aliexpress ten ürün tedarik etme mantıklımı

Ben yu bulmuştum aliexpres' de aslında takipli kargosu da var. Aralarında ne gibi fark vardır?

@Oğuzhan BAŞER Bey , biri kullanılan ve tavsiye edilen pil markası . Diğeri ise ne çıkarsa bahtınıza . Tabi şöylede bir durum var , ikiside Çin malı yani aslında her ikisi içinde ne çıkarsa bahtınıza oranları mevcut . Sadece CNHL nin yüzdesi %30 gibi , diğerininki belirsiz .

Haklısınız. bunlardan bir tanesine karar verip almayı düşünüyorum. 3S yetersiz kalıyor gibi kullandığım drone için. Teşekkürler

Kısa bir not:
12 Temmuz öğleyin AliExpress'ten DLE karbüratör tamir takımı siparişi vermiştim. 150 küsur TL tutarındaki sipariş, AliExpress Standart Shipping ile bugün yani 23 Temmuz'da bana ulaştı, 40 TL gümrük vs masrafı ödedim.

Kısa bir not:
12 Temmuz öğleyin AliExpress'ten DLE karbüratör tamir takımı siparişi vermiştim. 150 küsur TL tutarındaki sipariş, AliExpress Standart Shipping ile bugün yani 23 Temmuz'da bana ulaştı, 40 TL gümrük vs masrafı ödedim.

Evet bana ve arkadaş da baya hızlı geldi temmuz ayında verdiğimiz siparişler. Hızlanmış gümrük işleri sanırım.

Satıcıya göre ve şansımıza göre değişiyor
Servo uzatma kablolarım ptt ye geleli yaklaşık 3 hafta oldu ve hala bana ulaşması muamma.
Diğer yandan çinden sipariş ettiğim yedi üründen üçünü tedarik esemediklerini söyleyip para iadesi başladı.
Tabii tamamen şans işi gibi geliyor

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Kısa bir not:
Ben de ilave edeyim, 12 Temmuz’ da verdiğim BEC siparişi 15 Temmuz’ da İstanbul’a ulaştı, 21 Temmuz’ da da elime geçti.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Zaten genelde sorun Çinlilerde değil bizim tarafta. İki paketim gümrükten çıktı ve bir birbuçuk aydır ortada yok.
Haklısın valla abi. Şu vergi muafiyeti kaldırıldığından beri bütün işlemler acayip yavaşladı. Eskiden yine iyidi en azından geç de olsa ne zaman geleceğini az çok kestirebiliyorduk. Şimdi her şey şansa bağlı.

Haklısın valla abi. Şu vergi muafiyeti kaldırıldığından beri bütün işlemler acayip yavaşladı. Eskiden yine iyidi en azından geç de olsa ne zaman geleceğini az çok kestirebiliyorduk. Şimdi her şey şansa bağlı.
Banggood'un Turkey Direct Mail seçeneği var. İlk başlarda harikaydı. Gümrük vs her şey dahildi ve çok hızlıydı. Sonra sapıttı. Benim iki paketim o şekilde yolda. Alljoy Logistics ile geliyor ama gümrükten çıktıktan sonra ne olacağı belli değil. Önceleri Yurtiçi Kargo getiriyordu. Sanırım anlaşmaları bozuldu şimdi ne olacağı belli değil. Takip de edilemiyor gümrükten sonraki adımlar. Bir paketim 22 Haziran diğer paketim 30 Haziran'da çıkmış gümrükten. Gelir diye umuyoruz işte... Banggood 70 gün veriyor kargo sigortasını işletmek için.

Banggood'un Turkey Direct Mail seçeneği var. İlk başlarda harikaydı. Gümrük vs her şey dahildi ve çok hızlıydı. Sonra sapıttı. Benim iki paketim o şekilde yolda. Alljoy Logistics ile geliyor ama gümrükten çıktıktan sonra ne olacağı belli değil. Önceleri Yurtiçi Kargo getiriyordu. Sanırım anlaşmaları bozuldu şimdi ne olacağı belli değil. Takip de edilemiyor gümrükten sonraki adımlar. Bir paketim 22 Haziran diğer paketim 30 Haziran'da çıkmış gümrükten. Gelir diye umuyoruz işte... Banggood 70 gün veriyor kargo sigortasını işletmek için.
Turkey direct mail ben de eskiden kullanıyordum bir ara aşırı pahalı oldu ürün fiyatından çok kargo ücreti çıkarmaya başladı. Demek bir sıkıntı varmış uzun süredir kullanmıyordum bir süre daha kullanmayız artık çok sağ ol bildirim için abi:saygilar: