve/ veya "Orta Seviye Giriş" aşamasında arkadaşlarımız için de Ramazan sonrası en az 2 yeni grup daha oluşturalım inşallah. Detayları daha sonra konuşuruz :thumbup:

Yaw arkadaslar forumda neler oluyor abboooooooooo :lollol:
Ergun hocamin verdigi emekler karsiligini buluyor desenize.
Herkesin ellerine saglik calismalardan dolayi.
gruba dahil edilirsem bende eklemeye calisirim insallah calismalarimi.

Mehmet abi rica etsem beni de yazabilirmisin gruba?

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Yaw arkadaslar forumda neler oluyor abboooooooooo :lollol:
Ergun hocamin verdigi emekler karsiligini buluyor desenize.
Herkesin ellerine saglik calismalardan dolayi.
Gecen sene bu zamanlar modeller uzerinde sahane paylasimlar yapmistik, bu sene de pilotaj yonunde harika calismalar yapmaya basladik :RCKolik: Bakalim Allah nasip ederse seneye neler cikacak ben de merakla bekliyorum :halay:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
gruba dahil edilirsem bende eklemeye calisirim insallah calismalarimi.

Mehmet abi rica etsem beni de yazabilirmisin gruba?
Ne demek hemen ilave edelim :thumbup:

Kağan Kazancı kardesimiz de gruba ilave edilmistir :thumbup: