Adım Adım Piroflip Takımı

Arkadaşlar bu proflip iyi sardı amma velakin cepten zaman çizelgesi ile foruma girince herkes bir konu açtığı için diğer konuları bulmakta zorlanıyorum bir hal çaresi var mı?

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Arkadaşlar bu proflip iyi sardı amma velakin cepten zaman çizelgesi ile foruma girince herkes bir konu açtığı için diğer konuları bulmakta zorlanıyorum bir hal çaresi var mı?
Abi şöyle bir şey yapılabilir okunmamış bölümüne girersen ve okumak istemediğin konulara girip çıkarsan oluyor, ben öyle yapıyorum önce tüm forumu okudum diye işaretledim, sonrada güncellenen her konuyu okuyorum, okumak istemediğime girip çıkıyorum oluyor.

Abi en kolay yolu once foruma normal web browser ile bağlanıyorsun. En altta bulunan son 25 mesajı gösteren bölümün başlığının "Son Mesajlar" yanındaki "Ayarlari" tikliyorsun.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Açılan yeni pencereden hangi bölümden gelen yeni mesaj uyarısını görmek istemiyorsan onu seciyorsun ki burada "sim calışma videoları" bölümü oluyor.

Sen bu bölümü yeniden dahil edinmeye kadar bu boluma yazılan yeni mesaj, açılan yeni konulardan haberdar olmuyorsun abi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Piro çalışma konularına 9yüz10bir muamelesi yapmayalım :) İnsanlar çaba harcıyor, bu çabalarının karşılığında birkaç tebrik, birkaç tavsiye alıyorlar. Bu gazla ben de günde yarım saat - bir saat sim çalışmış oluyorum, durumumda bir değişiklik, bir ilerleme gördüğüm zaman da, bakın ben ilerledim demek isterim. Bakın helikopterime, bakın kumandama, bakın bugün nasıl uçtuk demekten farklı değil... :) :saygilar:

Cidden çok güzel bir oluşum gelişme veya sürec adı her neyse , emegi gecen akıl eden arkadaşlara teşekkurler .. bu tarz platformlarda , pilotaj geliştirmek için ( üst seviye pilotaj ) henüz denk gelmedim bu yüzden ( varsa da bilmiyorum saygısızlık etmek ıstemem emek veren arkadaşlara) muazzam hoşuma gitti .. nick maxwell one tank tip video larini izlemiştim uzunca bir süre önce bu cok daha verimli olucagı kesim benim ve modelci arkadaşlar adın burda yazılı önemliside türkçe oluşu çok fayda sağlıyacaktır hem bana hemde modelci arkadaşlarıma ...

forumda varmı bilmiyorum lakin fikir babında söylüyorum pilotaj geliştirme teknikleri adına bir konu açılabilir , sadece piro degil çeşitli teknikler hakkında ufak tefen nüanslarla başlayıp devam edebilir ...

hem bu konuya destek olmak ıcın , hem emek veren arkadaşlara teşekkur ve destek hemde forum yonetıcılerıne destek ve teşekkur etmek ıcın bende varım :evil: :evil:
Cidden acayip hoşuma gitti pilotaj geliştirmek için muazzam bir fırsat ..

bende kendi çapımda yarım yamalak yapmaya çalışıyorum piroflip :p :p benide eklerseniz sevinirim birlikten kuvvet dogar :RCKolik:

byedz' Alıntı:
sadece piro degil çeşitli teknikler hakkında ufak tefen nüanslarla başlayıp devam edebilir ...

Bayramdan sonra birkaç konu daha açılacağı konuşuluyor Ediz, piroflip değil de biraz daha orta düzey hareketler olacak sanırım :)

Bakıyorum son 25 konudan sadece 5 tanesi piroflip konuları ama forumda rahatsızlıklar oluşmuş. Saygı duyuyor ve saygı bekliyoruz. Henüz bi saygısızlık görmedik, inşallah da görmeyiz. Verilen emeğe karşı heves kırıcı olur çünkü öyle bir tavır. :saygilar:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bayramdan sonra birkaç konu daha açılacağı konuşuluyor Ediz, piroflip değil de biraz daha orta düzey hareketler olacak sanırım :)

Bakıyorum son 25 konudan sadece 5 tanesi piroflip konuları ama forumda rahatsızlıklar oluşmuş. Saygı duyuyor ve saygı bekliyoruz. Henüz bi saygısızlık görmedik, inşallah da görmeyiz. Verilen emeğe karşı heves kırıcı olur çünkü öyle bir tavır. :saygilar:

Piroflip konusunu tamamlayınca da yine sim paylaşımlarına kesinlikle devam edelim. Ben en azından olayı sürdürmek için elimden geleni ardıma koymamayı düşünüyorum :RCKolik:

Piroflip, rc heli pilotajının öğrenim aşamalarında yer alan 3. yüksek duvar (1. hover, 2. invert hover, 3. piro ile cyclic komutların kombinasyonu, veya piroflip). Öğrenmesi ve oturtması biraz zor, ancak teknik olarak hareketi anlamak ve uygun egzersizler ile bu zorlukların çok kolay aşılabileceği bir hareket. Adım Adım Piroflip konusundan sonra bir "Adım Adım Tictoc" konusu düşünüyorum, zira tictocta da heliye aynı noktada tictoc yaptırmak için ve kafa hızını korumak için düzgün pitch/cyclic komutları açısından bazı nüanslar var, ancak o konu ne kadar dallandırırsak dallandıralım bu kadar detaylı olmayacaktır. Yani en azından tabak kullanmaya gerek kalmaz :laugh: Hatta yeni konuyu imece usülü yapabiliriz, eğitim videolarını çekmek için bir takım kurarız, ana ve alt başlıkları belirtir, her dersi farklı bir üyenin anlatmasını isteriz. Çok daha ilgi çekici ve interaktif bir konu olur.

İlgisi olmayan birisi için her yeni konu sonuçta rahatsızlık oluşturabilir. Ancak Mehmet abi'nin tarif ettiği gibi forum kodlaması istenilen bölümlerin kapatılabilmesini sağlayabiliyor. Eğer spesifik olarak sim videoları kısmını takip etmek isteyen, ancak piroflip çalışmalarındaki güncellemelerden sıkıntı yaşayan da olabilir. Eğer bu başlıkta bu tarz bir konfor kaybı belirtilirse Mehmet veya Türker abi "Pilotaj teknikleri ve paylaşımları" gibi ayrı bir bölüm açabilir ve piroflip çalışmaları tamamen oraya kaydırılabilir, ancak olayın özü simülasyon paylaşımı olduğu için çok da ikisini ayırmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Zaten konu gerçek/canlı uçuş videoları da olsa, forumda başlık "okuyanlar" sayısı / youtube'da video izlenme sayısı arasında çoğu zaman 2 katı geçen fark oluyor. Bu demektir ki aslında uçuş videoları içeren bir başlığa tıklayan çoğu kişi de zaten uçuş videosunu izlemiyor :D (baktım, embed formunda izlendiğinde de youtube sayacı işliyor olması lazım)

Sim çalışmala ve paylaşımlarında da konunun canlı uçuştan daha fazla ilgi çekeceğini düşünmek hayal olur. Ancak burada amacımız çalışmaları izletmek yada herhangi bir fikri zorla empoze etmek değil. Burada amaç (en azından benim amacım) başlık sayısı ile farkındalık yaratmak, trend oluşturmak, simülatöre ve pilotaja duyulan ilgi ve verilen önemi tüm forum üyeleri için arttırmak.

Benim de forumdan beklentim, inceleme / kutu açılışı / multikopter / diy konularından ziyade, üyelerin 3d aerobasi uçuşlarını izleyebileceğim ve kendi pilotajıma birşeyler katabileceğim başlıklar ve videolar. Hatta
"ya şu 2:14-2:18 arasında çıkardığın hareket nasıl birşey?"
"abi o hareket şu şu"
"ya rica etsem pilotaj teknikleri kısmında stick hareketlerini de görebileceğim bir video atabilir misin"
"tamam ok, hatta açıklamalı bi video çekeyim sana"
"bak ben de senin videodan öğrendiğim kadarıyla şöyle birşey yaptım ama, senin hareket gibi görünmüyor"
"sen sol aileron ile girmişsin ama, bak ben 2. kısımda sağ aileron kullanıyorum"

Şeklinde interaktif bir şekilde üyelerin pilotaj üzerine paylaşım yapmalarını takip etmek istiyorum. Beklentim bu, en azından...

Çok mu?

Ben yanlış anlaşılmak istemem ben bu sim konularını elimden geldiğince izleyip takip ediyorum, sadece benim yaptığım yöntemden bahsettim.

byedz' Alıntı:
Cidden çok güzel bir oluşum gelişme veya sürec adı her neyse , emegi gecen akıl eden arkadaşlara teşekkurler .. bu tarz platformlarda , pilotaj geliştirmek için ( üst seviye pilotaj ) henüz denk gelmedim bu yüzden ( varsa da bilmiyorum saygısızlık etmek ıstemem emek veren arkadaşlara) muazzam hoşuma gitti ..

hem bu konuya destek olmak ıcın , hem emek veren arkadaşlara teşekkur ve destek hemde forum yonetıcılerıne destek ve teşekkur etmek ıcın bende varım :evil: :evil:
Cidden acayip hoşuma gitti pilotaj geliştirmek için muazzam bir fırsat ..

bende kendi çapımda yarım yamalak yapmaya çalışıyorum piroflip :p :p benide eklerseniz sevinirim birlikten kuvvet dogar :RCKolik:
Seve seve hemen seni de ilave edelim Ediz :RCKolik:

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Ben yanlış anlaşılmak istemem ben bu sim konularını elimden geldiğince izleyip takip ediyorum, sadece benim yaptığım yöntemden bahsettim.
Mustafa rahat ol kimse seni yanlis anlamadi :)

Gerci benim bazi yorumlarin yanlis anlasilmaya neden olmus ama oluyor bazen... Netice de sanal ortamda kendimizi ifade etmeye calisiyoruz. Ister istemez yanlis anlamalar / anlasilmalar olabiliyor ;)

18 kişi, 1 hafta, 0 paylaşım...

Sınıfı boş bırakmaya gelmiyor :laugh:

Bu akşamki çalışmamdan bir kesit. Artık 4 oryantasyonda da, 180 derece / saniye hızında pirohover yapabiliyorum.

Çalışmaya özendirmesi umuduyla...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ergün Gürer' Alıntı:
...Çalışmaya özendirmesi umuduyla...
Ramazan nedeniyle pek düzgün çalışamamış olsam da, bayram sonrası ben de yeni bir piro hover videosu paylaşacağım ama benim ki 3 yönlü olacak :lol:

Vallaha abi adimizi yazdirdik takima ama bir faaliyetimiz olamadi daha :(

Ergün abi çok başarılı tebrik ederim, eline sağlık. Bu arada x7 ile çalışman yeni model için bir ipucu olabilir mi ? :)

Arda Erkan' Alıntı:
Ergün abi çok başarılı tebrik ederim, eline sağlık. Bu arada x7 ile çalışman yeni model için bir ipucu olabilir mi ? :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ramazan nedeniyle pek düzgün çalışamamış olsam da, bayram sonrası ben de yeni bir piro hover videosu paylaşacağım ama benim ki 3 yönlü olacak :lol:

Beklemedeyiz Mehmet abi :)

Bizi soracak olursan, Mevlüt abi yok eylüle kadar. Forza ile serbest çalışmalara devam edecek. En son flipleri atıyordu üstüste... Emre abi ile Ağustos tan itibaren fırsat buldukça devam ederiz. Şu sıralar yıllık izin modundayız, yatışa devam :laugh: